Asma Tavanların Faydaları

Asma Tavanların Faydaları

Asma tavanın faydaları, bir büroda, asma tavanı kurarak çalışanlarınızın üstündeki ihmal edilen alanın kullanılması, hem pratiklik hem de stil üzerinde sağladığı boşluğa önemli ölçüde fayda sağlayabilir. Büronuzun tavanı, genel yapısının ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle asma tavanın takılması sadece yer ve değer eklemeyecek, aynı zamanda işyerinin işlevselliğini de büyük ölçüde artıracaktır.

Ancak, bu ancak askıya alınmış tavan, ilgili tüm sağlık ve güvenlik yönetmeliklerine uygun bir şekilde takıldığından emin olacak yetkili bir profesyonel tarafından tedarik edildiğinde ve monte edildiğinde elde edilebilir.

1. Borulara / kablolara vb. Kolay erişim

Asma tavana sahip olmanın en popüler nedenlerinden biri, borular, sıhhi tesisat ve kablolar gibi gözle görülemeyen maruz kalan tümleşik veya mekanik bileşenlerin saklanmasıdır. Asma tavanın esnekliği, gizli borulara veya tadilat için kablolara kolay ulaşım sağlayacağınız anlamına gelir; plakalar, tavanın üzerine giriş gerektiğinde kolayca açılır ve tamiratlar yapıldıktan sonra düzgün bir şekilde tekrar yerine yerleştirilebilir.

2. Hızlı kurulum

İşletmelerin işleyiş şeklinin asgari kesintiye neden olduğunu ve askıya alınmış tavanları kurarken şirketin geri kalanı için duruşun zorunlu olduğunu biliyoruz. Neyse ki, deneyimli bir profesyonel şirket tarafından donatılmış olması, genel projenin hızlı ve verimli bir şekilde tamamlanacağı anlamına gelir, böylece ödülleri hiçbir zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

3. Ses yalıtımı

Alçıpan veya alçıpan tavanların aksine, asma tavanlar gelişmiş akustik özellikler sağlar, bu nedenle yukarıdaki katlardan gelen gürültü kirliliği önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, ekstra ses yalıtımı için doğru döşeme ve yalıtımın kurulmasını sağlamak için bir uzmana danışmak önemlidir.

4. Yanmaz

Yangın acil durumlarında yangına dayanıklı asma tavanlar 1 saat koruma sağlayabilir, bu sayede ofisinizdeki ve bitişik odalarda bulunan tüm çalışanlar acil servislerin gelmesi için binayı tahliye edebilir. Yangından korunma, aynı zamanda yangının yayılmasını önlemek için asma tavanın üzerindeki boşluğa da yerleştirilebilir ve böylece cankurtaranlar kurulabileceği zaman hayati bir ekstra zaman sağlanır.

5. Nem ve kalıp direnci

Asma tavanlar, aşağıdakilere karşı dirençlerinden dolayı yüksek nem oranına sahip bölgelerde özellikle popülerdir:

 • kalıp
 • nem
 • bakteriler
 • sarkmış

Bu onları, hijyenin çok önemli olduğu mutfaklar ve banyolar gibi nemli ortamlar için ideal bir hale getirir. Bazı tavan karoları, enfeksiyonlarla mücadele etmek ve bakterileri ve küflenmeyi önlemek için özel olarak tasarlanmış antimikrobiyal tedavilerle kaplanabilir.

6. Enerji verimliliği için yalıtım

Asma tavan montajı ile ofisinizin tavan yüksekliğinin düşürülmesi, sıra dışı bir yalıtım sağlar, bu da ısınma için daha az alan olduğu için enerji faturalarınızı düşürebilir.

Ayrıca, beyaz tavan panelleri, tüm odayı aydınlatacak ve daha fazla alan yanılsaması kazandırabilecek yüksek yansıtıcı bir yüzey oluşturur.

7. Tasarımın seçimi

Bir ofiste, hem ziyaretçiler hem de çalışanlar için düzenli ve profesyonel bir görünüm sağlamak önemlidir. Bu nedenle, odanın geri kalanını kusursuz bir şekilde tamamlayan mükemmel stil, doku, bitiş ve rengi seçtiğinizden emin olmak için dikkatli bir şekilde düşünülmelidir. Göze batmayan borular ve sıhhi tesisat sistemleri, ofisinizin iç mekanlarını mahvedebilir ve iş yerini ziyaret eden yüksek profilli müşterilere tercih sebebi olabilir. Asma tavanlar, kabloları ve boruları düzenli ve şık bir şekilde saklamak için mükemmel bir çözüm sunarken, bir problem olduğunda hala kolay erişim sağlar.

Dek-Mar inşaat dekorasyon olarak, aşağıdakiler dahil olmak üzere, herhangi bir spesifikasyona uyacak şekilde geniş bir asma tavan yelpazesinin tedarik ve kurulumunda uzmanlaşmaktayız:

 • Standart Kare Asma Tavanlar
 • Tegular Kenar Asma Tavanlar
 • Özellik Tavanlar
 • Mesh Tavanları
 • Akustik Tavanları
 • Taşyünü Tavanlar
 • Metal Burgess Tavanlar

Knauf, Rockfon ve Armstrong gibi önde gelen üreticilerle iş birliği içinde çalışıyoruz, böylece tüm ürünlerimizin en yüksek kalitede olduğunu bildiğimizden emin olabilirsiniz. Hizmetlerimizi bireysel gereksinimlerini en uygun şekilde uyarlıyoruz, bu nedenle daha fazla bilgi veya uzman tavsiyesi için, bugün kalifiye ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin .

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.