Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Müşterilerimin birçoğuna benziyorsanız, evinizin bir kısmına veya bir kısmına yapmak istediğiniz dekorasyon projesini tartışmak için biraz zaman harcadınız ve bazılarınız tetiği çekmeye ve projenize başlamaya bile karar vermiş olabilir.

Bu yüzden, nasıl başlayacağımız hakkında konuşmak için iyi bir zaman olacağını düşünüyorum, çünkü bu birçok insan için en büyük engel gibi görünüyor. Evime kısmi ya da tam bir dekorasyon yapmak istesem kiminle başlarım?

Ama kimseyi aramadan önce, otur ve iki şeye karar ver:

  1. Bu yenileme ile gerçekten ne yapmak istiyorum ve ne kadar gitmek istiyorum? Temel olarak, işin kapsamı ne olacak?
  2. Bütçem ne olacak? Birçoğunuzun demo veya bilgi maliyetine veya deneyime sahip olmamanız nedeniyle ön aşamada hesaplamak daha zordur. Ancak, iç ve / veya dış alanınızı demolamaya, tasarlamanıza, inşa etmenize ve bitirmenize ne kadar rahat olduğunuzu bilmelisiniz.

Bu kararları verdikten sonra, gidebileceğiniz iki yol vardır, bunların her ikisi de kendi başınıza daha fazla çalışmaya başlamak zorundadır. Projeniz hakkındaki tartışmalara ve bunun gerçeklerine başlamak için, ya başlangıç ​​konsültasyonu için profesyonel bir iç mimar ya da her şeyi halledebilecek bir tasarım firması olarak adlandırılacaksınız. Şu anda yapımcıları çağırmak, fikirlerden daha fazla bir şeyiniz olmadığından ve uygun planlara veya belgelere sahip olmadığınızdan, harita üzerinde maliyetler ve görüşler alacağınız için en iyi seçim değildir.

Herhangi bir öneri için iş yapmış olan arkadaşlara, komşulara ve iş arkadaşlarına sormaya ve yerel ve tasarımcı gruplarına danışmaya başlayın. İnternet araştırmanızı yapın ve geçmişte sizinki gibi projeleri kimin yaptığını kontrol edin. Ancak, web sitelerini aşırı etkilemeyin. Bazıları harika çünkü onlar harika web sitesi yapımcıları, büyük inşaatçılar ve onarımcılar olduklarından daha fazla.

Seçtiğiniz iki yönde belki de en iyi iki adayı daraltdıktan sonra, onlarla tanışmak için zaman ayırın ve tüm sorularınızın yanıtlarını alın. Sonunda, gerçekten kendini sağlam ve kendine güvenen hissettiğin kişiye gelir. Fikirlerini empoze etmeden ve ısrar etmeden dileklerinizi dinler. Kiminle çalışmak için mutlu olacağınız, bir yıl sürecek bir ilişki için neler olabileceği ve kendinize verdiğiniz güven hakkında iyi hissettiğiniz.

Hiçbir yapı mükemmelleşmez, ancak bu zamanı önünüzde geçirirseniz, kesinlikle projedeki zaman ve parayı en aza indireceksiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.