Döşemeden Boya Nasıl Çıkarılır

Orijinal bir yüzeyi ortaya çıkarmak veya çirkin damlamalardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Burada denenmiş ve doğru olan üç yöntemden birini uygulayın.

Kazara sıçrayan boyalardan kurtulmayı umarak veya önceki boya işinin altında bir çok eski seramik güzelliği zenginliği keşfetmiş olsanız da, boyayı seramikten tam

YÖNTEM 1: KAZANMAK

Bir boya işi sırasında biraz dikkatsizseniz ve sıçrayanlardan kurtulmanız gerekirse, önce bu yöntemi deneyin. Bununla birlikte, kurumuş boya inatçıysa, Yöntem 2'ye geçin. Elbette, onlarca yıl boyunca lekeleri kazımaya çalışırken toz maskesi kullanın- potansiyel olarak tehlikeli kurşun bazlı boya ile şansınızı denemeyin .

Sökülmek için doğru teknik, kurtulmak istediğiniz boyanın boyutuna ve dayanıklılığına bağlıdır - sadece fayans perdahının çatlakları, yongaları veya örtüleri varsa, herhangi bir girişimin hasarı çok daha kötüleştirebileceğini unutmayın.

Aşağıdaki yöntemlerden hangisini takip etmeyi seçerseniz seçin, döşemenizi orijinal, boyasız durumuna geri yükleyebilirsiniz - ve düşündüğünüzden daha kolay olabilir!

AŞAMA 1

Öncelikle göze çarpmayan bir test alanında başlayarak, bir usturayı 45 derecelik bir açıyla tutun ve kısa, sert fakat yumuşak bir vuruş kullanarak boyayı dikkatlice sıyırın. Boya sır zarar vermeden ortaya çıkarsa, güvenle devam edin. Ancak sır çatladığını veya döküleceğini hissederseniz veya fark ederseniz, altındaki döşemeyi en iyi şekilde korumak için Yöntem 3'e geçin.

ADIM 2

Temiz bir paçavrayı suyla nemlendirin ve döşemeleri temizleyin. Tüm sıçramalar gidene kadar kazıyın ve silin. Bazı splatterler çıkmazsa, onları Yöntem 2 ile çözün.

YÖNTEM 2: ISI VE KAZI

Bir ısı tabancası kurumuş, sertleşmiş boyayı gevşetmeye yardımcı olabilir. Yine, 1978'den önce gelebilecek herhangi bir boyayla, çalışırken güvenli bir nefes almak için bir toz maskesi takın.

AŞAMA 1

Bir seferde yaklaşık bir fit kare küçük bir alanda çalışın. Bir noktanın çizilmesini önlemek için tabancayı sürekli hareket ettirirken karoları ısıtın ve boya yumuşak ve yapışkan hale gelinceye kadar devam edin.

ADIM 2

Plastik bir kazıyıcıyı 45 derecelik bir açıyla tutarak, boyayı kiremitten çıkarın, dış kenardan başlayıp içeriye doğru ilerleyin. Sık sık tatmin edici şeritler halinde hızla kalkar! Köşeler gibi zorlu alanlarda sabırlı olun.

AŞAMA 3

Yüzeyi periyodik olarak suyla ıslatılmış bir bez ile silin. Tüm boyalar temizlenene kadar, ısıtma-sıyırma-silme prosedürünü tekrarlayın.

YÖNTEM 3: BOYAMA ÇIKARMA

İnatçı boya veya hasar görmüş karolarda boya sökücü kullanın. En etkili ürünü satın almak için, donanım mağazanızdaki profesyonellere karo ve sır türlerini söyleyin; Emin değilseniz (ya da gösterecek bir örneğiniz yoksa), narenciye dayalı bir boya sökücü, boyayı hala kiremitten alırken cilaya zarar vermesi en az olasıdır. 20 yaşından büyük fayanslarda, satıcınızdan sırlanmış yüzeyler için koruma sınıfı bir boya sökücü isteyin. Hangi boya sökücüyü kullanırsanız kullanın, çalışma alanınızın pencereleri ve fanları çalıştırarak havalandırılmasını sağlayın.

AŞAMA 1

Boyalı karoları ev temizleyicisiyle veya 50-50 beyaz sirke ve suyla temizleyin. Ardından, yüzeyi nötralize etmek için suyla nemlendirilmiş bir bezle silin. Devam etmeden önce gözlük ve eldivenlerinizi takın.

ADIM 2

Göze çarpmayan bir alanda, karonun boya sökücüyü kullanma yeteneğini test edin. Temiz bir paçavra kullanarak, ambalajın önerdiği şekilde liberal olarak boya sökücü uygulayın ve önerilen kalma süresini bekleyin.

AŞAMA 3

45 derecelik bir açıyla tutulan bir plastik kazıyıcıyla boyayı sıyırın. Kazıma işleminden sonra temizleyici ile siliniz. Sırta hasar yoksa, döşemenin geri kalan kısmı için devam edin. Sır hasarı varsa, devam edebilirsiniz ancak karoları düzeltmek zorunda kalacaksınız.

ADIM 4

Boya memnuniyetinize uygun hale geldiğinde, karoları ılık sabunlu suyla temizleyin ve temiz bir bez ile kurulayın.

Harç Üzerine Bir Not

Derz dolgu asla düzgün bir şekilde kapatılmamışsa , döşemeler arasındaki boyayı çıkarmak zor olabilir. Narenciye dayalı boya sökücü ve diş fırçası ile harç fırçalama işlemini deneyin, ardından ürün tavsiyesine göre temizleyin. İstenilen sonucu elde edene kadar birkaç kez tekrarlayın, ancak eğer rahatsızsanız, iki seçeneğiniz vardır: harcı özel bir boyayla boyamak veya yeniden doldurmak. Tüm boya lekelerini harçtan başarıyla çıkarırsanız, çizgileri gelecekteki hasarlardan korumak için yeniden sızdırmazlığı düşünün.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.