Banyo metal asma tavan

banyo metal asma tavan fiyatları

Banyo metal tavan

Metal tavan döşemeleri daha önce kullandıysanız, görünüşleri ve çok yönlülüğüne aşık oldunuz. Güzel metal tavan döşemelerini, modernden antikaya, her türlü stil odasına dahil edebilirsiniz. Metal tavan döşemeleri aynı zamanda mükemmel bir dekorasyon seçeneğidir, çünkü mutfakta mutfaktan garaja kadar her yerde kullanılabilir. Ve bunların kullanımı kesinlikle tavanlarla sınırlı değildir. Bir şeyin asılabileceği bir alan varsa, metal tavan döşemeleri mükemmel bir uyum sağlayabilir.

Bunu bilerek, bir sonraki banyo şeklinize metal tavan döşemeleri kullanmayı düşünmelisiniz. Metal tavan döşemeleri, herhangi bir banyoda çeşitli şekillerde kullanılabilir. İşlevselliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle banyo için mükemmel seçimdir.

Neden Banyoda Kalay Tavan Fayansları Kullanmalı?

Metal tavan döşemelerinin banyoda kullanılması gereken en büyük sebeplerden biri de bakımı kolay olmalarıdır. Banyo metal tavan döşemeleri lekelere karşı dayanıklıdır. Bunları temizlemek, nemli bir havluyla silmekten ibarettir. Banyonuzu kirleten makyaj ürünleri ve diğer ürünler, banyonuza kalay tavan döşemeleri taktığınızda artık endişe duymayacak.

Banyonuz mikroplarla dolu kirli bir yer olabilir. Hiç boyanmış banyo duvarlarınız varsa, muhtemelen onları temizlemeyi düşünmediniz. Bu arada, duvarlarınız görünmeyen bakterileri toplar ve barındırır. Banyo metal tavan döşemeleri takmak, duvarlarınızı, tavanlarınızı ve mobilyalarınızı, duşunuzu, lavabonuzu ve tuvaleti silerek temizlemenizi sağlar. Banyo metal tavan uygulamaları ile banyonuz hiç olmadığı kadar temiz olacaktır.

Benzer şekilde, metal tavan döşemeleri neme karşı dayanıklıdır. Banyonuzda odun ve alçıpan olması ev sahipleri için büyük sorunlara neden olabilir. Bu malzemelerin her ikisi de aşırı nemi tutar. Sonuç olarak, çözgü ve kalıp olabilir. Bir banyo şeklini alan birçok ev sahibi, ciddi su hasarı nedeniyle banyolarındaki tüm duvarları değiştirmek zorunda olduklarını keşfederler. Banyo metal tavan döşemeleri evin yapısını koruyabilir. Sızıntıya eğilimli ve duştan neme duyarlı bir alanda, neme dayanıklı duvarlara sahip olmak size önemli miktarda para ve stres kazandırabilir.

Aynı zamanda, neme karşı dayanıklı olduklarından, metal tavan döşemelerinin de paslanmaya dayanıklı olduğunu vurgulamak önemlidir. Banyonuzda, borular ve musluklar gibi diğer birçok metal ürün pasa eğilimli olduğunda, metal tavan döşemeleri ömür boyu sürebilecek bir yatırımdır.

Son olarak, metal tavan döşemeleri ses geçirmezdir. Çocuklar aşağıdayken küvetin içinde kaymanın ve rahatlamanın bir yolunu arıyorsanız, metal tavan döşemeleri kişisel sığınağınızı sağlayabilir. Metal tavan döşemeli bir banyo, gürültüyü azaltabilir ve evinizdeyken kaçmanız gereken huzur ve sessizliği sağlar.

Banyoya Metal Tavan Fayanslarını Birleştirmenin Yolları

Banyo metal tavan döşemeleri söz konusu olduğunda, kullanılabilecekleri sonsuz sayıda yol vardır. İsimlerinin neye inanmanıza yol açabileceğinin aksine, tasarımları tavan dışında birçok yerde de kullanılabilir. Eğer düşünebiliyorsanız, metal tavan plakalarını tasarımına dahil edebilirsiniz. Bu fikirleri, metal tavan döşemeleri banyo projeniz için iyi bir başlangıç ​​noktası olarak düşünün.

  • Dek-mar - Metal tavan döşemeleri banyonuz için güzel bir doku oluşturmak için kullanılabilir. Burada temiz kalma yeteneklerinden dolayı idealdirler.
  • Aynalar - Metal tavan döşemeleri zarif bir ayna oluşturmak için kenarlık olarak kullanılabilir. Bir döşemenin merkezini bir aynayla değiştirerek ortak bir banyoya küçük bir kişisel ayna takabilirsiniz veya büyük bir aynanın üzerine yerleştirmek ve boyutlandırmak için birden fazla döşemeyi kesebilirsiniz.
  • Sanat eseri - Tekli metal tavan döşemeleri harika sanat eserleri yaratır. Banyo için mükemmeldir çünkü herhangi bir tarzdaki banyoyu vurgulamanın ucuz bir yoludur. Tuval üzerindeki resimlerden farklı olarak, metal tavan döşemesi resminin nemden harap olduğu konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Kolay bir proje için tek bir döşemeyi kullanın veya birden fazla döşemeyi birbirine asın.
  • Mobilyada - Sepetler, raflar ve benzeri mobilyalar, mevcut panelleri metal tavan döşemeleriyle değiştirerek yararlanabilir.

Alüminyum banyo tavan

Banyoda alüminyum tavan montajı aşağıdaki gibidir. Profil, belirli bir yükseklikte duvarın çevresine monte edilir. Raf tavanını monte ederken, alüminyum çıtalar oluğuna sokulur ve sürekli bir çakışma oluşturur. Yukarıdan, ana tavana süspansiyonlarla tutturulmuş uzunlamasına kirişlerle desteklenir.

Banyoda alüminyum tavan takma hakkında daha fazla bilgiyi “Banyoda kendin yap lamel asma tavan” web sitemizdeki bir makalede okuyabilirsiniz.

Alüminyum tavanlar ve Metal asma Tavan'a göre değişir.

Metal asma tavan sistemine (ve benzerlerine) göre monte ederken, kaplama plakalarının (panellerin) döşendiği hücreleri oluşturan uzunlamasına ve enine raylardan oluşan bir çerçeve destek profiline monte edilir. Bir lamel tavanında olduğu gibi, yapı ana tavandan asılı olan ve “kırlangıç ​​kuyruğu” veya diğer benzer bağlantılar kullanılarak çerçeve raylarına bağlanan kordonlarla güçlendirilir.

Banyolarda Metal asma tavan

Hücreler kare (çoğunlukla 60x60 cm) veya dikdörtgendir (60x120 cm). Alüminyum plaka, yerçekimi ile tutulur. Daha az kullanılan herhangi bir montaj.

Metal tavanları, içlerinde plakaların destek çerçevesini gizlemesi ile ayırt edilir. Klasik tasarım, dekoratif panellerin aşağıdan tutturulduğu bir destek profiline dayanan uzunlamasına raylar içerir. Enine raylar yoktur. Fransız tavanını ana olandan minimum mesafeye monte etmenizi sağlayan süspansiyonlu dize yoktur.

Banyo için metal asma tavan

Genellikle, kirişler kullanılmadan monte edilen lamel tavanına metal tavan da denir.

Bazen alüminyum plakalar yerine galvanizli çelik kullanılır. Alüminyumdan daha güçlüdürler, ancak banyolardaki tavanlara herhangi bir özel fayda sağlamaz.

Banyoda alüminyum tavanın avantajları ve dezavantajları

Bu tavanlar yüksek aşınma direnci ile karakterizedir. Aşırı sıcaklık, buhar veya spreyden zarar görmezler. Korozyona maruz kalmazlar. Yıkanabilirler. Bakteriler, mantarlar, vb., Zararlı flora ve fauna yüzeylerinde kök salmaz.

İyi dekoratif özelliklere sahiptirler. Tasarımının özellikleri sayesinde, sadece ana tavandaki kusurlar gizlenmez, aynı zamanda tavanın altına uzanan iletişim ve kablolar da gizlenir. Armstrong tavanlarında, ayrı ayrı plakalar aydınlatma tonlarıyla değiştirilebilir.

Bir raf alüminyum tavanın montajı: rayın kiriş ile tutulması ve kirişin süspansiyona sabitlenmesi görülebilir

Onlar rahat. Montajı ve sökülmesi kolaydır. Armstrong tipi tavanlarda, tavanlar arası boşluğa erişmek için bir plakayı basitçe kaldırmak ve yana taşımak yeterlidir.

Bir dezavantajları var. Metal metaldir: esnek olmasına rağmen, müşterinin hayal gücünün uçuşuna kısıtlamalar getirir. Örneğin alçıpan tavan gibi kaprisli formlar vermek zordur. Dokuma germe tavanlarda olduğu gibi üzerinde çizim çizmezler.

Galvanizli çelik tavan: aksine alüminyum

Alüminyum banyo tavanları fiyatı

Lamel baskı çıtalı tavan mat beyazının metrekaresi 25 $ mal olacak Aynı şey metal tavanlar için de geçerli. Beyaz mat alüminyum panellerin bir metrekaresi minimum 10 $ mal olacak.

Metal asma tavanını monte etmek için bir kit satın alırken, bunun için çerçevenin panellerin fiyatı ile karşılaştırılabilir olduğu unutulmamalıdır. Kısmen görülebilir ve türlerinin parçaları genellikle krom kaplama, yansıtılmış vb.

Bir lamel asma tavanının montajı, İstanbul'da ortalama metal asma tavan işçilik fiyatı 45 TL VE 65 TL / m2 olacak bu fiyatlar sadece 100 m2 üzeri için geçerli olur. Metrekare başına metre. Metal tavan paneli- hemen hemen aynı. Ancak daha sık 5 m²'den daha az herhangi bir alanın tavanının montajı için sabit bir fiyat yok Banyo asma tavan işçilik fiyat hesaplanırken m2 fiyat verilmez toplam tutar belirlenir ustanın gider maliyetini kurtarması gerekli bu maliyetler nedir? örnek olarak araç yakıt ve usta yevmiyesi hesaplanarak toplam tutar belirlenir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.