Duş Su Yalıtımında Kaçınılması Gereken Hatalar

Duş Su Yalıtımında Kaçınılması Gereken Hatalar

Banyo ve duş su yalıtımı, ev inşaatı veya banyo yenileme projesi sırasında atlanmaması gereken basamaklardır. Ev sahipleri bu adımın diğer faydalarından tamamen haberdardırlar ve bu nedenle doğru zamanda yapılması için gerekli adımları atmaktadırlar. İlk adım elbette, bunun için en iyi şirketlerden birini işe almak, ancak bu bölümün sonu değil. Çalışmalar, zayıf su yalıtımının kolayca bir banyo tadilatına yol açabileceğini ve zayıf işçiliğin su geçirmezlikteki tüm arızaların% 90'ını oluşturduğunu göstermiştir. Bu, çoğu müteahhidin buna karşı gerekli dikkati vermesi ve sonuç olarak, bu projenin parçası olmaması gereken bazı hatalar yapması nedeniyle olur. Bu yazıda, müteahhitlerin yaptıkları en yaygın hatalardan bazılarını ele alıyoruz, ancak bu projenin bir parçası olmamalılar.

Kötü yüzey hazırlama ve astarlama

· İlk hata, kötü yüzey hazırlığı ve astarlamadan sonra işlerin etkili bir şekilde çalışmaya devam edeceğine inanmalarıdır.

· Bu korkunç bir hatadır ve yüzeyleri toprakta olduğu gibi kir ve tozdan tamamen arınmış olmalıdır, membran düzgün bir şekilde bağlanmayacaktır.

· Sonuç olarak, daha hızlı soyulur ve erken duş onarım hizmetlerine gitmeye zorlar.

· Çoğunlukla, treylerlerin, bir kaç saat tasarrufu sağlamak için astarlama adımını atladığını ve astar uygulamasının uygulanıp uygulanmadığını söylemek zor olduğunu gözlemler.

Su yalıtım ürünü kötü uygulama

· Bir sonraki hata, su yalıtım ürünlerini doğru ve yeterli bir şekilde uygulamamaktadır.

· Uzmanlar, kaçırılan en ufak noktanın bile su sızmasına neden olabileceğini ve bu yüzden bu hatanın gerçekten güçlü olabileceğini söylüyor.

· Uzmanlar suyun sızmasını önlemek için duş su yalıtım membranının gerçekten dikkatlice ve tüm alanın her milimetresinde görünür hale getirilmemelidir.

· Hatta bu zarın da ıslak alanın ötesine uzanması gerektiğini ileri sürerler.

2 kat gerektiğinde sadece 1 kat uygulanır.

· Uzmanlar, şüphesiz ki, iki katın açıkça gerekli olması durumunda, müteahhitlerin bir defasında sadece bir kat uygulayarak zaman kazanmaya çalıştıklarında yaptıkları en büyük hata olduğunu söylüyorlar.

· Bu demektir ki, yükleniciniz bir katın yeterli olabileceğine yemin ediyorsa, sızıntıyı daha iyi kontrol etmek için ikinci katın da uygulanmasına zorlamanız gerekir.

Membran yetmezliği

· Membran arızası yaşandığında düşük kaliteli duş su yalıtımı hafif bir düzeye gelir ve bu nedenle kaliteli membran kullanılmalıdır.

· Çoğunlukla, treylerin en düşük maliyetli su yalıtımını tercih ettikleri görülmektedir, ancak buna dikkat etmeli ve sadece en kaliteli ürünlerin kullanıldığından emin olmalısınız.

Yüklenicinizin taahhüt etmesini engellememeniz gereken bazı ciddi ve maliyetli hatalar -

· Şap ve katlar arasında yetersiz kuruma süresi

· Kötü tasarım ve inşaat

· Fayanslar alan için çok büyükse, kötü drenaj da oluşabilir

Su geçirmezlik ıslak alana yeterince uygulanmadı

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.