Delikli Alüminyum Metal Tavanların Özellikleri, Faydaları ve Zararları

Delikli Metal Asma Tavan

Delikli alüminyum metal tavanlar askıya alınmış metal bileşimler, genellikle ticari binaları bitirmek için bir seçenek olarak kullanılır. Bu tür kaplamaların tüm çeşitleri arasında, geleneksel bu tür kaplamalara göre bazı avantajları olan delikli metal tavanlar özellikle dikkat çekicidir .

Özellikler

Metal asma tavanlar, kaplama detayları ince bir alüminyum veya çelik sacdan yapılmıştır. Alüminyum neme karşı ek bir korumaya ihtiyaç duymaz ve çelik, parçalara suya direnç sağlayan galvanizleme işleminden geçer. Panellerin dış tarafı, ayna parlaklığı veren metalik bir kaplama ile kaplanabilir, boyanabilir veya özel bir koruyucu cila ile kaplanabilir.

Delik açma, plakalarda performanslarını artıran çok sayıda küçük deliktir. Deliklerin varlığı pratik olarak parçaların kuvvetini etkilemez. Bu tür kaplamaların uygulama prensibi, kolay deliksiz panel çeşitleri ile aynı çalışmadan başka değildir. Aynı şekilde, asma tavanın parçalarının askılarla tutturulduğu ya da ek bir sabitleme olmadan çerçeve elemanlarının üzerine kolay bir şekilde yerleştirildiği özel bir çerçeve uygulama yapılmaktadır.

Çözümün Avantajları

Delikli alüminyum metal tavanların temel özelliği, perforasyonun varlığıdır . Diğer askıya alınmış yapı türlerine göre bu tür çözümlerin temel avantajlarından biri haline gelecektir. Hava birçok açıklıktan serbestçe geçer ve bu da havalandırma veya iklimlendirme sistemlerinin bileşenlerini görünür alana değil, doğrudan kaplamanın üzerine yerleştirmenize olanak sağlar.

Standart modüllerin boyutları, bunlardan birinin lokal olarak hızlı bir şekilde değiştirilmesini veya havalandırma sistemi, lamba ve benzeri elemanların çıktıları gibi gerekli diğer bileşenleri monte etmeyi mümkün kılar. Satışta, boyutlarına göre alüminyum asma tavan bölümlerinden biri yerine montaj için ideal olan özel armatür modelleri bulunmaktadır.

Bu tür tasarımı bir araya getirmek oldukça kolaydır ve özel bilgi veya yeteneklerin bulunmasını gerektirmez. Her şey kısa sürede yapılabilir ve kurulum için zımba, metre, vida makinası ve lazer nivo şeklinde az bir alet setine gerek olacaktır.

Metal panellerin veya profillerin tavanlarının çerçeveye monte edilmiş olması nedeniyle, taban yüzeyindeki mevcut tüm eksiklikleri iyi bir şekilde gizlerler. Ek olarak, tavan arası boşluğunda, mühendislik planının tüm ana iletişimini yapabilirsiniz - kablolama, çeşitli borular veya havalandırma sisteminin kanalları.

Faydasız Yanları

Bu son işlemin dezavantajları çok değildir. En önemli dezavantajlardan biri, bu tür yapıların görünümünün tek biçimliliği olacaktır. Çoğu durumda, metal tavanlar aynı modüllerin raf veya kaset tasarımıdır. Deliklerin varlığı biraz çeşitlilik getirir, çünkü delikler farklı boyutlarda ve şekillerde olabilir.

İkinci önemli dezavantaj, odanın yüksekliğini azaltma ihtiyacı olacaktır. Kaplama kurulumu çerçeveye yapıldığından, alanın bir kısmını “yer”. Bazı çözümler daha fazla yer kaplarken, diğerleri daha az yer kaplar. Bu tür yapıların en yaygın türü - Knauf metal delikli bir tavan, yaklaşık on cm duvar yüksekliğini ortadan kaldıracaktır. Bir süspansiyon sistemi kullanmıyorsanız, raf bileşimleri ana düzlemden daha kısa bir mesafede kurulabilir.

Neye benziyor

Aşağıdaki delikli alüminyum metal asma tavan fotoğraflar bu tür yapıların birkaç türünü göstermektedir. Deliklerin varlığı rayları ve panelleri görünüşte daha ilgi çekici hale getirir ve bunlara işlevsellik katar. Bu tür yapıların en çok ticari binaların dekorasyonu için kullanıldığı göz önüne alındığında, görünümleri oldukça uygun olacaktır.

alüminyum asma tavan yapilmasi ( delikli) 60x60 cm

30x30 alüminyum asma tavan birim fiyat

alüminyum asma tavan metrekare fiyatları

alüminyum asma tavan teknik şartnamesi

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.