Bölme Duvar Özellikleri

Alçıpan Bölme Duvar Özellikleri

Alçıpan bölme duvar metal iskeletin her iki tarafına, hafif bir malzeme olan alçı tavanın vida ile monte edilmesiyle oluşur. Alçı plaka sıva yerine var olan duvara direk yapıştırılarak da kullanılabilmektedir. Derz dolgu uygulanarak yüzeyin pürüzsüz olması sağlanır. Böylece sıvada var olan dalgalanmaların etkisi giderilerek düzgün ve estetik özelliklere uygun bir görünüm elde edilir.
Alçıpan bölme duvarların üzerine isteğe bağlı olarak karo, fayans, duvar kağıdı, vb. uygulamalar kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

alçıpan bölme duvar metrekare fiyatları
Alçıpan bölme duvar sistemleri, yapıların ihtiyaç duyduğu hijyeni sağlamada yardımcıdır. Düzenli ve temiz bir çalışma alanı yaratır. Bu sistemler yüksek derecede yangına dayanıklıdır. Ortamda ses ve ısı yalıtımını da başarıyla sağlamaktadır. Elektrik ve su gibi yapıların tesisat sistemlerini rahatça gizleyerek kötü görünümü engeller. Hafif olduğundan yapının taşıma yükünü hafifletmektedir. Bu özelliğiyle depreme dayanıklı yapılan binalar için uygun özelliktedir. Hızlı montaj ve de montaj olarak zamandan tasarruf sağlar. Aksesuar en az miktarda kullanılır yani işçilikten tasarruf sağlar, ekonomiktir.

alçıpan bölme duvar uygulaması
Alçıpan Bölme duvarlar estetik görünümlüdür. Bu görünümlerinin yanında üstün teknolojisi ve pratik sistemleri ile ortamda gereksinim duyulan en fazla hacmi oluşturmayı sağlarlar. Ortamı isteğe göre bölmelere ayırmaya yardımcı olur. Böylece büyük salonlar, alışveriş merkezleri, banka şubeleri, eğitim yerleri, ofis ortamı gibi pek çok mekanda ihtiyaç durumuna uygun olarak mükemmel çözümler üretmektedir. Her türlü dizayn gereksinimine olanak veren camlı paneller, kapı paneller, eğrisel paneller ve açık köşe panelleri mevcuttur. Yalıtım profilleri çift taraflı yapının altında ve üstünde yer almaktadır.

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan veya alçıpan olarak da bilinen alçıpan, iki kalın kağıt arasına preslenmiş alçı sıvadan yapılmış bir paneldir. Alçıpanlar genellikle iç duvarları ve bölmeleri yapmak için kullanılır. Alçıpanlar, hızlı çalıştığı için bugün çıta ve sıvanın yerini almıştır.

Farklı tiplerde alçıpan vardır -
• Alçıpan Sistemi
• İç Bölme
• Performans Alçıpanlar
• Islak Alan Alçıpanlar

Bunların her biri özelliklerine ve gereksinimlerine göre kullanılır.

Alçıpan İç Bölme Özellikleri

• Hızlı Kurulum - Alçıpanın yerleştirilmesi kolaydır ve duvar yapımına göre daha az işçilik gerektirir. Ayrıca, duvar yapımında, elektrik kabloları ve diğer hizmetler için işi daha hızlı teslim etmek gerekir. Drywall ile birlikte, elektrik gibi hizmetler sistemin kendisinde sunulmaktadır. Bu, işlemi kolay ve hızlı hale getirir.

• Kuru Yapı - Duvarcılık yani tuğla ve blok yapı, bol su kürü gerektiren oldukça zahmetli bir iştir. Oysa Alçıpan ile (adından da anlaşılacağı gibi), susuz bir uygulamadır. Bu nedenle çok daha hızlı bir şekilde kurulabilir ve daha kolay bir işlemdir.

• Hafif ve Esnek - Alçıpan duvarlar duvarlara göre 8 ila 10 kat daha hafiftir. Bu, yapının çok yükünü azaltır. Alçıpanlar, sadece yapısal maliyetin değil, aynı zamanda ağır malzemenin yukarı taşınmasının da yükü olan yüksek binalar için bir avantajdır. Çalışmalar, Alçıpan'a sahip olmanın% 15'e kadar tasarruf sağladığını göstermiştir.

Alçıpanların hafifliği, iç mekanlarda kolay kişiselleştirme sağlayarak onları esnek hale getirir. Alçıpanların çok yönlülüğü, kişinin alan içinde alan yaratmasına izin verir.

• Ses İzolatörleri - Olağanüstü akustik yalıtım sunar (ses yalıtkanları diyebilirsiniz). Bir odadan diğerine ses hareketini önlerler.Neredeyse 70dB + ses yalıtımı sağlayabilir.

• Yangına Dayanıklı - Alçıpanlar, neredeyse 4 saatlik stabilite, bütünlük ve yalıtım için yangına dayanıklılığı koruyabilir. Yangın çıkması durumunda, bina sakinlerini yapıyı boşaltmak için yeterli zaman tanıyan belirli bir alanla sınırlandırılabilir.

• Termal güvenlik -Duvar duvarları düşük iletkenliğe sahiptir ancak yüksek termal dirence sahiptir. Bu özellik, klima cihazlarındaki yükü azaltarak elektrik tüketimini azaltır.

• Her türlü finisaj - Boya, duvar kağıdı veya laminat vb. Gibi tüm finisaj türlerini alabilir.

• Dayanıklılık - Alçıpan İç Bölmeler güçlü ve tam gövdelidir ve değişikliğe tabi tutulmadıkça binanın ömrü boyunca karakteristik olarak dayanabilir.

• Maliyet Etkin - Son olarak, alçıpan duvarlar inşa etmek için zaman alan duvarlara süper uygun maliyetli bir alternatiftir. Alçıpanlar, özellikle ofislerde, hastanelerde, otellerde ticari amaçlar için daha baskındır. Okullar, tiyatrolar vb.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.