Asma Tavanlar İçin Bir Rehber

Ters Asma Tavan

Asma tavanlar veya asma tavan olarak da adlandırılan asma tavanlar , ana yapısal tavanın altına sekonder bir tavandır.

Ticari binalarda, asma tavanlar boruları, kabloları, ışık fikstürlerini, sprinkler başlıklarını ve kanal çalışmalarını gizlemek için kullanılabilir.

Fayanslar kolayca sökülebildikleri için bakım ve servis için tavanın üstündeki mekanik ve elektrikli ekipmanlara erişmek hala mümkündür.

Ses Yalıtımı ve Geliştirilmiş Akustik

Asma tavanlar ofis boyunca gürültü dağılımını kontrol edebilir. Asma tavanların akustik performansı, daha iyi ses emilimi ve zayıflama ile yıllar içinde önemli ölçüde artmıştır. Genel bir kural olarak, daha kalın ve daha yoğun olan tavan panelleri, sesi absorbe etme ve bitişik odaları daha sessiz tutma yetenekleridir.

İzolasyon ve düşürülmüş ısıtma maliyetleri

Asma tavan sistemlerinin çoğunluğu, diğer malzemeler de kullanılabilir olsa da, çelik ızgara ve akustik karolardan oluşur. Karo, genellikle mineral elyaf veya mineral yünden oluşur. Bu malzemelerin kullanımı ve montajı nispeten kolaydır ve zamanla enerji maliyetlerinden tasarruf ederek doğru ısı yalıtım seviyelerini sağlarlar.

Yangın Güvenliği

Asma tavan kiremitlerinde kullanılan malzemeler, aynı zamanda, örneğin, ısıtma sistemleri kapatılıp açıldığında, neme ve farklı sıcaklık değişikliklerine karşı da dirençli olmakla birlikte, iyi bir yangın direncine sahiptir.

Geliştirilmiş hijyen

Hastane ve mutfaklarda olduğu gibi temizlik ve hijyenin en önemli öneme sahip olduğu anti-mikrobik fayanslar uygulanabilir.

Dek-Mar İnşaat, estetik, akustik ve bütçe açısından ihtiyaçlarınıza uygun tavanı seçerken yardım ve tavsiye verebilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.