Asma tavanlar kurumlar için nasıl çalışır

Asma Tavanlar Kurumlar İçin Nasıl Çalışır?

Her şirketin ihtiyacına uyacak şekilde tasarlanmış birçok farklı tipte akustik tavan tipi vardır. Bunlardan biri üstlenildi, oldukça dayanıklı ve uygun maliyetli, herhangi bir bakım çalışması yapılırken kolayca çıkarılabilirler. Bir odadaki herhangi bir tavan yapısının hemen altına asılır. Bu nedenle tavanın montajı ve sökülmesi daha kolay hale gelir. Birçok ofis, işyerlerinde çalışanlar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan rahatsız edici gürültü sorunuyla karşı karşıyadır. Çalışanlar, işe konsantre olmada sorunla karşı karşıya kalmaktadır ve bu da verimliliklerini ve dolayısıyla şirketin gelirini düşürmektedir. Bu sorunu çözmek için kuruluşlar farklı akustik çözümler kurmaya başvururlar. Asma tavanların herhangi bir kuruluş için nasıl çalışabileceği pek çok yol var, aşağıda verilenler bunlardan birkaçı:

1. Kurulumu Kolay : Ofisinizde taahhüt yüklemek çok kolaydır . Bununla birlikte, daha profesyonel bir görünüm ve güvenlik için, kurulum amacıyla profesyonel bir kişiye danışmanız gerekir. Bu tavanlar hiç de karmaşık değildir ve bu nedenle kurulum da fazla zaman almaz.

2. Kolay Onarım : Bu tavanlar çeşitli kanalları, boruları ve elektrik kablolarını kolayca gizlemeye yardımcı olduğundan. Bunları gizlese de, bireyler tamir amacıyla hala bu borulara erişebilirler. Daha önce de belirtildiği gibi, sökülmeleri kolaydır, bu nedenle tavana zarar vermeden, düzeltilmesi gereken her şeyi onarabilir.

3. Neme Dayanıklı : Bu tavanları orada bile akustik çözüme ihtiyaç duyduklarını düşünürlerse, banyolara bile monte edebilirsiniz. Asma tavanlar neme, küflenmeye ve neme karşı dirençli olduklarından, örneğin banyo gibi nemin olduğu yerlere monte edilebilir.

4. Çeşitli Tasarımlar : Bu tavanlar, ofisinizin zarif ve misafirperver görünmesini sağlayacak çeşitli tasarımlara sahiptir. Biri tüm ofisine veya belirli bir odanın iç mekanına uyacak şekilde seçebileceği çeşitli desen ve renklerde gelir. Daha çekici görünmesi için ofislerinin resepsiyon alanında avize bile olabilir. Konferans salonunuz için daha profesyonel bir görünüm istiyorsanız, o odaya uygun olanı seçin.

5. Ses Engelleme : Söylemeye gerek yok, ancak ofisinize bir tane yerleştirmenin temel nedeni, istenmeyen sesleri engellemek ve iş yerlerinde dikkat dağıtma düzeyini azaltmaktır. Öncelikle, bu tür tavanların temel işlevi, işyerinde mevcut olan ses seviyesini azaltmaktır. Çalışanlarınız için hoş bir ortam yaratarak tavanın üstünden gelen sesleri emebilirler.

6. Yangına Dayanıklılık : Bu tavanların bazıları yangına dayanıklı malzemelerle birlikte gelir, bu nedenle yangın durumunda acil durum personeli bölgeyi güvenli bir şekilde boşaltmak için yeterli zamana sahip olacaktır. Tavanlara zarar verme riskini azaltan ve dolayısıyla daha uzun ömürlü olmasını sağlayan yangına dayanıklıdır.

Yukarıdaki nedenleri değerlendirdikten sonra, asma tavan tüm organizasyonlar için oldukça faydalıdır. Asma tavan çözümleri sunan şirketlerden biri de Dek-mar. Şirket, Türkiye'nin her yerine akustik çözümler sunuyor.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.