Asma Tavanların Faydalarını Biliyor musunuz?

Asma tavanlar, günümüzde çok çeşitli tasarımları ve faydaları nedeniyle çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Ofislerde çok popüler ve konut inşaatlarında bile varlıklarını hissettiriyorlar. Asma tavan, odaya çok güzel bir görünüm kazandırarak çok faydalı olabilir ve herhangi bir boru, kablo veya odanın tavanında bulunan herhangi bir elementi gizlemek için kullanılabilir. Hava deliklerini gizlemek için merkezi klima bulunan yerlerde de çok yaygın olarak kullanılırlar.

Asma Tavanlar metal tavanlar metal raylara monte edilmiş panellerden oluşur. Bu metal parçalar kalıcı tavandan tellerle birleştirilir ve ondan gerekli desteği alır. Paneller fayans formundadır ve rayların oluklarına oturmaktadır. Tavanda montajı çok kolaydır ve odada bulunan tüm kusurları gizleyebilir. Gizli tavan ve cam bölmeler , duvarın tavanında düzenli olarak görülen herhangi bir enfeksiyon ve su hasarını da çok etkin bir şekilde gizleyebilir. Bu gibi durumlarda, resim yapmak için harcanan tavana harcamak yerine çok daha ucuz bir seçenek de olabilir.

Bunlar geçici bir asma tavan sistemleridir ve herhangi bir onarım işi yapmak için kolayca çıkarılabilirler. Bu özellikten dolayı mimarlardan ve iç mimarlardan çok keyif alıyorlar. Tasarlama ve yenileme çalışmaları çok kolay olduğundan, çıkarmaları çok kolay ve hızlıdır. Ayrıca ses geçirmez olması için özel olarak tasarlanmış birçok tavan paneli ve Metal Dek- mar da bulunmaktadır. Bu tip paneller çok formatlı ve kayıt stüdyosunda oldukça popülerdir.

Asma tavanlar birçok farklı renk, tasarım ve dokuda da mevcuttur. Ahşap, fiber, plastik ve diğer malzemelerden paneller yapılabilir. Bu panellerin bazıları ayrıca yangına karşı korumalıdır ve kolayca yanmaz. Ayrıca, insanınızın ihtiyacına uygun herhangi bir tasarımda tasarlanabilirler. Ayrıca daire veya kare gibi herhangi bir şekil verilebilir.

Tüm bu uzmanlar ile, aynı zamanda, odanın büyüklüğünü azaltabilecekleri gibi bir asma tavan kullanmanın çok az eksisi vardır ve çok sıkışık görünebilirler. Geçici bir tavan şeklidir ve genellikle çok uzun ömürlü değildirler. Zamanla, genellikle sarkma eğilimi gösterirler ve renk değişikliği gösterebilirler. Birkaç yıl sonra üzerlerinde lekeler olabilir. Bu tür bir tavanın diğer bir önemli problemi, çok sağlam olmadıkları ve bir deprem halinde düşebilecekleridir.

Ancak, Dek- Mar inşaat ın ana amaçlarına hizmet ettiğini ve bunun odayı dekore etmek olduğunu söylemişti. Onlar da çok pahalı değildir ve hasar görse bile kolayca değiştirilebilir. Bugün uzman tavsiyelerini alabilir ve çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz, böylece bu projeye elinizi bile koyabilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.