Duvarlar Nasıl Temizlenir

duvar nasıl silinir

Boyanmış duvarlardan kir, leke ve leke oluşumunu, çizilmeye veya su hasarına neden olmadan etkili bir şekilde gidermeye yönelik ipuçları alın.

Duvarlar kirlenir, özellikle de çocuk ve köpek seviyesinde. Bunları düzenli olarak temizlemek, evinizin ışıldamasını sağlamak için çok önemlidir. Boyalı duvarları onlara zarar vermeden temizlemek için.Temizlemeden önce, duvarda ne tür bir boya olduğunu belirleyin. Yarı parlak veya emaye boya yıkamak için ayağa kalkar. Düz, leke veya yumurta kabuğu son katları dayanıklı değildir ve çok sert fırçalar veya aşındırıcı bir temizleyici kullanırsanız ovulabilir. Duvarlarınızda hangi tip boya olursa olsun, onları yıkadan önce tozlamanız gerekir. Fırça aparatını vakumunuza takın ve yüzey tozunu ve kiri temizlemek için duvarların üzerinden geçirin.

Sonra, temizlerken duvarlardan damlayan fazla suyu yakalamak için süpürgelikler boyunca yere havlu koyun.Lekeleri ve lekeleri çıkarmak için sıvı bir temizleyiciye ihtiyacınız olacaktır. Duvarlarınıza zarar vermemek için, mümkün olan en hafif temizleyiciyle başlayın ve gerekirse daha sert bir temizleyiciye doğru sürün. En yumuşak temizleyici sudır. Duvara silip, hile yapıp yapmadığını görün. Değilse, bir sonraki seçenek sıcak su ve bulaşık deterjanı karışımıdır. Eğer hala bunu yapmazsa, bir bardak amonyak, ½ bardak sirke ve ¼ fincan kabartma tozu bir litrelik ılık suda karıştırın. Bir süngerle duvarda silin. Çizgiyi ve su hasarını önlemek için duvarı iyice havluyla yıkadığınızdan emin olun.

İnatçı bir lekeyi temizlemek için, kabartma tozu ve sudan oluşan bir macunu karıştırın ve lekenin üzerine sürün. Temiz su ve bir bezle durulayın.Temizlerken duvarın üstünden başlayın ve aşağı inin. Duvarı temizleyici ile silin ve durulamak için sadece suyla silin. Biri temizlik solüsyonu için, diğeri su için olmak üzere iki kova kullanın. Süngerlerinizi duvarda kullanmadan önce sıktığınızdan emin olun. Islak olan nemli bir sünger istiyorsun. Bölümlerde çalışın. Bir bölümü yıkadıktan sonra, duvarı bir bez veya havluyla kurulayın.

Boyalı duvarları nasıl temizleyeceğinizi bilmek, evinizde çocuklarınız varsa özellikle önemlidir. Muhtemelen duvarda mum boya lekeleri vardır. Onları bir sünger temizleyici ile ovalayın ve sonra temiz suyla durulayın. Duvarı kurutun ve bir sakız silgisi ile ovun. Duvarlardan yağın nasıl temizleneceğini bilmek de anahtardır. Spatterleri mutfak duvarlarından temizlemek için ticari bir yağ giderici kullanın.

Boyalı bir duvarı nasıl temizleyeceğinizi bilmek, evinizin temiz ve lekesiz görünmesini sağlar.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.