Boya Kestirme Nasıl Yapılır

Taze bir renk kat herhangi bir odayı hızlı bir şekilde güncelleyebilse de, duvarlarınızın döşeme veya tavanla birleştiği net çizgiler gerçekten göze çarpan bir boya işini belirleyen şeydir. Bir sonraki projenizde bu kadar profesyonel bir dokunuş elde etmek için okumaya devam edin.

Herhangi bir profesyonel ressam, başarılı bir boya işinin ancak ondan önce gelen hazırlık kadar iyi olduğunu bilir . Bu nedenle, duvarları boyamaya başlamadan önce iç kaplamaların, tavanların ve süpürgeliklerin etrafını kesmek çok önemlidir. Şanslıyız ki, ortalama bunu doğru ekipmanla, küçük bir talimatla ve biraz dikkatle boya uygulamasıyla yapabilir.
 • ADIM 1
  Kesim için gereken az miktarda boya ile uğraşırken bile, damlamalar ve dökülmeler olabilir. Böylece, odayı hazırlayarak başlayın, zeminin ve diğer yüzeylerin korunduğundan emin olun. Her zaman bir damla bez kullanın ve odanın içinde çalışırken temizleyin. Ressam bandını yalnızca bantlamadan temiz sonuçları garanti edemeyeceğinizi bildiğiniz garip veya ulaşılması zor noktaları maskelemek için kullanın. Aksi taktirde bantlamadan kaçının - fazladan zaman alır ve bant uygun şekilde uygulanmadıkça, boya sıyrılabilir veya üzerine kuruyabilir ve çıkarıldığında gerçek bir karışıklık yaratabilir.
 • ADIM 2
  Fırçayı yükleyerek boyamaya hazır olun. Kovaya yaklaşık 2 inç boya dökün. Fırçanızı kalem tutacağı ile, fırça kıllarının uzun kenarı işaret parmağınızla aynı hizada tutun. Fırçayı boyaya batırın, ancak kılların boyunun 2 / 3'ünden fazla boya yüklememeye dikkat edin. Fazlalığı gidermek için fırçanın kepçenin kenarına hafifçe vurun.
 • 3. ADIM
  Şimdi o duvara biraz boya alma zamanı ! Kesim boyunca veya bir köşeden aşağıya çalışıp çalışmadığınızı, kesim yaptığınız alandan bir inç uzakta başlayın. Fırçayı zemine ve tavana göre yatay tutarak, bir köşede boyanıyorsanız aşağı doğru bir vuruş kullanarak ya da tavan boyunca çalışıyorsanız yandan bir vuruş kullanarak duvarda kabaca 12 inç şerit çizin veya başka süslemeler. Şimdi fırçanızdaki boyanın bir kısmını kullandığınıza göre, fırçanızı 90 derece çevirin, böylece duvara açılı şekilde gider ve vuruşunuzun başına geri döner. Bu sefer, uzun, hatta darbeleri kullanarak, döşeme veya duvar köşesine kadar uzanan daha ince bir boya hattını kesin.
 • ADIM 4
  Temiz bir şekilde boyanmış bir kenar veya köşeye sahip olduğunuzdan emin olduktan sonra, boya fırçanızı zemine ve tavana yatay olarak çevirin ve fırça izlerini silmek ve boyalı alanın dış sınırlarını yumuşatmak için alanın üzerinde hafifçe geriye doğru kaydırın. Bunu yapmanız, duvarları yuvarladıktan sonra pürüzsüz, kusursuz bir yüzey elde etmenizi sağlar.

Islak bir kenar tutmak için bölümleri hafifçe üst üste bindirerek odanın çevresinde çalışmaya devam edin. Kazadan damlamışsanız veya döşeme veya süpürgelik üzerinde boya varsa, yayılan bir bıçağın etrafına veya 5'i bir arada ressamın aletinin uzun kenarına nemli bir bez sarın, sonra fazlalığı gidermek için boya hattınız boyunca çalıştırın.

Kesme işlemi pratik yapar, ancak düzgün bir şekilde kesmek için zaman ayırmak, yeni boyanmış odanızın görünümünde büyük bir fark yaratacaktır.

BAŞARI İÇİN İPUÇLARI
Hafif bir dokunuş kullanın. Vuruşlarınıza çok fazla baskı uygulamak, boyanın fırçanızdan sızmasına ve damlanmasına neden olur.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.