Asma Tavanlar

Asma tavan, asma tavan fiyatları, asma tavan modelleri

Asma tavanlar (bazen düşürülmüş tavanlar veya tavanlar olarak adlandırılır.), yukarıda zemin kat levhasından asılan ikincil tavanlardır ve zemin levhanın alt tarafı ile asma tavanın üstü arasında boşluk oluşturur.

Yanı sıra alt gizlemek olarak zemin levha, bu boşluk dağılım için yararlı bir alan sağlayabilir ısıtma, havalandırma ve klima servis ve sıhhi tesisat ve kablolama hizmetleri hoparlörlerin montajı için bir platform sağlayan, hem de hafif bağlantı parçaları, kablosuz anten, yangın ve duman detektörleri, hareket detektörleri, sprinkler vb. Boşluk ayrıca bir hava olarak tan kullanılabilir. Boşluğun kendisinin havayı beslemek için bir basınçlı kanal oluşturduğu ya da altındaki işgal edilen alandan çıkardığı.

Asma tavan

Asma tavanlar, karoların çıkarılmasıyla veya erişim panelleri ile hizmetlere kolay erişim sağlayabilir ve aşağıdaki alanların düzeninde esneklik sağlayabilir. Bununla birlikte, bazı boşluklarda (genellikle en 100 mm) bir kayıpla sonuçlanır.

Tipik olarak, asma tavanlar alt tarafına tespit edilen bir destekten asılı zemin levhasının gibi panellerin içine bir ızgara oluşturan metal profiller birbirine geçmiş olan bir dizi destek tavan plakası monte edilebilir. Plakanın bir ızgaradan ziyade paralel kirişler arasına serildiği kiriş sistemleri de mevcuttur ve ızgaranın açıkta kalması, gömülmesi veya gizlenmesi için kullanılabilen farklı ızgara profilleri ve çini kenarı detayları vardır.

Plakalar, mineral lifi, metal, alçı levha ve laminatlar gibi malzemelerden imal edilebilir ve genellikle, aşağıdaki boşluklarda yankılanma süresini kontrol edilmesi için kullanılabilen özel akustik plakalar kullanılabilir. Tipik olarak tavan karoları 600 x 600 mm veya 600 x 1200 mm' dir, bununla birlikte bir dizi boyu mevcuttur, ayrıca kalıplanmış paneller gibi özel paneller ve akustik bölmeler, düşmüş paneller, bütünleşmiş servis modülleri ve benzerleri içerebilen karmaşık sistemler de mevcuttur.

Bölme sistemleriyle entegrasyonu sağlamak için dikkatli bir tasarıma ihtiyaç vardır, böylece karolar, ızgaralar ve bölümler düzgün bir şekilde kesişir.

Bölmeler, maksimum montaj kolaylığı ve esneklik sağlamak için asma tavanın alt tarafında durabilir veya tavandan zemin döşemesinin alt tarafına doğru ilerleyebilir. Nerede bölümleri tavan boşluğu içinden geçen tüketmemek, bakım ve bir kanat yolu iletimi için oluşturulan emin olmak için alınması gereken ses komşu alanlar arasında veya yayılması için yangın.

Gerektiğinde tavan boşluğunda akustik yalıtım veya yangın ayrımı sağlanabilir.

Asma tavanların seçimi aşağıdakilere bağlı olabilir:

  • Estetik düşünceler.
  • Bina hizmetleri için gerekli bağlantı parçaları dahil etme gerekliliği.
  • Akustik zayıflama ve aprospsiyon için şartlar.
  • Hijyen gereksinimleri.
  • Yangın ayrımı sağlama ihtiyacı.
  • Nem direnci
  • Korozyon direnci
  • Temizlik gereksinimleri
  • Isı yalıtımı

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.