Dekoratif Tavan

Dekoratif Delikli Sac İç Mekan

Dekoratif tavan, geleneksel iç mekan uygulamaları için giderek daha popüler bir alternatif haline gelmiştir. Bir kez sadece çatı ve dış cephe kaplaması için kullanıldığında, yeni metal malzemeler, uygulamalar ve tutumlar yaratıcı, karmaşık tasarımlar üretmek için içeriye taşıdı. Dekoratif tavan, sahiplerinin cazip bulduğu bir fiyat noktasında herhangi bir görsel tasarımı ve stili tamamlamak için kalınlık, malzeme, renk, doku ve kaplama dahil neredeyse sınırsız bir iç tasarım seçeneği paleti sağlar.

Dekoratif tavan panel seçenekleri, daha modern bir görünüme kendilerini nasıl borç verdikleri nedeniyle iç elemanlar için daha popüler hale geliyor. Mimarlar genellikle metali bir iç tasarım seçeneği olarak görmezden geliyorlar çünkü eloksallı alüminyum ile var olan seçeneklerin farkında değiller. Delikli ve anotlanmış paneller takdir edilmeyebilir çünkü mimarlar ve tasarımcılar boyalı yüzeylere kıyasla ne kadar dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı olduğunu anlayamayabilirler. Sarmal eloksallı alüminyum oluşturulabilir, damgalanabilir ve birçok farklı özel tasarım veya profile kesilebilir, bu da eloksal yüzeyin 3-D etkilerini kaybetmezken her ürünü benzersiz kılar. Tüm uygulamalarda, sadece gerçek metal görünümünü elde etmekle kalmaz, aynı zamanda doğal eloksal yüzey metalik özellikleri vurgular. Alüminyum bir kez görüldüğünde ve anlaşıldığında, istenen metalik görünüm için yepyeni bir anlam ve perspektif kazanıyor. ”

DELİKLİ METAL İÇ

Delikli metal, yuvarlak delikleri veya diğer tasarımları delen bir makineden beslenen çelik sacdan yapılmış bir üründür. Çok yönlü bir malzeme çözümü olan delikli metal, iç mekanlarda yüzeyler, bölme alanları oluşturmak, gizliliği artırmak veya ışık, hava ve ses yaymak için kullanılıyor. Sert çekirdekli alüminyum kullanarak, delikli metal projeler, cilalı malzeme kalitesiyle cesur renkleri yakalayan yüksek mukavemet / ağırlık oranı sağlar.
Delikli alüminyum paneller tavanlarda, bilgisayar ekranlarındaki sertliğini ve parlamasını azaltmak için üstten aydınlatmanın yaygınlaştırılmasına yardımcı olmak için sıklıkla kullanılır. “Açık alanlarda ofis alanlarını daha sessiz tutmak için sesi zayıflatmak için kullanılıyorlar. Belirli mesajlar, sahneler veya insanları daha fazla vurgulamak için pikselli görüntüler eklemek veya vurgulanan görsel ilgi ve estetiğe dahil olmak üzere vurgu duvarları için kullanılırlar. Güneşlik cihazları olarak kullanıldığında, içeride bile, güneş ışığı gün boyunca hareket ettikçe farklı şekillerde canlanan pikselli görüntülere sahip olabilirler. Delikli alüminyum paneller, bir alanı tamamen kapatmadan alanı bölmek veya gizlilik unsurları eklemek için kullanılabilir, bu da gelişmiş hava akışı ve düşük HVAC maliyetlerine izin verir. ”
Alüminyumun yanı sıra şirketinin tabela, tavan panelleri, duvar panelleri, bölücü / gizlilik ekranları, ofis mobilyaları gibi iç uygulamalar oluşturmak için karbon çeliği, pirinç, bakır, galvanizli demir, nikel alaşımları, paslanmaz çelik ve daha fazlasını kullanabileceğini söylüyor. estetik dekorasyon, radyatör kaplamaları, merdiven korkulukları, dolgu panelleri, aydınlatma bileşenleri, akustik elemanlar, kolon panelleri, duvar kaplamaları ve arkadan aydınlatmalı delikler. “Delikli desendeki açık alan yüzdesini kullanarak gizlilik düzeyini kontrol edebilirsiniz” diye ekliyor. “Bu yöntem bölücülere, ışık difüzörlerine, tavan panellerine ve diğer uygulamalara uygulanabilir. Delikli metal sadece standart desenlerle sınırlı değildir, farklı delikli delik boyutlarını kullanarak özel bir grafik görüntüsü de oluşturabilirsiniz. Delikli metal ve finisaj çeşitleri ile herhangi bir tasarım görünümünü elde edebilirsiniz.
En son gelişmelerin delikli metal iç mekan uygulamalarını artırdığını iddia ediyor. “Delikli görüntüler ve delikli panellerin bir araya getirilme şekliyle pikselli görüntüler oluşturulabilir” diye açıklıyor. “Paneller boyamadan sonra delinirse, delikler boyanın kırılmasını, dökülmesini ve soyulmasını hızlandırmak için bir kaynak noktası olabilir. Eloksal katman alüminyumdan büyüdüğünden ve alüminyumun ayrılmaz bir parçası olduğu için (haddelenmiş veya püskürtülen bir kaplama değil), eloksallandıktan sonra delikli paneller çip, pul veya soyulmayacak, bu nedenle daha dayanıklı olacaklardır. Delik açtıktan sonra eloksal, deliklerin iç kısımlarının aynı renge sahip olmasını sağlar. Delik açtıktan sonra boyama her zaman iyi bir seçenek değildir, çünkü boya deliklerden damlama işaretleri veya akma izleri oluşturacak veya delikleri tıkayacaktır. Anodik tabaka, safirlerle aynı aileden gelen sert, yarı saydam, kristalin bir yapıdır ve tıpkı bu değerli taş gibi, anodik katman da ışığı boyanın çoğaltamayacağı alanı canlandırmaya yardımcı olabilecek benzersiz şekillerde yansıtır ve kırır. Anodik tabakanın yansıtıcı doğası, metalik yüzeyle birleştiğinde, ışığın uzayın derinliklerine gitmesine izin verir. Bu, doğal gün ışığı etkilerinin geliştirilmesine yardımcı olur ve bu da genel işçi / öğrenci sağlığını ve üretkenliği / performansı geliştirmeye yardımcı olur. ışığın uzayın derinliklerine gitmesini sağlar. Bu, doğal gün ışığı etkilerinin geliştirilmesine yardımcı olur ve bu da genel işçi / öğrenci sağlığını ve üretkenliği / performansı geliştirmeye yardımcı olur. ışığın uzayın derinliklerine gitmesini sağlar. Bu, doğal gün ışığı etkilerinin geliştirilmesine yardımcı olur ve bu da genel işçi / öğrenci sağlığını ve üretkenliği / performansı geliştirmeye yardımcı olur.
Delikli metal kullanarak görsel olarak ilginç akustik paneller tasarlamanın iyi bir gösterisi olarak belirtiyor. Delikli metal sadece akustik bölmeyi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda ses yayılmasına da yardımcı olur. “Delikli metal çok etkili bir ses difüzyon malzemesidir ve delik boyutunu ve desenini değiştirerek farklı aralıkları hedefleme yeteneği sunar” diyor. “Aynı zamanda mekanın tasarımına uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilir. Örneğin, bu delikli levhalar, ışık fikstürlerinin şekline uyacak şekilde üçgen şekiller halinde oluşturulmuştur. Kesintisiz sonuç çok fütüristik. ”

GENİŞLETİLMİŞ METAL İÇ

Genişletilmiş metal çok çeşitli malzemelerle belirtilebilir ve özel geometriler ve geleneksel panel boyutları için geleneksel makaslar, lazer, plazma veya su jeti kullanılarak özel olarak kesilebilir.

Genişletilmiş metallerle sınırsız desen seçenekleri, daha geniş bir yelpazede açık alan seçenekleri ve açılış açıklıkları sunar. Ayrıca, genişletilmiş metal sadece 2 boyutlu bir üründen daha fazlasıdır. 3 boyutlu (yükseltilmiş) formda sayfa, nasıl görüntülediğinize bağlı olarak dört görünüm sunar. Bu 3 boyutlu desenler, çarpıcı bir görsel görünüm sağlarken ışığı filtrelemek için benzersiz ve yaratıcı bir yol sunar. Eloksal kaplamalar ile genişletilmiş metale renkler eklenebilir ve ayrıca orijinal değirmen kaplaması, toz kaplama ve poliviniliden florür (PVDF) kaplamaları da olabilir.

Genişletilmiş metalin tavan ve duvar paneli olarak kullanılmasına yönelik taleplerinde, kısmen üretim kabiliyeti nedeniyle dramatik bir artış gördüğünü söyledi. sipariş. “Mimarlar ve tasarımcılar bunu seviyor, çünkü elemanları etkili bir şekilde gizlemek, gizlilik sağlamak ve sesleri en aza indirmek veya ışık ve havanın serbest akışına izin vermek için tüm özellikleri, özellikle açıklıkları ve telleri ince ayar yapma olanağı sağlıyoruz” diyor. “Ayrıca, yüksek geri dönüştürülmüş içeriğinin - üretim sürecinde çok az atıkla veya hiç atık olmadan - lehine kullanılması kazanabilir.”

Yaygın inanışın aksine, genişletilmiş metal delinmez. Yarık olduğunu ve eşzamanlı elmas şeklindeki desenini ve aşağıdaki avantajları üreten şirketinin Form işlemini kullanarak aynı anda çekildiğini söylüyor:

• Çevre dostudur: çok az atık üretilir veya hiç üretilmez ve bitmiş ham ürüne tipik verim üçe birdir ve birçok durumda çok daha fazlası

• Tek parçalı mimarisi genişletilmiş metali hafif ve çok güçlü yapar

• Malzemenin yıpranabileceği veya ayrılabileceği hiçbir nokta yoktur

• Dekoratif desenler mevcuttur; yeni tasarımlar şirket içi mühendislik ekibi tarafından tasarlanabilir

• Farklı şekillerde şekillendirilebilir veya damgalanabilir

• Hiçbir bileşen veya katkı maddesi gerekli olmamasına rağmen, dekorla uyumlu olması için toz kaplama gibi üretim sonrası kaplamalar uygulanabilir

• Alüminyum, çelik, bakır, nikel, boyalı malzeme ve diğer metallerden yapılabilir

Son zamanlarda, büyük bir finans kurumları genişletilmiş metalini yönetici süitlerinde tavan panelleri olarak kurdu. Mesh Metal , “Teller, siyah kanal ve alt tavanı karıştırmak ve gizlemek için ayarlandı ve siyah boyandı, açıklıklar optimize edildi, böylece spot ışıkları geniş bir aydınlatma sağlayabildi. “Sonuçlar sadece dramatik ve şık değil, aynı zamanda işlevseldi.”

METAL MESH İÇ MEKANLAR

Tasarım çok yönlülüğü, malzeme esnekliği ve çok çeşitli formları sayesinde tasarımcılar, iç mekanları çeşitli şekillerde geliştirmek için sarmal tel kumaş kullanıyor.
Mesh metal tavan işlemleri, farklı efektler elde etmek için dikey veya yatay olarak kurulabilir. Çeşitli renk ve tonlarında gelen tasarımcılar, iç ışık kaynakları ile birleştirildiğinde çekici efektler yaratabilirler. Büyük pencere genişliklerinden gelen doğal ışık için, fonksiyonel sarmal tel kumaş, güneş kontrolü için kullanılır ve kontrollü bir güneş ışığının mükemmel bir şekilde gün ışığı alan mekanlar oluşturmasını sağlar. Ayrıca, Mekanlar daki kaynaklar, metal mesh iç tasarımcılar tarafından yol bulma ve yol rehberliği için bir iç bölme cihazı olarak kullanıldığını açıklıyor.
“Benzersiz, yarı saydam açık odaları bölümlere ayırırken aynı zamanda yolcular için görsel olarak açık bir his uyandırmak için idealdir” diye ekliyor. Mekansal tasarım açısından, bu yol rehberliği, yolcuları iç ortamlara yönlendirerek nihai kullanıcı deneyimi yaratmak için harikadır. Çalıştırılabilir bölümler ile bina sahipleri, gerektiğinde bölümleri tamamen bölümlere ayırma seçeneğine sahiptir ve ek olarak, tüm alanın tam kullanımı için perdeyi açma ve bina sakinlerine katı bölümlerden veya duvarlardan daha fazla seçenek sunar. ”
Metal mesh hem sabit hem de parça mühendisli bağlantı sistemleri sağlar. “Bu sistemler benzersiz şekillerde güvence altına alıyor: çalıştırılabilir sistemleriyle harekete izin vermek; daha gevşek (henüz güvenli) bağlantı konfigürasyonlarına sahip veya malzeme gerginliğini çekmek için üst, alt ve yan ataşman seçeneklerine sahip tamamen genişletillmiş metal mesh paneller, ”diyor.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.