Endüstriyel Asma Tavanlar

Endüstriyel Asma Tavanlar

Endüstriyel asma tavan seçerken, her şey göz önünde bulundurulur: tavanın yüksekliği, oturması gereken alan, hangi malzemeden üretileceği, tavanın modeli ve hangi oda için tasarlandığı. Sıradan bir daire için asma tavan küçük bir alanı kaplar ve büyük bir yük taşımaz; bu nedenle yüksek dayanıma ihtiyaç duyulmaz. Ancak, örneğin, geniş bir tavan alanı veya kapsamlı bir okula sahip olan ve aynı zamanda geniş bir alana sahip olan ve hala mekanik etki olasılığı olan ofisler için güçlü bir tavana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu odalar için, doku ve kompozisyonda güvenli olan askıya alınmış bir patolog seçmek gereklidir, öğrencilerin ve çalışanların sağlığı asma tavanın kalitesine bağlıdır. Bu nedenle, bu tür odalar için en iyisini seçmeniz gerekir.

Günümüzde, herkes yakıt maliyetinde sürekli bir artış karşısında enerji tasarrufu ile mücadele ettiğinde, enerji tasarrufu sağlayan malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Büyük odalar çok fazla enerji gerektirir, bu kadar büyük binaların ve işletmelerin sahiplerine nasıl enerji tasarrufu sağlanacağı sorusu işkence edilmektedir. Bu durumdan çıkmanın en kolay yolu odanın hacmini azaltmaktır. Bu konuda yeni teknolojiler yardımcı oluyor, bilim adamları yeni bir ürün sınıfı geliştirdiler - bunlar yanıcı olmayan malzemelerden yapılmış askıya alınmış endüstriyel sistemler "Fırkateyn" ve "Yelken" için kolayca sıfırlanabilen tavanlardır. Bu tür tavanlar herhangi bir odada kullanılabilir. Endüstriyel asma tavanlar, odanın hacmini azaltmaya yardımcı olur ve bu, ısı enerjisi tüketimini önemli ölçüde etkiler ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Kolayca sıfırlanabilen asma tavanların servis ömrü 15-20 yıl olup, bu gerçek bir deneyimdir, ama özünde dayanıklıdırlar. Ayrıca, bu tür tavanlar tavandan ısı kaybını azaltmaya ve ısıtılmış odanın hacmini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Büyük endüstriyel binalarda, genellikle her zaman doğal ışık eksikliği vardır ve bu, asma tavanlar için ek aydınlatma gerektirir . İşçilerin emek verimliliği, doğru aydınlatma cihazları seçimine bağlıdır. Floresan aydınlatma, hatta aydınlatma sağlar, bu göz yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur. Bu tür aydınlatma, asma tavanlara monte edilir. Armstrong'u
yeni geliştiren şirket asma tavan panelleri bu sert fiber tavan panellerini üretmektedir. Bu tavan panelleri daireler için çok uygundur, onlar "Ev" olarak adlandırılır. Uzmanların yardımı olmadan bile, kendileri tarafından, herhangi bir çerçeve olmadan, doğrudan normal bir tavana yapıştırılmış olarak, çok yüksek tavanlara sahip değilseniz, çok kolay olabilirler. Bir zımba ile tahta bir sandık içine tutturulabilmelerinin bir başka yolu, bunun için öncelikle panelin dikişinin havada asılı kalmak yerine doğrudan sandık üzerine düştüğünü hesaplamanız gerekir. Bu durumda, tavan yüksekliğinde sadece yaklaşık 5 cm kaybedersiniz. Ev için bu tür asma tavanlar güzel ve zarif görünüyor.

Alçı levhalardan asma tavan yapılması da mümkündür, çevre dostu bir malzemedir, montajı kolaydır ve bunlardan biri hem daireler hem de halka açık alanlar için çok uygun olabilen tek seviyeli asma tavanlar yapabilir. Alçı panellerden, tek seviyeli bir asma tavanın kesintisiz ve pürüzsüz bir yüzeyini oluşturabilirsiniz, taban tavanına benzeyecektir, ancak tavanın tüm düzensizliklerini ve lekelerini gizleyecektir. Ayrıca üzerine çeşitli spot ışıkları ve ışıklar takabilirsiniz.

Fabrika tesislerinde ve endüstriyel tesislerde, özel endüstriyel asma tavanlar kurulmalıdır. Bu tür tavanlar, kullanımda dayanıklı ve yüke dayanacak şekilde hafif malzemeden yapılmıştır. Bu malze alüminyum asma tavanlardan üretilmiştir . Bu hafif malzeme - alüminyum - yapı malzemeleri pazarında, asma tavanın renk şemalarının rengini ve tavanı özgün ve benzersiz hale getirebileceğiniz çok çeşitli bir ürün olarak sunulmaktadır.

Endüstriyel asma tavan, yapı malzemeleri pazarı ayrıca, özel bir şekilde yapılmış su geçirmez tavan döşemeleri sunmaktadır, bu paneller % 95 yüksek nem oranına sahip orijinal şekillerini koruyabilmektedir. Bu, nem geçirmez asma tavanın havuzlarda veya sıcaklık rejiminin korunmasının mümkün olmadığı odalarda kullanılmasına izin verir . Armstrong tarafından üretilen su geçirmez tavan döşemelerine olan talep çok fazla. Onların yardımı ile, herhangi bir oda için asma tavan seçerken daha iyi manzaralar değişmiştir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.