Asma Tavan Renk Seçimleri

Asma Tavan Renk Seçimi

Asma tavan renk seçimi, söylemeye gerek yok, asma tavanların renk şeması çeşitlidir ve bu nedenle, odanın genel tarzı için en uygun renk seçeneğini seçmeye değer. Bazı odalarda hangi renkleri tercih edersiniz ve hangi renklerde kontrendikedir?

Turkuaz ve mavinin yanı sıra banyolar genellikle yatak odaları için kullanılan oldukça popüler bir renktir. Bu gölgenin asma tavanları, konfor ve rahatlık için odayı ideal kılan, rahat bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. Ancak mutfakta, böyle bir rengin iştahta önemli bir azalmaya yol açması nedeniyle mavi ve mavi uygun olmayacaktır.

Aynı zamanda, asma kırmızı tavanların aksine yatak odalarında kaçınılmalıdır ve aynı zamanda mutfaklarda veya oturma odalarında da uygun olacaktır. Bununla birlikte, küçük odalarda kırmızı rengin çok doygun ve agresif görüneceğini ve bu nedenle böyle bir odanın rahat olma ihtimalinin düşük olduğunu düşünmek önemlidir. En iyi seçenek, geniş ve iyi aydınlatılmış odalar için şık aksesuarlar ve diğer dekoratif öğelerle birlikte benzer bir renk seçmektir.

Sarı renk mutfak için idealdir; küçük bir odayı bile görsel olarak çok daha geniş ve aynı zamanda açık hale getirir. Ancak, asma tavanlar için bir renk seçerken, aşırı parlak ve zengin seçeneklerden kaçınmak önemlidir, aksi takdirde oda sürekli rahatsızlık ve duygusal stres hissedecektir.

Menekşe ve mor renkler oldukça belirsizdir ve bu nedenle, asma tavanlar için böyle bir rengin seçimi tamamen müşterinin kişisel tercihlerine bağlıdır. Benzer bir tondaki mobilyalar ve daha hafif bir tondaki duvar kağıdı ile birlikte oldukça zarif ve zarif görünüyor. Böyle bir seçim bir kız ve kızın yatak odası için idealdir, ancak evli bir oda için bu genellikle çok iyi bir seçim değildir.

Yeşil asma tavanlara gelince, böyle bir renk şeması banyodan oturma odasına kadar hemen hemen her oda için ideal olacaktır. Seçilen renge bağlı olarak, bu renk rahatlayabilir veya tam tersi, ruh halini artırabilir ve gücü etkinleştirebilir. Bu çözüm, bir çocuk odası için en uygun olanıdır ve hepsi yeşil dekor öğeleriyle çevrili bir odada, derslere konsantre olmak ve ayarlamak için en kolay yöntemdir.

Ve son olarak, en karmaşık renkler, asma tavanlar - siyah, gri ve beyaz ve hepsi, çünkü böyle bir seçim, yalnızca ana odanın dekore edildiği tarza bağlı. Örneğin, eğer ülke veya klasik tarz ana stil olarak seçildiyse, böyle bir çözüm basitçe uygunsuz olacaktır. Ve aksine, minimalizm, modernizm veya eklektizm seçildiyse - standart dışı, tek sesli bir gölgenin askıya alınmış bir tavanı genel resmi tamamlayacak ve odaya uyum ve stil katacak.

Elbette, asma tavanlar için yalnızca doğru rengi değil, aynı zamanda en uygun aydınlatmayı seçmek de önemlidir. Aslında, “gölgenin” ne kadar özgün olacağına ve ne kadar uygun olacağına bağlı.

Asma tavan renk seçimlerin de, asma tavanlar için en uygun rengi seçmek, odanın büyüklüğünü, özelliklerini ve genel stilini dikkate almak önemlidir. İdeal seçenek, genel tasarımı sofistike ve tamamen özgün kılacak çeşitli şık dekor unsurlarının yardımıyla uyumlu bir atmosfer yaratmaktır. En önemli şey bu konuda acele etmemek ve her seçeneğin tüm avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice hesaplamaktır.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.