Epoksi Zemin Boyası Nasıl Uygulanır

Kirli eski garaj tabanınıza epoksi boyayla pırıl pırıl, uzun ömürlü bir son kat verin.

Yatak odası ve oturma odası, banyo ve mutfak konusuna çok fazla önem veriyorsunuz, ama pürüzsüz işleyen hanelerin, garajın unsung kahramanına ne dersiniz? Her zaman betonarme döşemenin gri renginden etkilenmiş olsaydınız, tam anlamıyla parlak yeni bir görünüm vermek için harika bir yol var: epoksi boya. Hayır, düzenli boya pek de zor bir fikir değil, özellikle de garaja nadiren ayak basıyorsanız . Ancak, eğer ya trafik yoğunluğunuz varsa, ya da en az bir arabanın gidişatı ve yolculukları ile meşgul olma eğilimindeyse, epoksi boyasını tercih edin. Bu malzeme gres, yağ, çeşitli kimyasallar ve her türlü sürtünmeye karşı dayanıklı ve dayanıklıdır - diğer bir deyişle, düzenli bir boya işini bertaraf edecek zorlukların kaynağı. Ayrıca, epoksi boya kendine özgü, ışıl ışıl bir görünüme sahiptir. Hepsinden iyisi, uygulamak kolaydır. İşte böyle yapıldı.

İlk önce ilk şeyler: Hava durumu raporunu kontrol et. Bununla birlikte, hava sıcaklığından daha önemli olan, boyadığınız betonun sıcaklığıdır . Yüzeyi en az 55 derece Fahrenheit olmalıdır. Varsayacağınız koşullar asaldır, yüzeyde mevcut olan eski boyayı çıkarmaya devam edin ve epoksi yüzeyinden taviz verecek yağ veya gres lekelerini temizleyin. İnatçı lekeler için yağ giderici ve ovma fırçasının güçlü kombinasyonunu kullanmanızı tavsiye ederim.

Levhayı oldukça temizledikten sonra, tüm zemini su ve yağ çözücü karışımıyla ıslatın. Sağlıklı bir kafa kafasını görene kadar elektrikli zemin temizleyiciyle takip edin. Bu gerçekten bir yerlere kazandığın bir işaret. Şimdi, ıslak / kuru bir vakumu takın ve mümkün olduğu kadar nemi emin. (Artık yağ tahliyesini içeren vakumlu kepçeyi, bahçenizde boşaltmayın. Ürün etiketini kontrol edin ve uygun şekilde imha edilmesi için tavsiyesine dikkat edin .)

Epoksi, en iyi şekilde kazınmış bir beton yüzeye yapışır. Bu durumda, kaplamaya başlamadan önce levhayı hazırlamak için zaman ayırmanız gerekir. Zemini 10 ile 1 arası su ve muriatic asit karışımı ile örtün, ardından elektrikli süpürge ile ikinci kez yıkayın. Dikkat: Muriatik asit tehlikelidir. Basılı talimatları yakından izleyin ve tüm uygun koruyucu ekipmanı kullandığınızdan emin olun .

Sonra, zemini iyice hortumlayın. Betonun gece boyunca kurumasını bekleyin. Sabah, zımpara kağıdı ilebenzer bir kıvama sahip, hafif pürüzlü bir yüzeye sahip olmalıdır . Şimdi boya için hazır.

Epoksi, en yaygın olarak solvent bazlı veya su bazlı olmak üzere çeşitli çeşitlerde gelir. Birçok ticari kıyafet, solvent bazlı epoksileri seçmektedir, çünkü bunlar özellikle güçlüdür. Dezavantajı, dumanlarının oldukça zehirli olmasıdır. Su bazlı epoksiler neredeyse iyidir ve toksik duman çıkarmazlar. Yani konut kullanımında, ikincisine sadık kalmak en iyisidir. Ancak, solvent bazlı bir epoksi kullanmayı tercih ederseniz, ürünle çalışırken bir solunum cihazı kullanmanız büyük önem taşır.

Solvent veya su bazlı epoksi boya, genellikle boyamadan önce iki bileşenin (reçine ve sertleştirici) karıştırılmasını gerektirir. İyice karıştırın, bir karıştırma ucuyla gerilmiş bir elektrikli matkap kullanarak . Epoksi hazır olduğunda, nihayet diğer yüzeyleri boyayacağınız gibi, zemin boyamaya başlayabilirsiniz.

Perdenin çevresine fırça boyayın, daha sonra zeminin kalan kısmını, bölüm bölümlerini kaplamak için bir silindir kullanın. Düzenlilik açısından, paçavraların bir koleksiyonunu elinizde bulundurun. Yanlış uygulanmış tüm boyaları çıkarmak için kullanın. Epoksi tiner, solvent bazlı bir ürünle kullanılmalıdır; Aksi halde su iyi iş çıkarır. İkinci katın uygulanmasından en az bir gün önce ilk kat kurumasını bekleyin. Şimdi bitirmek için çok yakınsın.

Tamamen kurutmak ve sertleşmek için epoksi, bir hafta boyunca kesintisiz olarak oturmaya ihtiyaç duyar (bunu, seçtiğiniz epoksi boya ürününün kabındaki basılı talimatlarla onaylayın). Malzemelerin tekrar garaja girmesi için tavsiye edilen süre geçtikten sonra . Evet, bu rahatsız edici. Fakat arabaya bindiğinizde, bir showroomda bir model gibi park halinin nasıl göründüğünü seveceksiniz!

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.