Asma Tavan Yapmanın 5 Faydası

Asma Tavan Yapmanın 5 Faydası

Asma tavan nedir? Asma tavan veya açılır tavan, metal bir çerçeve tarafından desteklenen bir paneller dizisidir - muhtemelen içinde bulunduğunuz herhangi bir ofis binasında, içini gizleyebileceğiniz ve gizleyebileceğiniz köpük panel panelleri ile bir tanesini gördünüz. . Ancak bu yalnızca bir asma tavan türüdür - gerçekte, çoğu asma tavan zarif ve şık bir görünüm için metal veya teneke tavan döşemeleri kullanır. Asma tavanın diğer faydaları burada.

1. Altyapınızı Gizleyin

Asma tavan, tavandan geçen çirkin ancak gerekli elektrik, tesisat ve boru sistemini gizlemenin en iyi yoludur. Açıktaki boru ve borulara sahip olmak yerine, asma tavan seçmek, bunların hepsini görünmez hale getirirken, yine de kolay erişime izin verir.

2. Estetiği Geliştirin

Asma tavan, tavan yüksekliklerini az miktarda azaltırken, güzel asma tavan döşemeleriyle dolu düzgün bir tavanın yadsınamaz estetik gelişmeleri ile dengeleniyor. Hangisini tercih edersiniz: açıkta kalan kanal ve elektrik boruları mı yoksa metal karoların zarif sadeliği mi?

3. Ses Yalıtımı

Asma tavan, ses yalıtımı söz konusu olduğunda ikinci bir koruma katmanı sunar. Ses yalıtımı tamamen ses dalgalarını engellemekle ilgilidir ve birçok asma panel ekstra ses yalıtımı ile tasarlanmıştır. Metal asma tavan, asma tavanlar için uygun fiyatlarla ses sönümleme ürünleri sunar.

4. Kolay Kurulum

Asma tavan montajı , özellikle tam tavan tadilat maliyeti ile karşılaştırıldığında , bir esinti . Asma tavan seçiminde yer alan tasarruflar hızla artmaktadır. Ek olarak, maliyet etkinliği, ne tür bir tavan istediğinizle ilgili fikrinizi değiştirirseniz, asma tavanınızdaki döşemeleri asgari güçlük ve masrafla yenileriyle değiştirmenin kolay olduğu anlamına gelir.

5. Yalıtım

Tüm bunlara ek olarak, asma tavan, ürüne daha fazla yalıtım eklemeyi seçmeseniz bile, iki farklı yalıtım avantajı sunar. İlk olarak, orijinal tavan ile asma tavan arasına bir katmanın eklenmesi, bir yalıtım katmanı olarak işlev gören bir bariyer oluşturur. İkincisi, tavanlar düşürüldüğü için oda genel olarak daha az ısıya ihtiyaç duyar.

Asma tavanlar uygun fiyata çok çeşitli avantajlar sunar.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.