Asma Tavan Nasıl Sökülür

Zaman içinde, asma tavan hasar görebilir veya monte edilmiş asma tavana sahip bir odanın görünümünü ve görünümünü değiştirmek isteyebilirsiniz. Her iki şekilde de, tavanı bir arada tutan metal ızgarayı sabırla yapmanız gerekecektir. Parçaları doğru bir şekilde sökmek, sökme işlemi sırasında tavan parçalarının zarar görmemesini ve sökme sırasında yaralanmayacağınızı garanti eder.

1

Odanın bir çevre duvarının yakınında bir merdiven ayarlayın. Vücudunuzu merdivenin kenarlarından dışarı uzatmadan duvara bitişik sınır tavan karolarına ulaştığınızdan emin olun.

2

Üzerine monte edilmiş herhangi bir aksesuarı olmayan bir kenarlık döşemesi seçin. Bazı yaygın aksesuarlar klima havalandırma delikleri, ışıklar veya hoparlörler içerir. Karo döşemenin bir tarafını yukarı doğru itin, tavan ızgarasından hafifçe aşağıya doğru çevirin ve ızgaraya kayana kadar açıklığı bükün. Karoyu güvenli bir yere ayarlayın. Tüm sınırlarını ve daha sonra alan tavan döşemelerini çıkarırken odanın etrafında hareket edin. Yeniden kullanılacaklarsa onları düzgün bir şekilde istifleyin.

3

Klima havalandırma kanalları ile klima sistemine bağlanan esnek kanal arasındaki bağlantıyı gösteren yalıtımı yukarı çekin. İç esnek astarı havalandırma manşonuna bir çift astar pensesi ile tutarak bir kayışın başını tut. Kayış kafasını, yerine oturana kadar saat yönünde çevirin. Havalandırmayı havalandırmayı çekin. Tavan döşemeleri için açıklanan yöntemi kullanarak havalandırma deliğini veya fayansı tutan kiremit çıkarın.

4

Tavan ızgarasına takılan ışıkları çalıştıran kesiciyi kapatın. Her bir flüoresan ışık fikstürünün kapağını, ışık üreticisinin talimatlarını kullanarak çıkarın. Bir dizi bağlantı telini, ışık fikstürünün üstüne takılan tırnaklardan birindeki deliklerden birinden geçirin. Bağlantı telinin diğer ucunu tavan telini evin desteklerine sabitleyen kancalardan birine bağlayın. Işığın kalan üç köşesine bir parça kravat teli takın. Askıya alınmış tavana takılı tüm ışıklar üzerindeki prosedürü tekrarlayın. Işıkları zemine indirmek için her bağlantı parçasını gevşetin.

5

2 ayaklı tavan tişörtünü, baskın olmayan elinizle tutun. 2 ayaklı tavan tişörtünün ana destek tişörtünün yuvasına girdiği noktada yukarı doğru itin. Tişörtünü destek tişörtünden çekin. 2 metrelik tüm teeleri çıkarın ve bir kenara koyun.

6

Tavan tellerini linemanın pense ile kesin. Her bir destek kablosunun ucunun, emniyet tırnaklarının alt kısmıyla aynı hizada olduğundan emin olun. Hasarı önlemek için her ana tişörtün zemine dikkatlice indirilmesi. Tüm ana teeleri bir kenara koy.

7

Her bir montaj vidasını bir yıldız tornavidayı ile saat yönünün tersine çevirerek kenarlık açısını duvarlardan tutan vidaları sökün. Açı duvarın içine çekilirse, açının alt tarafını maket bıçağının bıçağı ile skorlayın. Açıyı duvardan yavaşça çekin.

İhtiyacınız olacak şeyler

  • Seyyar merdiven
  • Lineman'ın pense
  • Düz tornavida
  • Kravat ipi
  • Yıldız tornavida
  • Maket bıçağı

Uyarılar

  • Asma tavandan tavan döşemelerini çıkarırken koruyucu gözlük, eldiven ve uzun kollu gömlek kullanın.
  • Tırmanmadan önce merdivenin sabit olduğundan emin olun.
  • Asla merdivenin en üst iki basamağından birine basmayın.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.