Asma Tavanlar için Yangın Dereceleri

Tavan endüstrisindeki en yaygın yanlış kavramlardan biri, asma tavan ızgarasının yangına maruz kalmasıdır.

Mimarlar ve müşteriler genellikle yangın derecesine sahip bir tavan ızgarasında ısrar edecekler, ancak gerçekte yangına dayanıklı olması gereken asma tavan sistemidir.

Herhangi bir yangın derecesinde olduğu gibi, test edilmesi gereken ve sistemin sadece bir bileşenini değil, ateş oranını taşıyan tüm sistemdir.

Asma tavan hakkında düşünürseniz, tavan ızgarası, süspansiyon yöntemi, tavan döşemeleri , aydınlatma seçenekleri, klima, yalıtım ve sprinkler sistemleri dahil tavan sisteminin çeşitli bileşenleri için çok fazla değişken ve seçenek vardır ve bu ne yangına dayanıklı tavanlara sahip yangına dayanıklı bir sistem sunmayı zorlaştırmaktadır.

Bir yangın derecesi elde etmek için, bir sistemin seçilmesi ve daha sonra test edilmesi gerekmekte ve daha sonra yangın sınıfının uygulanabilmesi için sabit sisteme tam olarak monte edilmesi gerekecektir.

Tavan, binanın önemli bir parçasıdır ve akustik, termal gereksinimlere ve estetiğe ulaşmaya yardımcı olur, bu nedenle mimarlar ve tasarımcılar, ürün seçimini sürekli olarak standart bir sistemi pratik olmayan proje gereksinimlerini ve bina gereksinimlerini karşılamak üzere ayarlar.

Bu, birkaç 60 dakikalık yangın anma sistemi mevcut olduğu ve uygulanacak olan ve yürürlükte olan yangın sınıfı için sistemin test edilen ürünleri kullanarak test kurulumuna göre tam olarak kurulması gerektiği söyleniyor. Yangına dayanıklı bir tavan gerekli ise, uyumluluğun sağlanması için tesisata özel dikkat gösterilmesi önemlidir.

Tavan ızgaralarının sunabileceği önemli bir yangın güvenliği özelliği, bir yangın güvenliği delicisidir. Punch çıkışı, ana tişörtün uzunluğu boyunca düzenli aralıklarla yapılır ve bu, ana tişörtün genişlemesine (sözleşme yerine) genişlemesine izin vererek bir yangın sırasında şebekenin stabilitesini ve bütünlüğünü geliştirir ve bu da daha kontrollü bir çöküşe olanak tanır. Tavan ve tavan kiremit dışarı düşmesini bina tahliye için izin verecek kadar uzun süre geciktirir.

Yangın delgeçlerinin her iki tarafında düzenli aralıklarla mükemmel şekilde hizalanmış süspansiyon, yangın güvenliği özelliğinin etkinliğini artıracaktır.

Yangın Hasarlı Tavan

Son olarak yangın güvenliği önemliyse, o zaman büyük bir alanı kapladığı ve yangının yayılmasını sınırlayabileceği için karo seçimi önemlidir. Kaliteli bir yangına dayanıklı tavan sağlamak için Kalsiyum Silikat veya AMF Thermofon gibi A sınıfı bir tavan karosu kullanmanızı öneririz .

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.