Duş Su Yalıtımı için Adım Adım Kılavuz

Duş Su Yalıtımı için Adım Adım Kılavuz

Banyonuza ne kadar para yatırmış olursanız olun, kesinlikle onu seveceksiniz ve tüm dikkatinizi bakım ve bakımına harcayacaksınız. Başlangıçta duşun etrafındaki alanı su geçirmez hale getiren gerçekten sağlam ve popüler bir yöntem olarak ortaya çıkan duş su yalıtımı gibi birkaç bakımla ilgili adım atılabilir. Uzmanlara göre, su yalıtım uygulaması, duş alanında meydana gelebilecek her türlü sızıntıyı önleyebilecek çok sağlam bir bariyerdir.

Sorun uygulama yöntemiyle ilgilidir ve çoğu zaman insanlar üzerinden yapabileceklerine inanmaktadır. Uzmanlar tamamen farklı bir görüşe sahipler ve bu projede mükemmelliğe ihtiyaç duyulduğundan , duş su yalıtım uzmanlarından sağlanan hizmetlerden yararlanmanın daha iyi olduğunu söylüyorlar . Her ikisi de kendi yerlerinde haklıdır ve gerçekten basit bir şey olduğu için, çoğu insan bunu aslında DIY aracılığıyla yapabilir. Bunun için, birtakım talimatları takip etmek zorundadırlar ve eğer siz de bunu öğrenmek ve kendiniz tarafından yapmayı düşünüyorsanız, bu yazıya bir adım adım kılavuz gösterilmektedir.

Aşama 1

Duşun etrafında su geçirmez alanı işaretleyin

· İlk adım, su geçirmez alanın ölçülmesini içerir ve daha sonra, çizgiler bir maskeleme bandı ile maskelenmelidir.

· İyi bir kural, bu alanı su çıkışınızın yaklaşık 10–20 mm uzağında genişletmektir.

· Benzer şekilde, onları duşunuzun gerçek kenarlarından 100 mm kadar uzatmanız gerekir.

· Ancak tüm bunları yapmadan önce, duş su yalıtımı, duş onarımı, sızdırmazlık vb. Konularda izlenecek tüm kural ve düzenlemeleri ve yasaları bilmek kötü bir fikir değildir.

Adım 2

Su geçirmez duş için hazırlanın

· Bir sonraki adım, alanın su yalıtımı için hazırlanmasını ve bunun için; Bölgeye astar uygulamak için bir fırça kullanabilirsiniz.

· Uzmanlar, bunu yaparken tüm yüzeye veya duşa maruz kalacak alana bol miktarda boya astarı kullanılmasını tavsiye ederler.

· Daha sonra, bu astarın kurumasını beklemek zorunda kalacaksınız ve o zamana kadar su geçirmez olması gereken kenarları, köşeleri ve iç bağlantıları ölçebilirsiniz.

· Şimdi bu bölgeleri kapsayacak şekilde takviye membranının uzunluğunu kesin.

Aşama 3

Duş duvarlarını su geçirmez

· Kuruduktan sonra, duş duvarlarının su geçirme zamanı ve bunun için; takviye membranının kurulacağı alana bir kat su yalıtımı uygulamak zorunda kalacaksınız.

· Şimdi, zarı hala ıslak zemine koyma zamanı geldi ve bir kez bittiğinde, üstüne başka bir kat uygulamak zorunda kalacaksınız.

· Bu adımın avantajı, zarı, fırçayı giderken fırçayla düzleştirmesidir.

· Tüm yüzeyleri farklı yüzeylere ayırabilen nicks'i keserek tüm süreci basitleştirebilirsiniz.

· Uzmanlar, membranı kurduktan sonra, duvarlar boyunca bir ilk su yalıtımı boyamak için yatay vuruşlar uygulamanız gerektiğini söylüyorlar.

Bunun için farklı araçlara ve malzemelere ihtiyacınız olacak ve bu malzemelerin kısa bir listesi aşağıda sunulmuştur.

Araçlar -

· Kova

· Boya fırçası

· Boya rulosu

· Makaralı tepsi

· Güvenlik gözlükleri

· Makas

· Ruh düzeyi

· Mezura

Malzemeler -

· Maskeleme bandı

· Kalem

· Astar

· Güçlendirici zar

· Lastik eldivenler

· Silikon

· Su yalıtımı

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.