Delikli metal tavan

Delikli metal asma tavan

Tavanlar için askıya alınmış metal bileşimler, genellikle ticari binaları bitirmek için bir seçenek olarak kullanılır. Bu tür kaplamaların tüm çeşitleri arasında, delikli metal tavanlar , bu tür kaplamaların geleneksel tiplerine göre bazı avantajları ile öne çıkmaktadır .

Özellikler

Kaplamanın detayları ince alüminyum veya çelik sacdan yapılmıştır. Alüminyum neme karşı ek bir korumaya ihtiyaç duymaz ve çelik, parçalara suya direnç sağlayan galvanizli bir prosedür uygular. Panellerin dış tarafı metalize bir kaplama ile kaplanabilir, ayna parlaklığı verir, boyanır veya özel bir koruyucu cila ile kaplanır.

Delik açma, panellerde performanslarını artıran küçük bir delikler kümesidir. Deliklerin varlığı pratikte parçaların gücünü etkilemez. Bu tür kaplamaların kurulum prensibi, basit düz panel çeşitleriyle aynı çalışmalardan farklı değildir. Aynı şekilde, tavanın parçalarının mandallarla tutturulduğu veya çerçeve elemanlarının üzerine ilave bir sabitleme yapmadan yerleştirildiği özel bir çerçeve monte edilmiştir.

Çözümün Avantajları

Bu tür tavanların temel özelliği, perforasyonun varlığıdır . Diğer askıya alınmış yapı türlerine göre bu tür çözümlerin temel avantajlarından biri olacağı. Hava, çok sayıda delikten serbestçe geçer ve bu, havalandırma veya iklimlendirme sistemlerinin bileşenlerini görünür alana değil, doğrudan kaplamanın üstüne yerleştirmeyi mümkün kılar.

Modüllerin standartlaştırılmış boyutları, bunlardan birinin yerel olarak hızlı bir şekilde değiştirilmesini veya havalandırma sistemlerinin, lambaların ve diğer benzer elemanların havalandırma deliklerini yerine getirmeyi mümkün kılar. Özel armatür modelleri satışa sunulmuş olup, boyutlarına göre tavan bölümlerinden biri yerine montaj için idealdir.

Böyle bir yapıyı birleştirmek oldukça basittir ve belirli bir bilgi ya da beceri gerektirmez. Her şey kısa sürede yapılabilir ve kurulum için perforatör, şerit metre, tornavida ve inşaat seviyesi şeklinde asgari bir alet setine ihtiyacınız olacaktır.

Metal kasetlerin veya profillerin tavanlarının bir çerçeveye monte edilmeleri nedeniyle, taban yüzeyinin mevcut tüm dezavantajlarını mükemmel şekilde gizlerler. Ek olarak, tavan boşluğunda, tüm temel iletişim mühendisliği planlarını düzenleyebilirsiniz - kablolama, havalandırma borularının çeşitli boruları veya kanalları.

eksiklikler

Böyle bir son işlemin dezavantajları çok değildir. En önemli dezavantajlardan biri, bu tür yapıların görünmesinin monotonluğu olacaktır. Çoğu durumda, metal tavanlar aynı modüllerin raf veya kaset yapılarıdır. Deliklerin varlığı bir çeşitlilik getirmektedir, çünkü açıklıklar farklı boyut ve şekilde olabilmektedir.

İkinci önemli dezavantaj, odanın yüksekliğini azaltma ihtiyacı olacaktır. Kaplama kurulumu çerçeveye yapıldığından, alanın bir kısmını “yer”. Bazı kararlar daha fazla yer kaplar, bazıları ise daha az yer kaplar. Bu tür yapıların en yaygın türü - Armstrong tipi metal delikli tavan, yaklaşık on santimetre duvar yüksekliği alır. Eğer süspansiyon sistemini kullanmıyorsanız, ray bileşimleri ana düzlemden daha kısa bir mesafede kurulabilir.

Delikli metal asma tavan neye benziyor

Aşağıdaki fotoğraflar bu tür yapıların birkaç türünü göstermektedir. Deliklerin varlığı çıtaları ve panelleri görünüş olarak daha ilgi çekici hale getirir ve onlara işlevsellik kazandırır. Bu tür yapıların en çok ticari binaların tasarımı için kullanıldığı göz önüne alındığında, görünümleri oldukça uygun olacaktır.

Genişletilmiş metal asma tavan sistemleri

T24 sistem 60x60 mesh asma tavan sistemleri

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.