Dış Cephe Boya

Dış Cephe Boyaları

Evinizin dış cephesini boyamak, yeterince hazırlıklı olmamanız halinde büyük bir baş ağrısına dönüşebilecek büyük bir projedir. Sadece bir merdivenin üstündeki resim, eşek arısı çırpınan sıcağında boya katlarının üzerine fırça sürün. Görüntü çizgi film gibi görünse de, onun bazı varyasyonları çok yaygın bir masaldır - ama olması gerekmiyor. Doğru malzemeler, araçlar ve teknikler, felaketi en aza indirmenize ve zamanınızı en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir. Her şeyin anahtarı, boya dünyasını fırtına ile çeken yeni bir teknolojidir sistemi, hem boya tabancasına hem de özel bir maddeye takılan hızlı anahtarlı bir valf sayesinde, daha düşük seviye kadar daha kolay olan alanları boyamaya olanak sağlayarak, havasız boya tabanını yeni bir seviyeye (hem tam anlamıyla hem de değişmeceli olarak) alır. Teleskopik kutup. Ev sahipleri ve profesyonel ressamlar artık bir evin bütün dış yüzeylerini boyayarak ayaklarını yere sıkıca tutturarak iskeleleri dikme ya da merdivenden yukarı tırmanma tehlikesini ortadan kaldırıyor.

dış cephe boya fiyatları, dyo dış cephe boyası

Dış boya üzerine fırçalamak veya yuvarlamak istiyorsanız, aşağıdaki denenmiş ve gerçek boyama teknikleri de işe yarayacak olsa da, havasız sprey pompası sistemini kullandığınızda, zamandan tasarruf edersiniz ve düşme riskini azaltırsınız. 3600 PSI ye kadar standart havasız sprey pompası.

MALZEMELER VE ARAÇLAR

- Dış cephe boyası sizin türünüz için uygun
- Dış cephe astarı sizin türüne uygun (isteğe bağlı)
- Basınçlı yıkayıcı
-Zımpara
- Boyanabilir dış doldurmayı
- Kontrplak
- Maskeleme bandı
- Plastik muşamba

Buna göre planı

Boyamaya başlamadan önce hava durumunu kontrol edin. Evinizin dış cephesini boyamak için en iyi sıcaklık 50 ila 85 Fahrenheit arasındadır; Bundan daha yüksek sıcaklıklarda, boyadaki nem çok hızlı buharlaşabilir ve yapışmayı dış tarafa zayıflatabilir. Yağmur veya rüzgâr beklemediğinde sakin bir gün seçin. Siding boyadığınız zaman kemik kuru olmalı ve istediğiniz son şey yüksek rüzgârların yeni boya işinize toz atmasıdır.

Doğru

Boyayı Seçiniz İster ahşap, vinil, ister çelik olsun, dış kaplama türünüz için formüle edilmiş, yüksek kaliteli bir dış cephe boyası seçin. (Belirli bir siding türünü boyamak hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın.) Evinizin dış cephesi için doğru olan bir boya bulduktan sonra, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta daha var:

• Yüzde 100 akrilik reçinesi içeren dış cephe boyası, elemanlara en iyi şekilde sahip olacaktır.

• Düşük parlaklıkla veya düz bir boya, kaplamanın kendisi üzerinde iyi bir performans gösterirken, saten veya yarı parlak bir boya, kapılar ve döşeme için en iyi şekilde saklanır.

Resimden önce astarlama, hemen hemen her durumda iyi bir kuraldır, bu zorunlu değildir. Bununla birlikte, eğer ilk katmanı çıplak siding üzerine boyuyorsanız, astar zorunludur; kaplamaya sıkıca yapışır ve boyaya yapışması için uygun değer bir yüzey sağlar. (Hem dış cephe kaplaması hem de uygulayacağınız boya ile kullanım için uygun olan bir astarı seçmek için etiketi dikkatle kontrol edin.) Sadece yeniden boyamanız gerekiyorsa, tek başına astar katını atlayabilirsiniz. Bazı yeni ürünlerin, tek bir üründe bir boya ve astar kombinasyonu sunduğunu unutmayın; bu, hem kendiniz hem de profesyonel ressamlar için gerçek bir zaman tasarrufu olabilir.

Siding'inize

Özeldir Bazıları ek hazırlama veya belirli bir boya tipi gerektirse de, çoğu siding türü boyanabilir. Dış boya projeniz için planlarınızı takip ettiğinizden emin olmak için farklı dış cephe kaplaması türleri için bu temel ipuçlarına göz atın.

Ahşap Kaplama: Tamamen temiz, kuru ve dökülmez boya içermediği sürece, bu yaygın malzemenin boyaması kolaydır.

Vinil Kaplama: Vinil kaplama için özel olarak üretilmiş boyayı seçin. Uygun boyalar, vinillere iyi yapışan yüksek oranda akrilik içerir.

T1-11 Siding: Bu tip ahşap veya ahşap bazlı siding boyayı iyi tutmaz. Yüzeyi dökülmeye, onunla boya parçalarını çıkarmaya eğilimlidir. T1-11 için daha iyi bir seçim, buna akrilik esaslı bir leke ile sprey yapmaktır - ancak endişelenmeyin, bu, Havasız Sprey Sistemi ile kolayca yapılabilir. 3600 PSI ye kadar derecelendirilmiştir ve çeşitli boya ve kaplamalarla çalışır.

Yığma veya Sıva: İşten önce küf veya küf lekelerini çıkarırsanız her ikisi de başarılı şekilde boyanabilir. Dış cephe boyası daha önce boyanmışsa, hemen hemen her türlü yüksek kaliteli dış cephe boyası kullanabilirsiniz, ancak çıplak duvar veya sıva, boyayı duvardaki güçlü alkali içeriğinden koruyacak bir dış cephe astarı astarına ihtiyaç duyar.

Çelik Kaplama: Çelik kaplama için özel olarak tasarlanmış bir dış cephe boyası seçin. Kasabaya gitmeden önce, tüm pas ve korozyon lekelerini temizleyin ve bu alanları yeni boyayı kanamadığından emin olmak için bir pas giderme ürünü ile kapatın.

Yüzeyi Hazırlayın

Boyanın yapışması için siding lekesiz ve hasarsız olmalıdır. Öncelikle, evinizin dışını elektrikli süpürgeyle yıkayın, ancak ahşap kaplama gibi daha yumuşak dış kısımlardan parçalar kazandığınız kadar fazla basınç kullanmamaya dikkat edin. Siding kuruduktan sonra:

• 5-in-1 Boyacı Aletini kullanarak herhangi bir gevşek boyayı kazıyın ve gerekirse pürüzlü yamaları zımparalayın.

• Kalafat yapılabilen dış siperliği olan pencerelerin ve kapıların etrafında kalafat boşlukları.

• Küf boya kullanarak tüm küf ve küf izlerini yok edin

• Boya hasarlı yüzeylere yapışmayacağı için gevşek, kopmuş veya çürümüş kaplama plakalarını değiştirin veya onarın.

• Boyamadan önce kepenkleri çıkarın ve eğer boyayı boyayacağınız gibi - püskürtmeniz gerekiyorsa, bu özelliklerin etkilenmesini önlemek için pencereleri, kapıları ve etraftaki nesneleri plastik örtü ile kaplayın.

Astar ve Boya Uygula

Evinizin dış cephesinin rengini güncellerken, aynı teknikleri hem astarlama (hem gerekirse) hem de boyama için kullanacaksınız, böylece aşağıdaki kurallar her iki işlem için de geçerli olacaktır. Bu, havasız bir sprey tabancasını ilk kez çalıştırıyorsanız, evde amaçlayan bir kontrplak üzerine pratik yapın! Püskürtme tabancasının ucunu yüzeyden yaklaşık 12 inç tutarak pürüzsüz, hatta vuruşlara yoğunlaştırılmış edin.

Evi denemeye hazır mısın? Döşeme ve kapak pencerelerini ve açılmayacak başka bir özelliği bantlayın - başlamadan önce plastik bir muşamba ile (Ayrıca sistemde bir sprey ucu, bir uç muhafazası, bir inline filtre ve beş ila sekiz feet uzunluğunda teleskoplar bulunmaktadır.) Boyadıkça, boya tabancasına dikkatli vuruşlar yapın, tıpkı yaptığınız gibi pratik yapmak ve ucunu siding den yaklaşık bir adım uzakta tutmak; Bu mesafe, astarı ya da boyayı kaplamayı hafifçe kaplamak için yeterince yakındır, ancak damlanın o kadar yakın değil. Doğru boya püskürtme işlemi, tabancayı her zaman yüzeye eşit mesafede tutmaktır. Vuruşlarınız, vuruşlarınızın başlangıcında veya durduğunda yayılır ve parlarsa, tek tip bir kapsama giremezsiniz. Birden fazla boya katından sonra bile sonradan gösterilebilen başlama ve durma işaretlerinden uzak durmak için, boya tabancasının tetiğine basmadan önce vuruşunuzun hareketi başlamalı ve bıraktıktan sonra da devam etmelidir.

Dış cephenin alt yarısını kaplayın, arka arkaya düzgünce çalışın. Daha sonra, göğüs seviyesinin üzerinde boyamaya başlama zamanı geldiğinde, iskeleyi monte etmek veya merdiven çıkarmak için her şeyi bırakmaya gerek yoktur. İşte benzersiz teleskopik kutup devreye giriyor. Sadece birkaç saniyede, canlı valfini el tipi tabanca tabancasından kaldırabilir ve teleskopik kutunun üstüne yerleştirebilirsiniz. Çünkü silahı bağımsızlaştırmak ya da hortumları değiştirmek zorunda kalmazsınız - ve iskele ya da merdivene inip çıkmazsınız - bu hızlı ve basit düğme işi yavaşlatmaz. Vanası yerine kilitlendiğinde, hafif kutbu uzatın ve direk tabanına uygun şekilde yerleştirilmiş olan tetiği sıkarak yan kaplamanın üst kısmına püskürtmeye devam edin. Ve aynı valfi kullandığınız için Boya püskürtme deseninizdeki herhangi bir farkı yukarıdan aşağıya doğru fark etmeyeceksiniz. Herhangi bir sonuç olmadan bir kısa yolun tüm rahatlığını elde edeceksiniz!

Geçişlerinizi kesintisiz tutmaya odaklanarak evin kenarına yukarı ve aşağı doğru çalışmaya devam edin. En iyi kapsama için, birden fazla (üç ya da daha fazla) boya katının üzerine püskürtün, her zaman önceki katın tamamen kurumasına kadar bekleyin. Tavsiye edilen kuru zamanlar için boya kutusunu kontrol edin.

İşi

Tamamla Kaplamayı tamamen yeniledikten sonra, yeni, yeni cephenizden kurtulmak için döşeme, kapılar ve dekoratif kalıplamadaki eski, başarısız boya işlerini istemezsiniz. Bu alanların üstesinden gelmek için boyayı rulo veya fırça ile elle uygulamanız gerekir. Neyse ki, havasız sprey sistemini kullanarak, bu son ayrıntılar üzerinde çok fazla dikkat çekecek ve bu sayede kusursuz bir sonuç verecek kadar çok zaman biriktirdiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.