Delikli Alçıpan

Delikli Alçıpan

Delikli alçıpan, uygun bir ses bariyeri oluşturulmasını gerektiren odaların “akustik” dekorasyonunun modern bir versiyonudur. Sayfaların yüzeyinin özel yapısı, kayıt stüdyolarının, sinemaların, sınıfların, sınıfların vb. Duvar yüzeylerinde kullanmak için gerekli özelliklere sahiptir. Delikli alçıpan tavan ve duvar sistemleri, görsel olarak etkili ve işlevsel olan benzersiz akustik tasarım tavanlar oluşturur.
Malzeme karakteristiği Delikli alçıpan yüzey, odanın akustiğini mükemmel bir şekilde düzeltir. Tesisin yüzeyine monte edilen paneller, sesi niteliksel olarak etkileyen kesintisiz, sürekli bir kaplama oluşturur. Ayrıca, delikli alçıpan tabakası büyük kalabalık ve insanların hareket ettiği yerlerde gürültüyü mükemmel bir şekilde azaltır. Geleneksel bir metal profil çerçeveye veya tavanın altındaki süspansiyonlara monte edilen ses emici malzeme tabakaları çok yüksek kaliteli ses emici bir yapı oluşturur. Etki, havanın salınım mekanizmasının rolünü oynadığı bir rezonatör oluşturarak elde edilir. Delikteki havadaki dalgalanmalar ve kapağın altındaki yastıklama gürültüyü azaltır veya boğar. Ses emme seviyesini artırmak istiyorsanız, panellerin sadece destekleyici duvarlardan uzaklaşması gerekir.
Böyle bir ses bariyerinin yüksek kaliteli çalışması için, ana duvardan 50 milimetre mesafeye bir delikli alçıpan tabakasının yerleştirilmesi yeterlidir. Delikli alçıpan paneller aşağıdaki özelliklere sahiptir. Boyut 1188 x 1998 mm (akustik alçıpan Knauf akustiği). Veya standart 1250 mm genişliğinde ve 2500 mm uzunluğunda; perforasyon derecesi%6,2 ila 23; akustik alçıpanın kalınlığı 12.5 milimetredir; ağırlık- perforasyona bağlıdır 1 metrekare başına 8,5-9,6 kg; yoğunluk 1 m³ başına 650-730 kg; levhalar, yanmazlık derecesinin yanı sıra neme dayanıklı özelliklerin standartlarını ve normlarını karşılar;


Akustik levhaların kaplamasının önemli bir özelliği, arka (ön olmayan) tarafın ses geçirmez özelliklere sahip özel bir dokunmamış kumaşla kaplanmasıdır. Böyle bir kaplamanın rengi genellikle beyaz veya siyahtır, tabaka alçı karışımına yapışkan bir bileşim ile tutturulur; alçıpan üzerindeki deliklerin şekli yuvarlak, kare olabilir veya yüzeydeki ayrı bloklar halinde gruplandırılabilir. Yuvarlak delikler 8 mm ile aynı çapta veya farklı 8.15 veya 20 mm, kare- 12 × 12 mm olabilir; delikli alçıpan levha modellerinde farklı kenarlar olabilir: pahlı veya düz. Bu, "kesintisiz" kuruluma katkıda bulunur; bu tür malzeme çerçeveye standart bir profilden tutturulur.

Tüm özellikler, geniş alanların hızlı kurulumuna ve dekorasyonuna, alçıpan boyama olasılığına, işleme kolaylığına ve zahmetli ıslak kurulum sürecinin tamamen göz ardı edilmesine katkıda bulunur. Alçı levhalar kullanarak, delikli alanı gelecekte boyaması kolay olan mükemmel bir ses emici yüzey oluşturulur. Çeşitli etkilere karşı direnç özellikleri nedeniyle, akustik alçıpan, mühendislik mekanlarının gürültü seviyesini azaltmak için pompa odalarının veya asansörlerin havalandırma şaftlarında kullanılabilir.
Bugün, diğer şirketler de bu tür akustik kaplamalar için, örneğin Knauf için seçenekler üretmektedir. Bu şirketin delikli alçıpanı, küçük bir kiremit 600 x 600 x 12.5 mm ve levhalar 1200 x 2400 x 12.5 mm ve 900 x 2700 x 12.5 mm parametrelerine sahiptir. Bu tür numuneler ayrıca "knauf" tan ayırt edilebilen deliklere sahiptir: yuvarlak, kare, doğrusal veya altıgen. Diğer analoglar gibi, Knauf alçı levhalar da bir rezonatör prensibi ile gürültü seviyesini mükemmel bir şekilde azaltır, mevcut herhangi bir renkte boyanır ve sorunsuz kurulum teknolojisi kullanır. Bu seçenek Alçıpan fiyatı, metrekare başına malzeme başına 6 ila 1 8 TL arasında değişebilir. Delikli alçıpandan yapılmış akustik panellerin video incelemesi.
Delikli alçıpan levhaların montajı Böyle bir perdahın istenmeyen gürültüyü azaltmak ve emmesi için alçı levhalar destek duvarlarından ve tavandan uzakta monte edilmelidir. Bunu yapmak için, her şeyden önce, alçıpan için metal bir profil kullanarak çerçeveyi monte ederler. Gerekli ekipman ve araçların listesi, Alçıpan duvar analogları ile çalışırken olduğu gibidir. Tek nokta, alçıpan alçıya ihtiyaç duyulmamasıdır, bu da bir takım ıspatula gerekmeyeceği anlamına gelir. Sadece kendinden diş açan vidaların derzleri ve sabitleme noktaları alçı sıva karışımları ile kapatılabilir.
Duvar alçıpan seçenekleri gibi, özel şekiller oluşturmak için delikli sayfalar kullanılabilir. Bu durumda hem ıslak hem de kuru alçıpan bükme yöntemleri kullanılır. Bu durumda, kontrplaktan bir şablonun zorunlu kullanımı. Kurulum kolaylığına rağmen, akustik delikli alçıpan monte edilirken uyulması gereken belirli koşullar vardır. İş deneyimi yoksa, kaliteli bir kurulum yapacak profesyonellerle iletişime geçmek en iyisidir.


Akustik Delikli Alçıpan

Delikli alçıpan mükemmel akustik koruma sağlar, havanın hareketine müdahale etmez, oda sıcaklığını belirli bir seviyede tutar. Alçıpan levhaların arka tarafına, çeşitli renklerde yumuşacık bir kâğıt hamuru ağı yapıştırılır. Özellikle popüler olan marka Knauf. Knauf delikli alçıpan levhalar, etkili bir ses emici yapı oluşturan bir çerçeveye veya standart bir süspansiyon sistemine monte edilir. Delikli alçıpan tavan veya duvar yüzeyinin ne kadar arkasında ses emilimini etkiler. Bu alanda ek bir ses yalıtımı veya ısı yalıtımı tabakası olabilir.

DELİKLİ AKUSTİK ALÇPAN AVANTAJLARI

Estetik:

 • Malzemeler Knauf, kurulumdan önce veya çalışma sırasında herhangi bir renkte akustik özellik kaybı olmadan boyanabilir / yeniden boyanabilir
 • Geniş bir Knauf malzemesi yelpazesi vardır: 8 boyut, 4 tip delik, 4 tip kenar
 • Knauf Büyük levhalar, kapalı bir metal çerçeve üzerinde asma tavanın kesintisiz bir yüzeyini oluşturur
 • Knauf dekli alçıpan levhaları kavisli tavan yüzeyleri oluşturur
 • Muayene kapakları Knauf akustik alçıpan, yüzeyin genel görünümünü bozmadan herhangi bir iletişime erişim sağlar

Akustik:

 • Asma çerçeve sistemindeki Knauf delikli alçıpan tavan, ses emici bir yapıdır. Ses yutma katsayısı aw = 0.45-0.85
 • Bu tür sistemler, odaların akustik ortamını düşük frekanslarda etkili bir şekilde düzeltir; kalabalık yerlerde ve ekipmanlarda meydana gelen konuşma patlaması ve gürültü seviyelerini azaltmak
 • Knauf akustik alçıpan malzeme, gerekli akustik konforu elde etmek için duvarlarda kullanılabilir ve delikli alçıpan ile kaplanabilir.

Operasyonel:

 • Geleneksel deterjanlar ile ıslak temizlik mümkündür
 • Knuaf delikli alçıpan tavanlar macun ve boya ile onarılması kolaydır
 • Mekanik yüklere karşı direnç: Knauf 600x600 mm plaka 3 kg ağırlığındaki ek ekipmanlara dayanır
 • Teknik odalarda agresif ortamlara ve modlara karşı direnç

DELİKLİ ALÇIPAN BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Knauf delikli alçıpanlar nemli bir bezle temizlenebilir. Çoğu deterjana izin verilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.