Asma Tavanlar Hakkında Her şey

Birçok ticari ve konut inşaatı projesi, önemli bir yapı bileşeni olarak asma tavanlara sahiptir. Tavanlar genellikle bir binadaki en büyük kesintisiz alanı temsil eder ve genel bina yapısının ayrılmaz bir parçasıdır. Genel ambiyans ve görünüme olumlu katkıda bulunan dekoratif tavan panelleri, bitmiş bir alanın güzelliğini arttırır.

Estetik yararlar sunmanın yanı sıra, asma tavan karoları pratiklik ve fonksiyonel faydalar sağlar. Bir binaya işlevselliği teslim eden asma tavanlar, aydınlatma armatürleri, ses sistemleri, anten panelleri ve difüzörleri için mükemmel bir platform olarak serva. Modern tavan paneli sistemleri de yapısal yangından korunmaya katkıda bulunmada önemli bir rol oynamaktadır.

Kurulum kolaylığı ve kolay bakım, iç mekan tasarım profesyonellerini ve mimarları bir asma bileşen olarak asma tavanları seçmeye teşvik eden iki önemli faktördür. Çok çeşitli malzemeler, konfigürasyonlar, özellikler ve bitirmelerde mevcut, asma tavanlar her türlü tavan ihtiyacını karşılayabilir. Standartlar, yönetmelikler ve bina tasarım ihtiyaçlarındaki sürekli değişimleri karşılamak için, bu tavan paneli tasarım konseptleri sürekli geliştirilmekte ve genişletilmektedir.

Birçok farklı asma tavan tipi mevcuttur. En yaygın tavan türleri arasında açıkta kalan ya da yerleştirilmiş ızgara, gizli ızgara, yarı gizli ızgara, metal şerit, açık hücreli tavanlar ve askılar bulunmaktadır. Bu tip tavan panellerinin önemli bir yönü, bakteri, nem, küf ve sarkmaya karşı yüksek dirençli olmaları ve nemli ortamlar için mükemmel şekilde uygun olmalarıdır.

Asma dekoratif tavanlar, yangına karşı bina sakinleri inşa etmek için bir saate kadar koruma sağlayabilir. Bir binanın alçaltılmış tavan yükseklikleri ile, dekoratif tavan panelleri sırayla, enerji faturalarını önemli ölçüde azaltan olağanüstü bir yalıtım sunar. Daha iyi akustik özellikler asma tavan kiremit sistemleri ile de bağlantılı olabilir. Ayrıca kablolar, borular ve teller gibi göze hoş gelmeyen mekanik veya yapısal bileşenleri düzenli ve şık bir şekilde gizlerler.

Üretici Spot: Armstrong

Ünlü bir tavan ürünleri üreticisi olan Armstrong , benzersiz bir performans, estetik ve sürdürülebilirlik karışımı sunuyor. Asma tavanları çok sayıda konfigürasyon ve karakteristikle birlikte çok çeşitli tasarım ve stillere sahiptir.

Armstrong, mutfak, yatak odası, bodrum, toz odası, yemek odası ve oturma odası gibi mekanlar için özel olarak tasarlanmış tavan karosu çözümleri sunuyor. Kalite ve mükemmelliğe güçlü bir bağlılık ile Armstrong, dünya çapında sayısız yüksek profilli projelerde tavan ürünlerini ve çözümlerini belirtmiştir. Diğer bir önemli husus da, Armstrong ürünlerinin sürdürülebilir malzemeler olarak performansları söz konusu olduğunda yüksek oranda enerji verimli olmasıdır.

Armstrong asma tavan sistemleri, bina sakinleri için parlak bir ortam sağlar. Dahası, klima ve yapay ışığa olan bağımlılığı azaltırlar. Uzun ömürlü, bu ürünler tamamen biyolojik olarak parçalanabilir ve zahmetsizce geri dönüştürülebilir. Ekonomikliği, Armstrong ürünlerinin olağanüstü performans ve estetik faydaları ile diğer bir önemli özelliği. Diğer avantajlar arasında enerji verimliliği, küf ve nem direnci, akustik özellikler ve yangın dayanımı için yüksek yalıtım seviyeleri bulunmaktadır.

En İyi Asma Tavanlar Markaları

Bir sonraki projeniz için en iyi asma tavan çözümünü belirtmek ister misiniz? İç mimarlar, mühendisler, mimarlar, ev sahipleri, ticari mülk sahipleri ve inşaat müteahhitleri, bir sonraki projeye uygun asma tavan ürünlerini keşfetmek için ürün seçicimizi kullanabilirler. Lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.