Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon fikirleri ile gelmek, evinizi yeniden şekillendirmenin ilk ve belki de en önemli adımıdır. Evinizin her odası için istediğiniz tarzı hissedebilirsiniz, ancak hedefinize ulaşmak için ne tür mobilya veya malzeme kullanacağınızı belirlemek zordur.

Neyse ki, mutfak, yemek odası, yatak odası, banyo, ev ofisi ve giriş, koridorlar ve çatı katı gibi yardımcı alanlar da dahil olmak üzere ev iç mekanı için bir dizi dekorasyon fikri derledik. Ayrıca güverte ve veranda gibi açık hava yaşam alanları için dekorasyon fikirlerimiz var. Ve eğer çocuklarınız varsa, bebekler, küçük çocuklar, çocuklar ve gençler için dekorasyon hakkındaki makalelerimizi görmek isteyeceksiniz. Aşağıdaki bağlantılar sizi kendi yaratıcı tasarımlarınıza ilham verecek dekorasyon fikirlerine götürecektir.

Tarza Göre Dekorasyon Fikirleri

Kabin Dekoru Fikirleri

Kabin dekoru, günlük kabini rahat ve büyüleyici bir ortama dönüştürmenin bir yoludur. Bu makaledeki ipuçları, giriş eviniz için size fikir ve ilham verecektir.

Çocukluğundan beri yapmadıysanız, dışarı çıkın ve bir ağacın altında oturun. Güçlü, sıcak gövdeye yaslanın. Sizi gölgeleyen ve koruyan yaprakların gölgesini oluşturan dallara bakın. Bu duyguyu evinize getirmek ister misiniz? Bir günlük kabin ile yapabilirsiniz.

"Kütük kabini" kelimelerini düşünün ve muhtemelen bir gölün ağaçlıklarına sıkışmış sallanan çatılı küçük bir kütük ev hayal ediyorsunuz. Belki odun dumanı üfleyen bir taş baca görüyorsunuz. Sık sık bir kütük evinin dışını düşünürken iç kabin bir kabinin cazibesini tamamlar.

Her yaştan insan, yeni çağ öncülerinden en yeni trend belirleyicilere kadar günlüklerin cazibesine yenik düşüyor. Kütük evleri süsleyen stiller, içinde yaşayan insanlar kadar çeşitlidir. Antikalardan çağdaş mobilyalara kadar kendilerini evde eşit hale getiren her şeyi bulacaksınız.

Oda Dekorasyon Fikirleri

Mutfak anıların yapıldığı bir yerdir. Çocuğun ilk çizimine bakmak, mükemmel bir karne açmak veya ıslık çalmak için genellikle nişan duyurusu yapmak. Çalışılabilir, hoş bir mutfağın bir evin en çok satan cazibe merkezlerinden biri olması ve sık sık herkes için bir zevk olması şaşırtıcı değildir.

Ailenin ve arkadaşların gelgit ve akışını karşılamak için iyi bir düzen gereklidir. Şirket sahibi olmaktan hoşlanmanıza rağmen, onları ayaklarınızın altında istemezsiniz. Bunun yerine, iyi tanımlanmış trafik yolları ve şefin rahatsız edilmediği bir bölge olmalıdır.

Bir seferde kaç kişi yemek pişirir (uzmanlar bir kişinin diğerinin arkasından güvenli bir şekilde geçmesi için 48 ila 54 inç alan tavsiye eder), çocukların yaşları ve aile üyelerinin özel ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır.

Dört temel mutfak düzeni vardır:

  • İki duvarın birbirine zıt olan duvarları ile kadırga şekli
  • Üç ana elemanı (lavabo, soba ve buzdolabı) doğal bir üçgen oluşturan iki dikey duvar boyunca yerleştiren L şekli
  • Elemanları üç duvara yerleştiren U şekli
  • Daha fazla karşı alan, dolap ve cihazlara yer açmak için esasen dördüncü bir duvara (kullanışlı bir yarımada olabilir) sahip bir U şekli olan G şekli.

Verimlilik için, klasik çalışma üçgeni formülünü seçtiğiniz yapılandırmayla nasıl çakıştığına göre düşünün. İki çalışma alanı - biri yemek pişirmek için, diğeri servis ve temizleme için, her biri lavabolu - aynı zamanda popüler bir stratejidir.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Genel olarak, lüks kaplıcadan salonun altındaki neşeli, çocuk dostu banyoya kadar tüm banyolar, yeterli ışık, iyi havalandırma, bol miktarda depolama ve çekici oldukları kadar pratik olan bağlantı parçaları ve fikstürler gerektirir.

Geleneksel tarzdaki armatürler ve bağlantı parçaları çok çeşitli fiyatlara sahiptir, bu nedenle bir servet ödemeden üst düzey bir görünüm elde etmek mümkündür. Mermer bir zemin için bütçeye sahip olmayan anlayışlı ev sahipleri, sahte mermer seramik fayansları tercih edebilir ve hala bakabilirler.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

İster ana yatak odası, ister çocuk odası, genç odası veya misafir odası dekore ediyor olun, arzu ettiğiniz havayı yaratmak için bu uzman dekorasyon tavsiyesine uyun.

Çocuk Banyo Dekorasyon Fikirleri

Yetişkinler (ebeveynler veya konuklar) ve çocuklar tarafından kullanılan banyolar biraz incelik gerektirir. Bu sizin durumunuzsa, en iyi dekorasyon yaklaşımı büyümüş ama gündelik olabilir. Telaşlı perdeler ve zarif, göz alıcı aksesuarlar burada yerinden çıkacaktı, ancak zamansız malzemeler ve rahat zarif dokunuşlar yetişkinleri memnun edebilir ve çocuklardan da kurtulabilir. Ham ipek görünümlü yıkanabilir poli / rayon duş perdesi; granit, mermer veya seramik karolar; ve sahte bir kaplama tasarımıyla boyanabilir yıkanabilir duvarlar işi güzel yapar.

Sadece çocuklar tarafından kullanılmak üzere bir banyo tasarlıyorsanız, daha friskier bir yol izleyebilirsiniz. Pahalı olarak yerleştirilmiş malzemeleri oldukça nötr tutmak isteyebilirsiniz, ancak diğer her şeyle çılgına dönebilirsiniz. Parlak boyalı duvarlar büyük bir etki yaratır ve daha da iyisi, değiştirilmesi kolay ve ucuzdur; Aynı şey havlu ve kaymaz banyo halıları için de geçerlidir. Renkli diş fırçası tutucular ve diğer pratik aksesuarlar

Eşsiz bir dokunuş için sıradan makyaj kapağını ve çekmece çekmelerini renk düzeninize uyan seramik kapaklarla değiştirin. Banyo birkaç çocuğun paylaşacağı bir yer ise, yarı kapalı bir tuvalet rafı veya sadece opak bir duş perdesi olsun, bazı mahremiyet sağlamaya çalışın. Lavabonun altında sadece bir çekmece veya sepet olsa bile, herhangi bir banyoda ayrı depolama önemlidir.

Çocuklarınızın banyosu paylaşılsa da paylaşılmasa da, güvenlik birincil kaygınız olacaktır. Sadece çocuklar için, küçüklerin lavaboya ulaşması ve tuvaleti kullanırken ayaklarını dinlendirmesi için sağlam, düşük basamaklı bir tabure isteyeceksiniz. Ayrıca diş fırçası tutucular ve bardaklar gibi kırılmaz akrilik veya plastik aksesuarlar kullanmak isteyeceksiniz. Bununla birlikte, diğer güvenlik özelliklerinin çoğu, yetişkinler veya büyük çocuklar tarafından kullanılan banyolar için uygundur. Yuvarlatılmış köşeler ve kenarlar, halılar üzerinde kaymaz altlıklar ve duş veya banyodaki tutunma çubukları (sadece bir havlu çubuğu gibi asılmakla kalmayıp, bir duvar saplamasına vidalanmış) önemlidir. Sıcak su yanıklarını önlemek için antiscald cihazları gereklidir.

Bugünün aileleri, büyükanne hafta sonu için geldiğinde küçük kızartma spa'sı kadar yararlı kılan bu gibi evrensel tasarım fikirlerinin değerini takdir ediyorlar. Banyo söz konusu olduğunda güvenlik her zaman şıktır. Bu makaledeki sayfalardan her ikisiyle ilgili ipuçları alın.

Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Yetişkin dekorasyon kararları genellikle yeni bir bebek veya evde düğün gibi büyük bir sosyal olay gibi bir yaşam değişikliği ile tetiklenirse, çocuğunuz kişisel bir kilometre taşını yeni bir yatak odası ile kutlamak isteyebilir. Ortaokula başlamadan hemen önce, yatak odasına yeni bir kişilik kazandırmak için popüler bir zamandır, ancak arzu, dokuz yaş ile lise arasında herhangi bir zamanda vurabilir. Ödevinizi yapın, her geldiğinde bu maceraya hazır olacaksınız. Bu makaledeki sayfalar, gençinizin yatak odası için bir dizi farklı dekorasyon fikri sunmaktadır.

Bugünün tüm ürün seçenekleri çeşitli fiyat aralıklarında mevcut olduğundan, bir odayı yeniden dekore etmek sizin ve gençinizin veya varoluşunuzun paylaşabileceği eğlenceli bir proje olabilir. Çocuğunuza, oda dekoru yoluyla kendini ifade etme isteğini desteklediğinizi (aklınıza geldiğinde) bildirin ve bağımsız düşünen bir çocuk bile yardım ve tavsiye ve para için size başvurur.

Gıdıklanan fonlar konusunda, bu yaştaki çocuklar acı verici bir marka bilincindeyken, çoğunun yetişkinlerin istediği üst düzey görünüm için hiçbir arzusu olmadığını zaten biliyor olabilirsiniz. Eğlenceli, korkak ve özgür ruhlu tasarımlar daha caziptir ve daha ince şeyleri takdir eden çocuklar bile geleneksel bir görünümün daha sınırsız bir versiyonunu isteyebilirler.

Siz ve çocuğunuz bir masa, yatak ve pencere bakımı gibi önemli öğeler hakkında anlaşmaya varabilirseniz, bütçenizin izin verdiği en iyi "gerçek" eşyaları satın alabilirsiniz. Ardından, birkaç yıl içinde yeni bir görünüm geldiğinde değiştirmeyi düşünmeyeceğiniz, jöle fasulye renklerinde puf koltukları, korkak lambalar ve dramatik renkte yatak takımları gibi eğlenceli, düşük maliyetli yeniliklerle doldurun.

Boyalı duvarlar oyunun bu aşamasında pratik bir seçimdir. Paint'in yeni ve çağdaş bir hissi var ve daha da iyisi, bir odada büyük bir değişiklik yapmanın en ucuz, en hızlı yoludur. Çocuğunuza, boyanın dört duvarda küçük bir boya çipinden çok daha koyu ve daha canlı göründüğünü ve profesyonel tasarımcıların genellikle boya çipinde en sevdiğiniz renkten iki veya üç adım daha hafif bir renk seçmeyi savunduğunu söylemek istersiniz. . Bununla birlikte, koşarken birkaç renkten yapabileceğiniz en küçük konteyneri satın alın ve çocuğunuzun her bir renkle bir duvarda yaklaşık üç feet kare bir alanı boyamasını sağlayın. Çocuğunuz en iyi görünen tonu seçsin. (Boya rengiyle başlamak için en büyük istisna, çocuğunuzun zaten bir kumaş seçmiş olmasıdır.

Gençler bir odayı yeniden dekore etmeye başladıklarında kendi tanımlarından daha azını denememektedirler, bu yüzden sabırlı olun. Bir güç mücadelesine müdahale etmeden çocuğunuzun pişman olabileceği dürtüsel kararları en aza indirmek için büyük bir yardımcı olabilirsiniz. İç dekoratörü çocuğunuzla müşteri olarak oynamayı deneyin: Birkaç seçenek belirlendiğinde, büyük bir beyaz poster panosunda kumaş ve boya renk örnekleri ve seçilen pencere tedavilerinin, aksesuarların vb. Çocuğunuz bir bakışta neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görebilecek. Tüm beğenilerini görsel olarak tutarlı bir şekilde bir araya getirmenin çok kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyorsanız, genel olarak, pretenlerin ve gençlerin ya çok dramatik bir oda ya da mümkün olduğunca bir stüdyo daireye benzeyen bir oda istediklerini unutmayın.

Bu projede harcayacağınız ekstra para veya yaratıcılığınız varsa, mümkün olduğunca fazla depolama alanı oluşturmak için kullanın. Hem açık / görüntülemeyi hem de gizlemeyi dahil edin ve her şeyden önce, kullanmasını istiyorsanız depolamayı kolayca erişilebilir hale getirin. Bu, küçük çocukların ve büyüklerin oldukça benzer olduğu bir alandır!

Ergenlik çağınız daha büyükse, bağımsız olduktan sonra odayı nasıl kullanacağınızı düşünmek isteyebilirsiniz. Oda bir ev ofisi olacaksa, bir daybed en iyi seçim olabilir. Tam zamanlı bir konuk odası olacaksa, tüm süslemelere sahip bir tam veya kraliçe yatak ile gidebilirsiniz. Her iki durumda da, bu makaledeki her sayfa, her zaman "eve hoş geldiniz" diyecek genç bir yatak odası için benzersiz dekorasyon fikirleri sunar. Bu sayfaları burada bulabilirsiniz:

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.