Dış Cephe Kaplama Kılavuzu

Dış Cephe Kaplama için Ultimate Alıcı Kılavuzu

Dış cephe kaplaması, evinize ihtiyacınız olan temel avantajlarla çekici bir görünüm kazandırır. Çeşitli tipler, tasarımlar ve renkler nedeniyle görsel olarak hoş görünmekle kalmaz, aynı zamanda evinizi potansiyel sorunlardan ve hasarlardan koruyan dayanıklı bir özelliktir. Eviniz için en iyi dış cephe kaplamasını seçmek zor ve zaman alıcı olabilir, bu nedenle eğitimli bir karar vermek için aşağıdaki ipuçlarını ve bilgilerini kullanın.

Dış Cephe Kaplama Alırken Neler Yapılmalı?

Eviniz için hangi dış siding tercih edeceğinize karar vermeden önce, göz önünde bulundurulması gereken temel faktörler buradadır.

Gerekli Tutar

Siding profesyonelleri evinizin ihtiyaçlarını ne kadar dış cephe kapladığını ölçecek. Ancak biraz matematikle, evinizin yüzey alanınızın kare görüntülerini belirleyerek kendinizi kaba bir tahmin yapmak kolaydır. Gereksiz miktarlarda fazla ödemekten kaçının.

Maliyet

Dış cephe kaplaması pahalı olabilir, bu yüzden doğru tür için doğru miktarda para harcadığınızdan emin olun. Fiyatlar, evin tipine ve evinizin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ayrıca, kaliteli ürünler için makul fiyatları garanti eden bir siding şirketi kullanın.

Bakım

Farklı dış cephe kaplaması türleri yeni görünümlerini korumak için farklı bakım ve dikkat gerektirir. Yaşam çizgisini uzatmak ve çatlama ve hasar görme olasılığını azaltmak için iklimlerinizde kolayca korunan bir siding türü seçin.

Dış Cephe Çeşitleri

Her dış cephe kaplaması türü benzersiz bir görünüm sunar ve evinize faydalı eklemeler sağlar. Ancak her seçeneğin dezavantajlarına dikkat edin ve avantajların dezavantajlardan daha ağır olduğundan emin olun. İşte dış siding çeşitli türleri artılarını ve eksilerini.

Vinil

Artıları: Vinil siding düşük maliyeti nedeniyle ev sahipleri için popüler bir seçenektir. Kurulumu kolaydır, birçok mağazada kolayca bulunur ve çok fazla yaygara gerektirmez. Aynı zamanda çok dayanıklı ve bakımı nispeten kolaydır. Renk, parça boyunca pişirildiği için uzun ömürlüdür ve boyalı yüzeyler gibi yonga yapmaz. Seçebileceğiniz tonlarca renk var.

Eksileri: Vinil siding suya dayanıklı olmasına rağmen, su geçirmez değildir, bu yüzden su siding arasında sızıntı yapabilir. Ayrıca, düzgün bakılmadığı takdirde kir ve lekeleri toplaması muhtemeldir. Vinil siding nasıl temizlenir konusunda uzman olun.

Maliyet: TL

Fiber çimento

Artıları: Fiber çimento siding nem, rüzgâr ve sıcaklık değişimleri de dâhil olmak üzere hava değişikliklerine karşı oldukça stabildir. Bu koşullara duyarlı iklimlerde de yanmaz ve çok koruyucu. Böceklere ve çürümeye karşı dayanıklı olduğundan fazla bakım gerektirmez. Üreticilerin çoğu, dayanıklılığı nedeniyle bu siding 50 yıla kadar garanti veriyor.

Eksileri: Fiber çimento siding her zaman sık sık yeniden boyama gerektirir, bu malzeme üzerinde doğru bir şekilde uygulamak için pahalı ve biraz zor olabilir. Ayrıca, onu yüklemek için işçilik maliyetleri vinilden daha yüksek olabilir çünkü bu ağır bir üründür.

Maliyet: TL

Ahşap

Artıları: Ahşap siding, evinize doğal hissettiren klasik bir görünüm kazandırır. Dahası, yeşil kalmak isteyen ev sahipleri için çevre dostu. Ayrıca, kendi dokunuşlarını eklemek isteyenler için her renkte boya veya leke yapmak çok kolaydır. Evinizin genel değerini de artırabilir.

Eksileri: Ahşap, yüksek değeri nedeniyle dış cephe malzemesinin pahalı ucundadır. Böceklerin ve havanın çürümeye ve çatlamaya karşı hassas olmasını sağladığı için bakımı zor olabilir. Yeni gibi görünmesi, fazladan zaman ve para harcaması için düzenli bakım ve yeniden boyama gerektirir.

Maliyet: TL

Diğer Ev Dış Seçenekleri

Geleneksel dış cephe kaplama, evinizin dış görünüşüne gelince seçebileceğiniz tek kategori değildir. Farklı bir dış görünüm için, aşağıdaki diğer seçeneklerin artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurun.

Geleneksel Sıva

Artıları: Geleneksel sıva, deprem ve yangın hasarlarına dayanıklı güçlü bir üründür. Evlerin sıcakta serin kalmasını sağlayan iyi bir yalıtım sahiptir. Bu kadar dayanıklı bir ürün olduğu için uzun bir süre dayanabilir ve harika bir yatırım olabilir.

Eksileri: Geleneksel sıva bir mesafeden düz görünebilir, çünkü eşsiz doku sadece yakın görülebilir. Boyanın yüzeyine iyi yapışmaması nedeniyle yeniden boyamak zor olabilir. Çok fazla nem geçerse, çözülmesi zor olabilecek çürüme problemlerine de neden olabilir.

Maliyet: TL

Tuğla

Artıları: Tuğla hava şartlarına dayanabilecek dayanıklı bir seçenektir. Dayanıklı yapısı nedeniyle böcek veya yangın sorunları hakkında endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, özelleştirme için harika olan birçok renk ve dokuda geliyor. Çok az ek bakım ile evinize değer katar.

Eksileri: Tuğla ağır ve kurulumu zor olduğu için maliyetli olabilir. Zamanla, malzemenin değiştirilmesini gerektiren bazı yerlerde bozulmaya ve yumuşaklaşmaya başlayabilir.

Maliyet: TL

Taş

Artıları: Taş, doğal güzelliği ile evlere zarif ve eşsiz bir görünüm verir. Malzeme doğrudan dünyadan geldiği için çevreye dost. Güçlü yapısı, çatlaklara ve solmaya karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür, bu nedenle rutin boyama veya bakım gerektirmez.

Eksileri: Taş çok ağır olduğundan, yüklenmesi emek yoğun olabilir. Ayrıca karmaşık görünümü ve karmaşık üretim süreci nedeniyle en pahalı seçeneklerden biridir.

Maliyet: TL

Bir Renk Seçmek

Dış cephenizin rengini seçerken, evinizi çekici bir şekilde açacak birini seçin. Çevresi ile iyi uyuşan görmek için mahalleye bir göz atın. Benzersiz olmak isteseniz de, muhafazakâr bir kasabada eklektik renkler olumsuz etkilenebilir. İkliminizde ve en yoğun mevsimlerinde doğal görünen bir renk seçin. Seçtiğiniz renklerin evinizin çatı, pencere ve çevre düzenlemelerine iltifat ettiğinden emin olun. Son olarak, evinizin en iyi görünümünü ortaya çıkarmak için birbirini vurgulayan renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Eviniz İçin En İyi Dış Cephe

İstediğiniz görünümü özelleştirmenize izin veren birçok farklı dış cephe görünümü vardır. Hangi seçeneğin gereksinimlerinizi karşıladığını belirlemek için her bir dış cephe kaplamasının artılarını ve eksilerini tartın. Doğru düşüncelerle, evinize dinamik ve kalıcı bir görünüm kazandıran en iyi dış cephe kaplamasını seçebilirsiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.