Asma Tavan Nedir

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, bulunan betonarme, çelik yapı veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara monte boşluğu sağlayan sisteme verilen müşterek ad. Bulunan tavandan asılan metal tellere yatay profiller takılarak meydana getirerek bu sistem alçıpan ya da çeşitli model paneller ile uygulama tamamlanır.

Bir asma tavan sadece Knauf Geniş Sıvama sağladığı birçok sıvama Knauf hizmetlerden biridir. Asma tavan, bir odadaki tavan yapısının hemen altına asılan bir son kattır. Aslında, güvertenin hem üstündeki hem de altındaki yükleri destekleyen yapısal iskelet kirişlerinden oluşan bir tavan veya tavan güvertesinden asılabilir. Asma tavan sistemlerinin çoğunluğu akustik fayans ve çelik ızgaradan oluşur, tabii ki başka malzemeler de kullanılabilir. Metal askı tipi kablolar, bu sistemleri 7.6 cm'den daha fazla olan yerden güvertenin 30.5 cm altına kadar herhangi bir yerde askıya almak için kullanılır.

Asma tavanlar mevcut hiyeroglif, çelik kirişler, diğer tavan kaplamaları ve açık ahşap üzerine monte edilebilir. Tipik bir asma tavan sistemi, oda boyunca bir ızgara stili düzeninde çalışan ince metal çerçevelerle desteklenen bir döşemeye sahiptir. Duvar pervazları, odanın çevresi etrafındaki duvarlara bağlanırken, ızgaranın kalan kısmı, ilave destek için kalıplama üzerine oturan her bir ızgara bölümünün uçları boyunca, hangar telleri tarafından askıya alınır.

Bir ızgara genellikle 120X60 cm veya 60X60 cm modellerinde (karo boyutlarına göre) düzenlenir. Bu tavan tipi ile sıklıkla kullanılan, düzenli ızgara modeline uyacak şekilde tasarlanmış gömme floresan aydınlatmadır. Isıtma ve klima gömme ızgaralar da asma tavan ızgarasına uyacak standart bir boyuttadır. Dek-mar - askıya alındığı için havalandırma için bir alan yaratır. Bu alan ayrıca elektrik kablolarını ve borularını gizlemek için kullanılabilir. Tavan kiremitlerinin çıkarılması kolaydır, tavan ve tavana erişim sağlar, bu sayede servis ve bakım sağlar. Asma tavanlar genellikle oldukça uygun ve hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.