Asma Tavanlar

Asma tavanlar ikinci bir tavan gibidir, mevcut tavanın altına yerleştirilir ve boru hatlarını veya kanal çalışmalarını gizlemek için kullanılır. Bunlar normal olarak, yukarıda tavandan kordonlar üzerine bağlanır ve askıya alınır ve seramik karoların yerleştirildiği bir ızgarada düzenlenir. Asma tavanlar, örneğin ahşap gibi çok sayıda ürünle yapılabilir.

Asma tavanlar bir kez kurulduktan sonra, flüoresan lambalara ya da montaj kanallarına vb. Her ne kadar bu tür bir işi örtmek için çok fazla kullanılırlar, bu sayede asma kanalı içine monte edilen asma tavanlar kolayca yerleştirilebilir. Aynı şekilde izolasyonu ısı ve sesi absorbe eden asma tavanlarınıza da monte edebilirsiniz.

Tavan monte edildiğinde, asma tavanlar ilave olarak gerçekleştirilir, böylece bakım, yapılan alanda yer alabilir.

Asma tavanlarınızı oluştururken ve satın alırken, tavanın sökülebilir veya tamamen erişilemez olmasını isteyip istemediğinizi seçmek zorundasınız. Eğer asma tavanları sökülebilir hale getirirseniz, bu size tavan boşluğuna rahatça erişmenizi ve tavanda veya tavanın gizlediği diğer çeşitli nesnelerde üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Asma tavanınızı kolayca erişilemiyorsanız, tavan alanına giremeyeceğiniz için tavanı rahatça kullanamayacaksınız.

Kolayca erişilebilen bir tavanı sökülebilir bir şekilde değiştirebilmek istiyorsanız, tavanların yeniden yapılması gerekeceği için yukarıdakileri gerçekten ciddiye almalısınız.

Çok çeşitli asma tavan sistemleri vardır, ancak taleplerinize bağlı olarak hepsi farklıdır, ancak fikir tam olarak aynıdır. Bu tür asma tavanlar, bakım veya erişilememek için sökülebilir olarak yapılabilir; Eğer sökülebilir tip için tercih ederseniz, size kolay erişim sağlamak için tavan plakaları elimine edilir.

Diğer bir asma tavan sistemi bantlama sistemidir; bu tür asma tavanlar çok yönlüdür ve her türlü yapı tarzına uymak için yapılabilir. Yine bu asma tavanlar kolayca erişilebilir veya kolayca erişilemez hale getirilebilir. Bu asma tavan, yanal desteklere ulaşmak için bağlanan gizlenmiş veya geçirilmiş bölümlere sahip tasarımlardır, sonuç olarak bu sistemler herhangi bir yapı tipine uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Diğer bir sistem, hızlı ve başarılı bir şekilde monte edilebilen bir sistem olan asma tavan sistemi olup, tavan alanında rahatça çalışmanızı sağlar. Bu tür asma tavanlar, seramik tavaları, tutturma ızgarası içine yerleştirilmiş seramik karolara sahiptir ve bu da uygun şekilde modifiye edilmesini sağlar.

Tamamen asma tavanları kendiniz nasıl asarsınız? Bir 9 'x 12' boşlukta bir zemini ya da asma tavanı yüklemek, bazı nadir durumlar meydana gelirse, yaklaşık 16 saatlik bir çalışmaya ihtiyaç duyacaktır. Öncelikle ev aletlerini kullanan bir bekletme tavanı, çok sayıda ev sahiplerinin kapasiteleri içindedir.

Genellikle asma tavanlarınıza hizmet vermek için bir lisansa ihtiyacınız yoktur, ancak her ihtimale karşı, mahalle yapı bölümünüzdeki düzenlemeleri incelemek akıllıca bir fikirdir. Üzgünüze kıyasla çok daha iyi güvenli.

Asma tavanların çelik kirişli tavan kirişlerinden asılması gerekiyor. Bu, kabloların, boruların ve kanalların monte edilip çalışılabildiği kirişler ve tavan arasındaki açıklığı geliştirir. Bir seramik kiremit tavanı ya doğrudan mevcut bir tavana yapıştırılır ya da mevcut tavana yapıştırılmış veya astarlanmış "kirpikli şeritler" olarak adlandırılır. Bu tip tavanlar, her iki tipte daha eski tavanları kaplamak için ya da bir yükseklik yokluğunun göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür ve bir bekleme tavanı, konfor için biraz fazla düşebilir. Bekletme tavanı için gereken tüm yeterli başlık alanıdır. Talepler değişebilir, ancak birçok kod yeni bir bina için en az 7 1/2 feet tavan yüksekliğine ihtiyaç duyduğunuzu belirtmektedir.

Kendi asma tavanlarınızı monte etmenin sırrı doğru cihazları kullanmaktır. Şans eseri, askıya alınmış bir tavanın montajı gerçekten zor değil ve pahalı bir ekipman gerektirmiyor. Büyük ihtimalle orta büyüklükte geniş bir alanı kapladığınızı düşünürsek, çelik ızgarayı monte etmek için en az iki kişiye ihtiyaç olacaktır. Asma veya zemini tavanlar için gerekli olan pek çok cihaz, 20'-25 'çelik bant, macun bıçağı, düz kenarlı, çivi, el testeresi, merdiven, koruyucu gözlük ve yüz maskesi, bir kalem, tebeşir hattı, Alçıpan tava, bir gönye kutusu, bir tornavida, seramik fayans, ganer tel, tees ve bir testere gördüm.

Asma tavanların sadece konutunuzda mükemmel görünmesi gerekmez, ayrıca çok sayıda mükemmel avantaj sağlarlar. Sesleri boğuyor, kablo televizyonlarını ve kabloları örtüyor, ışık sistemlerini destekliyor ve sıklıkla yangına dayanıklı özelliklere sahip. Küçük gürültü yakalama deliklerine sahip bir akustik tavan, mutfaklar gibi yüksek sesli odalar için seçim tavanıdır. Diğer taraftan mineral elyaftan yapılmış tavanlar, olası yangın tehlikesi olan odalar için iyi bir alternatiftir. Fakat aynı zamanda birçok farklı amaç için, geleneksel asma tavan en kolay seçimdir, çünkü montajı kolay ve hafiftir.

Asma tavanlar ikinci bir tavan gibidir, mevcut tavanın altına yerleştirilir ve boru hatlarını veya kanal çalışmalarını gizlemek için kullanılır. Eğer asma tavanları sökülebilir hale getirirseniz, bu size tavan boşluğuna rahatça erişmenizi ve tavanda veya tavanın gizlediği diğer çeşitli nesnelerde üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Asma tavanınızı kolayca erişilemez hale getirirseniz, tavan alanına doğrudan ulaşamayacağınız için tavanı rahatça kullanamayacaksınız.

Diğer bir asma tavan sistemi bantlama sistemidir; bu tür asma tavanlar çok yönlüdür ve her türlü yapı tarzına uymak için yapılabilir. Bir seramik kiremit tavanı ya doğrudan mevcut bir tavana yapıştırılır ya da mevcut tavana yapıştırılmış veya astarlanmış "kirpikli şeritler" olarak adlandırılır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.