Delikli alüminyum levha

Delikli alüminyum levha

Günümüzde alüminyum levhalardan ürünler, inşaatta ve çeşitli endüstri alanlarında çok sık kullanılmaktadır. Alüminyum, binaların iç ve dış dekorasyonu için mükemmel olan hafif ve sünek bir metaldir. İnşaatta yük taşıyıcı yapıların montajı için uygun değildir, çünkü ciddi yüklere maruz kalamaz, ancak inşaatta metalin hafifliği, korozyon toleransı ve esnekliği istenen yerlerde vazgeçilmezdir. Alüminyum levhanın üretimi kolaydır - alüminyum levha, daireler, kareler, dikdörtgenlerden geometrik olarak simetrik olan desenlere kadar çeşitli yapılandırma deliklerle delinir. Bunun için modern takım kullanılmaktadır. Müşterinin isteklerine bağlı olarak perforasyon boyutları farklı olabilir.

Delikli alüminyum levha, yapıldığı malzemenin özelliklerinden dolayı bir takım özelliklere sahiptir.

Delikli alüminyum levhalar hafiftir, bu da çeşitli endüstrilerde ve inşaatlarda kullanılmalarına izin verir.

Delikli alüminyum, yüksek nem koşullarında kullanıldığı için korozyona dayanıklıdır, malzeme zararlı çevresel etkilere karşı korur. Ek olarak, delikli alüminyumun bir dizi ek özelliği vardır:

  • İyi plastisite;
  • Süreklik;
  • Çevre dostu;
  • Kurulum ve bakım kolaylığı.

Bu önemli özellikler, delikli alüminyum levhaların maliyetini düşürür.

Bu ürünün imalatında iyi bilinen üretim teknolojileri kullanılmaktadır. İş parçasında özel zımbalar yardımı ile delikler açılır. Deliklerin eğiminin şekli ve yer değiştirmesi genellikle delinmiş tabakanın işaretlemesinde yansıtılır. Delikli bir tabakayı işaretleme hakkında daha fazla bilgi için Delik türleri bölümüne bakın .

Delikli alüminyum levhaların üretimi için genellikle A5M sınıfı yumuşak (tavlanmış) alüminyum kullanılır. Tavlamanın bir sonucu olarak, levhalar ek süreklik ve süreklik kazanır ve bu da ürünlerin kesilmesini kolaylaştırır.

Tabakalar mat bir yüzeye ve normal bir yüzey kaplamasına sahiptir. Delikli alüminyum çeşitli ebatlarda üretilebilir:

  • Perfore sacların standart ölçüleri 1000x2000 mm'dir. Diğer boyutlarda levhalar sipariş etmek mümkündür.
  • Sac kalınlığı - 1; 1,5 mm.

Zararlı çevresel etkilere karşı ek direnç sağlamak için delikli alüminyum toz boya ile kaplanabilir.

ÖZELLİKLER VE TEMEL ÖZELLİKLER

Malzeme, hem yapıldığı metalin özellikleri hem de üretim yöntemi nedeniyle geniş bir avantaj listesine sahiptir. Delikli alüminyum levhalar, korozyona karşı oldukça dayanıklıdır, bu da yüksek nem koşullarında kullanılmalarına olanak sağlar.

Bir dizi ek özelliğe sahip olduğu için birçok nedenden dolayı delikli alüminyum levha satın almak karlı:

  • Malzemenin iyi plastisitesi vardır;
  • İşlenmesi kolaydır;
  • Kurulumu kolaydır ve özel bakıma ihtiyaç duymaz;
  • Çevre dostudur ve insanlara kesinlikle zararsızdır.

Bu özelliklerinden dolayı ürünlerin maliyeti çok yüksek değildir. Bu nedenle, delikli alüminyum levhaların fiyatı oldukça uygun ve bu da popülerliklerine katkıda bulunuyor.

Malzemenin mat bir yüzeyi vardır. Standart sac ebatları 1000x2000 mm, kalınlık 1 ile 2 mm arasında değişebilir. Dış ortamın olumsuz etkilerine karşı koruma sağlamak için yüzey toz boya ile kaplanmıştır.

Metal levhaların delinme çeşitleri

Düz, kavisli, uzamsal şekilli yapılar, delikli levhalardan oluşturulur. Çeşitli tasarımlar için, delikler çeşitli şekiller ve delik desenleriyle sağlanır:

- düz sıralı yuvarlak, kare, dikdörtgen;
- ofset sıralı yuvarlak veya kare;
- çapraz olarak yer değiştirmiş sıraları olan kare;
- bal peteğini andıran, ofset sıralı altıgen;
- düz sıralarda veya ofsette dikdörtgen delikli.

Delikler 1,1 mm'den 25 mm'ye kadar yuvarlak, kare, altıgen, 1,2x12 mm'den 12x50 mm'ye kadar dikdörtgen ve dikdörtgen kalıp kesimleri yapılmaktadır. Konfigürasyonlarına, konumlarına, miktarlarına bağlı olarak, levha yüzeyinin% 6 ila% 60'ı şeffaf hale gelir.

Alüminyum levha uygulamaları

Mobilya konstrüksiyonları

Alüminyum, herhangi bir çelikten birkaç kat daha küçük olan çok hafif bir malzemedir, bu nedenle alüminyum levha kullanan mobilyalar kolaylıkla taşınabilir ve taşınabilir

Tarım, gıda ve kimya endüstrileri

Bu alanlar için hafif, dayanıklı ve çevre dostu alüminyum delikli sacdan elekler, filtreler, seperatörler üretilmektedir.

Yüksek bükülme yüklerinin muhtemel olduğu yerler

Diğer çelik türlerinden farklı olarak, alüminyum iyi bükülür ve kırılmaz

Dekoratif üretim

Alüminyum, özel takım gerektirmeden kolayca kesilebilir ve bükülebilir, bu nedenle tasarım ve iç mekân öğelerinin üretiminde kolay ve ekonomiktir.

Dış dekorasyon için

Dış dekorasyon için su ile temas ettiğinde kararabilir, bu nedenle tasarım projeleri için özel toz boya ile püskürtülmüş levhalar sipariş etmek daha iyidir.

Bina

Alüminyum levha, çeşitli iş ve endüstriyel tesislerde, mağazalarda, kafelerde bölmeler için kullanılır.

Ticaret

Bu tür malzemeden yapılmış vitrinler ve tezgâhlar, görünüş açısından çekici ve dayanıklıdır.

Mimari

Bina cephelerinin dış kısmı, balkonlar, merdiven dekorasyonu

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.