Ev tadilat dekorasyon

Ev Tadilat Dekorasyon Fikirleri

Evinizi yeniden şekillendirmek ve dekore etmek söz konusu olduğunda , neyin popüler ve trend olduğunu görmek her zaman yararlıdır. Evinizi bir süredir güncellemediyseniz tedavi içindesiniz. Teknolojiler, daha uygun fiyatlarla daha dayanıklı ve mükemmel görünümlü seçenekler olacak şekilde gelişti ve birçok yenilik, daha akıllı teknoloji atılımlarına daha fazla kolaylık sağladı. Bu trend raporu, yüksek son ve lüks evlerin çoğunda gördüklerimin yanı sıra Pinterest trendlere dayanıyor. Bu eğilimlerin bazıları yeni değil ... son 5 ila 10 yıldır popülerlik kazanıyorlar ve diğerleri hızlı adaptasyonun eşiğinde. Ayrıca, trendlerin çoğunun birbiriyle sinerjik olduğunu göreceksiniz. 15 temel tasarım trendini özetledim ve evin kalbini derinlemesine kazmaya karar verdim ... mutfak.

15+ Ev İçin Tadilat Dekorasyon Eğilimleri

1. Açık kat planları

Bu eğilim yıllardır ortaya çıkıyor ve sürekli olarak ev alıcılarının ev satın alma sürecinde açık konsept kat planları aradıklarını görüyorum ... yoksa başka hangi duvarların yük taşıdığını ve neleri yıkabileceğini kontrol ediyorlar bir eve kapanışından bir hafta sonra. Açık konsept kat planlarının birçok avantajı vardır. Sadece mekanınızı büyütmekle kalmaz, aynı zamanda yemek pişirme, yemek yeme ve toplama yerlerini daha gayri resmi, esnek ve rahat hale getirir. Çoğu zaman, mutfak alanı bir aile odası alanına açılır (bu, yemek odasının ortadan kaldırılması anlamına gelse bile). Bu şekilde anne, üzerlerine gelmeden çocuklara göz kulak olabilir. Arkadaşlarınız ve misafirleriniz kahve ve sohbet için kolay bir şekilde toplanabilir. Ayrıca, açık kat planları eve daha fazla ışık girmesini sağlar, böylece alanı aydınlatır ve daha neşeli görünmesini sağlar. Ve,

2. Let güneş parlıyor ... daha fazla pencere ve daha fazla ışık

Gün boyunca herkes doğal ışığa sahip olmayı sever. Doğal ışığa izin veren ve dış mekan manzarasının görünümünü artıran daha büyük (ve daha fazla) pencereler görüyoruz. Pencerelerinizin değiştirilmesi ve geliştirilmesinin ne gibi bir fark yaratacağına şaşıracaksınız. Birçok eski pencere camda bir pus geliştirmiştir (bazen çift cam kırıldığı için) ve çerçeveler genellikle birçok silah boyası tabakasına sahiptir. Buna ek olarak, daha yeni pencerelerin çoğu daha enerji tasarrufludur, bu nedenle iç mekan sıcaklığını daha rahat hale getirecek ve enerji faturalarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Daha büyük pencereler, daha fazla ışık geçirme ve güncellenmiş beyaz çerçeveleme ile odanıza yepyeni bir görünüm kazandıracak. Aydınlatma cephesinde (akşam için), aydınlatmada bir devrim gördük. Sadece daha fazla alanda aydınlatma görmüyoruz (ör. Kabin aydınlatması, ada aydınlatma, tekme plaka aydınlatma), ancak özellikle mutfaklar, giriş alanları, aile odaları, yemek odaları ve oturma odalarında bir odaya stil ve kişilik katan birçok kolye ışığı görüyoruz. Bunlar rustik / çiftlik evi tarzı ışıklardan süper modern ve çağdaş aydınlatma seçeneklerine kadar değişebilir. İmkanlar sonsuzdur. Güzel bir küçük yan fayda olarak, yeni yaş ışıklarının halojen veya floresan ampullerden daha verimli ve daha uzun ömürlü olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız.

3. Ebeveyn yatak odalı süitler

Ana yatak paketi gerçekten özellikle lüks ev alıcılar arasında, gerçek bir mabet haline gelmiştir. Süit daha büyük ve lüks bir banyo (genellikle spa benzeri), onun ve büyük özelleştirilmiş dolapları / değiştirme alanları, daha büyük bir ana oda ve bazen ofis veya egzersiz odası veya geçici kreş alanı olarak kullanılan ekstra bir oda içerir. . Banyolarda yükseltilmiş bir duş (yani daha büyük ve çoklu duş başlıkları, oturma alanları, cam muhafazalar) ile tüm çan ve ıslık olma eğilimi vardır. Vanity çift kase (mermeraltı) dahil eğilimindedir ve hatta akıllı ve ısıtmalı tuvaletler görmeye başlıyoruz, ve hatta radyant ısı döşemeleri, hatta bazıları kablosuz müzik sistemleri ve ısıtma çekmeceleri tercih ediyor.

4. Akıllı ev yenilikleri

Cihazlar ve evler gittikçe daha akıllı hale geliyor. Bakkaliye ürünleri azaldığında sizi uyaracak buzdolaplarını görmeye başlıyoruz (ve yakında onları yeniden sıralamayı kolaylaştıracaklar). Kahve makineleri, kahvenizi hazırlamanız ve uyandığınızda hazır olmaları için programlanabilir. Aydınlatma ve ısıtma sistemleri günün saatine göre ayarlanacak şekilde programlanabilir ve akıllı telefonlardan ve tabletlerden ayarlanabilir.

5. Daha büyük ve daha gurme mutfaklar

Mutfaklar büyüyor ve evin merkezi. Aile ve misafirler için anahtar toplama noktasıdır, bu nedenle ev sahipleri bu alanı mümkün olduğunca misafirperver ve çok yönlü hale getirmektedir. Birçoğu ekstra alan için açık kat planlarını tercih ediyor ve bu daha fazla ve daha büyük adaları mümkün kıldı. Elbette mutfaklar, ev alıcılarının aradığı ilk yer ve ev satışı yapabilir veya kırabilirler. Mutfaklar ev satın alma deneyiminin çok merkezi olduğu için, bütün bir bölümü mutfak için şık olana ayırmak ve en son trendlerden bazılarını vurgulamak istedim.

Ticari kalite aletleri

Ev sahipleri, özellikle soba ve buzdolapları için ticari sınıf ve daha büyük cihazlara yöneliyorlar. Çoğu akıllı teknolojiyi ve ekstra güvenlik özelliklerini bütünleştirir. Yer olduğunda, çoğu daha büyük boyutları tercih eder. Fırınlar için daha hızlı ve daha eşit pişiren daha fazla konveksiyon ve buharlı fırın görüyoruz. Cihazlar da daha sessiz ve enerji tasarruflu hale geldi.

Daha rahat lavabolar ve mutfakta suya daha kolay erişim

Son birkaç yıldır, çiftlik evi lavaboları hızla popülerlik kazanıyor. Bazı insanlar çiftlik evi lavabolarını (genellikle önlük lavaboları olarak adlandırılır) sadece stil amaçları için seçerler. Diğerleri ergonomik faydaları nedeniyle onları severler (sırtınız daha kolaydır) ve büyük tencere ve tavaları yıkamak ve ıslatmak daha kolaydır. Çok popüler oldukları için artık çiftlik evi tarzı lavaboları neredeyse her türlü malzemede bulabilirsiniz - havai fişek, porselen, paslanmaz çelik, bakır, sabun taşı ve hatta granitler / doğal taşlar, tezgah üstlerinizle eşleşecekler.

Mutfak adaları daha yaygın ve daha büyük hale geldikçe, lavabolar, prizler ve şarj cihazları ile de daha kullanışlı hale geliyorlar. Ancak, en sevdiğim ek kolaylık pot dolgudur, böylece suyu doğrudan ocağınızdaki tencereye ekleyebilirsiniz (tencereyi odanın karşısına taşımaya gerek kalmadan).

Ve daha ilginç musluklar ve kollar görüyoruz... ayrıca hareket sensörleri ile çalışan dokunmasız musluklar.

Doğrusal tasarımlar

Doğrusal desenler ve hareket süper şık hale geldi ve onları mutfağın birçok alanında göreceksiniz. En önemlisi, backsplashes (doğrusal, daha ince, daha uzun ve rastgele desenler doğru), tezgah üstü doğrusal hareket, ahşap görünümlü fayans ve şimdi bile kabin tasarımında doğrusal desenler görüyorum. Ayrıca dolaplar için daha doğrusal çekme kolları göreceksiniz. Tabii ki tüm öğeler doğrusalsa, çok meşgul olur, ancak bu deseni bir veya iki seçili yerde tanıtmak, mutfağınıza daha ilginç ve çağdaş bir görünüm için bazı aktif hareket ve görsel entrika verir.

Beyaz mermer ve kuvars tezgahlar için güçlü tercih

Son birkaç yıldır, üst düzey ve lüks evlerde, tezgah üstü tezgahların güçlü tercihi mermere doğru olmuştur! Evet, mermer... göründüğü kadar pratik değildir (mermer gözeneklidir ve çok fazla bakım gerektirir). Özellikle, tercih edilen mermer, İtalya'dan değerli ve nadir mermer olan Calacatta olmuştur. Carrara mermeriyle karşılaştırıldığında, Calacatta daha kalın ve daha ilgi çekici desenlerle sonuçlanan dramatik damarlı griden daha beyazdır.

Her levha benzersizdir. Ve levha ne kadar beyaz olursa, o kadar pahalı olur. Çoğu mermer ve granitten önemli ölçüde daha pahalıdır ve genellikle daha kalın boyutlarda üretilir ... bu nedenle birçok bütçe için aralık dışındadır.

Şimdi, yenilikler ve teknoloji geliştirmeleri nedeniyle, parlak Calacatta mermerine çok benzer bir görünüme sahip çok etkileyici kuvars tezgahların yanı sıra beyaz ve hafif görünümde birkaç varyasyon bulabilirsiniz. Birçok ev sahibi, bu granitten daha hafif ve daha az zerre tercih eder. Kuvars tezgahlar sadece daha uygun değil, aynı zamanda temizlenmesi ve bakımı çok daha kolaydır.

Beyaz dolaplar en popüler olanı, gri yeni yükselen yıldız haline geldi

Beyaz dolaplar en popüler olmaya devam ediyor ve hala büyüyor. Gri dolaplar en popüler 2. ve hızla büyüyor, özellikle adalar büyüdükçe ve birçoğu ada için farklı bir renk tercih ettiğinden. Bu, özellikle öne çıkan orta parça için lacivert ve siyah dolaplarla yakından takip edilir.

Fırçalanmış nikel ve paslanmaz çelik için hala güçlü bir tercih var

Bu unsurlar zamansız ve tarafsızdır ve neredeyse tüm şemalarla gitme eğilimindedirler. Pirinç ve altın geri dönüş yapmaya başlarken, evdeki soğuk renk trendlerine karşı bir tercih olduğu ve soğuk gümüş renkleri bu tonlarla daha iyi gittiği için çok fazla çekiş beklemelerini beklemiyorum. Altınlar ve pirinçler sizi güvercin deliğine sokar ve sadece birkaç renkle gider. Ayrıca, ev aletlerinin yanı sıra lavaboların çoğu paslanmaz çeliktir, bu nedenle gümüş tonlarına yapışmak mutfakta daha birleşik bir görünüm yaratır.

Bu yıl, her türlü renkli aleti tanıttılar (örneğin parlak maviler, kırmızılar ve diğer retro renkler). Bunlar çok daha polarize olma eğilimindedir ve eminim zaman testine dayanmayacaktır. Ve çoğu insanın buzdolabı, ocak, bulaşık makinesi ve mikrodalga fırını bir set olarak satın aldığı göz önüne alındığında, bu çok pratik değildir (3 ila 4 yılda bir kapatmak için bütçeniz yoksa).

Mevcut mutfak trendleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Ev Sahipleri için Mutfak Tadilat ve Dekorasyon Trendleri mutfak ev iyileştirmelerini geliştirdi evinizin değeri .

6. Çok nesil ve evrensel tasarım

Giderek daha fazla satın aldıkça, hem çok-kuşaklı yaşama (büyükanne ve büyükbabalar torunların yetiştirilmesine yardımcı olabileceği için ya da bazen yaşlanan bir ebeveynin bakımına ihtiyaç duyulduğundan) artan bir tercih var. "Sonsuza dek" evleri ve yerinde yaşlanma umuduyla. Evrensel tasarım, koridorların ve kapıların genişletilmesi anlamına gelir (böylece tekerlekli sandalye / yürüteç erişilebilirdir), banyolara ve duş alanlarına girmeyi ve çıkmayı kolaylaştırır (yani eşiklerin yüksekliğini ve açma tehlikelerini azaltır), duşlardaki oturma alanları, farklı zemin seviyeleri yüzeyler ve odalar ve mümkünse ana katta bir Master yatak odası inşa etmek. Bazen, çok kuşaklı daha büyük evlerde, her biri kendi mutfağı ile donatılmış 2 bölümlü ev göreceksiniz.

7. Yüksek tavanlar ve daha ilginç tavan uygulamaları

Bu gerçekten eğlenceli bir trend ve bazı durumlarda, büyük bir yeniden yapılandırma projesi olmadan bir eve biraz yetenek katmanın kolay bir yoludur. Daha yüksek tavanlara (veya büyük çift katlı giriş yollarına) sahip odalarda, daha ilginç ve çeşitli tavan tedavileri görüyoruz. Bazen bu, maruz kalan kirişler ve ahşap işleri eklemek kadar basittir. Bazen inşaatçılar kasetli, tonozlu veya tepsi tavanlara eklenir. Bazen, bazı zarif taç kalıplama eklemek kadar basittir. Bu tür projelerle neler yapılabileceği ve bu göz ardı edilen alanın bir odayı nasıl ekstra özel gösterebileceği şaşırtıcı.

8. Çiftlik evi ve rustik dekor

Eski olan yine yeni ve bugünlerde rustik ve çiftlik tarzı dekor max. Bu tarz herkes için değil, onu sevenler için sadece bir dekor tarzından daha fazlası... bir yaşam biçimi olabilir. Modern çiftlik evi tarzı, beyazlar, griler, açık maviler ve greiglerin yanı sıra gemi duvarlarından hafif, nötr ve yatıştırıcı renkleri içerir . Sürgülü ahır kapıları, çiftlik evi lavaboları, yel değirmenleri ve Pinterest'te baktığınız her yerde bir yeniden diriliş görüyoruz, çiftlik evi işaretleri ve çiftlik evi senaryosu bulacaksınız. Işıklarda, duvar dekorunda, sehpalarda ve aksesuarlarda alışılmadık dekor kombinasyonları için “geri dönüştürülen ve yeniden tasarlanan” eşyaları göreceksiniz. Misafirlerinizi rahat hissettirmek ve daha yakın aile bağlantıları oluşturmak için gayri resmi ve davetkar bir dekora sahiptir. Çok nesil yaşam ve evrensel tasarım.

9. Soğuk renkler, özellikle gri, lacivert ve diğer blues

Evet, gri hala açık arayla en popüler duvar rengi olmaya devam ediyor. Gri (ve gri... bej ve karma bir kombinasyonudur) duvar paletlerine o kadar nötr oldukları için hükmeder ki süslemeyi kolaylaştırır ve vurgu renkleri bolluğuna izin verir. Gri, koyu renkli ahşap zeminlerle (en popüler olanı), beyaz yıkanmış ve hatta orta kahverengi ve açık zeminlerle iyi eşleşme eğilimindedir. Yeni ve yükselen yıldız rengi laciverttir. Donanma da serin bir renktir ve gri ile çok iyi koordine olur. Donanma, en popüler 2. renk haline geldi. Alan kiliminde ve harika bir vurgu rengidir, bu nedenle yastıklar, vurgu sandalyeleri ve vurgu duvarları için mükemmeldir. Vurgu rengi olarak kullanıldığında, odanın çok küçük veya karanlık görünmesine neden olmadan renk derinliği eklemenin harika bir yoludur.

10. Derin renkli vurgu duvarları

Resim yapmak en kolay yenilemelerden biridir ve evinizin görünümü ve hissi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Ev sahipleri daha fazla resim yaptıkları için, vurgu duvarlarıyla daha cesurlaşıyorlar. Vurgu duvarlar bir odaya renk ve derinlik katmak için harika bir yoldur. Vurgulu duvarlar için koyu griler, lacivert ve hatta siyah dahil olmak üzere daha dramatik ve daha derin renkler görüyoruz. Ancak, sevdiğiniz herhangi bir renk olabilir. Daha koyu bir vurgu duvarı seçtiğinizde (özellikle duvarın geri kalanıyla aynı renk ailesindeyse), derinlik yanılsaması yaratır, böylece duvarı geri iter ve alanın biraz daha büyük görünmesini sağlar (eğer henüz yapıldıysa) 1 alanda). Vurgu duvarları eğlenceli olabilir ve bir alan kilim ve yastıklarını değiştirmenin yanı sıra sadece bir duvarın rengini değiştirerek birkaç yılda bir odayı yenilemenin bir yolu olabilir.

11. Karmaşık desenler ve mozaikler ... küçük alanlar için (backsplashes, toz odaları, vurgu duvarları)

Ayrıca mutfak backsplashes veya toz odaları gibi küçük tanımlanmış alanlarda giderek daha fazla mozaik desen görüyoruz. Ve bazen, vurgu duvarında şekiller ve dokular görüyoruz. En popüler şekiller altıgenler, köşeli çift ayraçlar, palyaço elmasları ve fas kiremit şekilleridir. Bunları fayanslarda (zeminler ve duvarlar), çıkarılabilir nötr duvar kağıdında (vurgulu duvar gibi küçük alanlarda), alan halılarında, yastıklarda ve pencere uygulamalarında görüyoruz. Şablonda da bir artış görüyoruz, böylece bu desenler duvarlara boyanabilir. Zeminler için, vintage siyah-beyaz desenli karolarda da bir canlanma görüyoruz.

12. Çamur odası ilaveleri (veya dönüşümleri)

Çocuklu en yoğun haneler, çocuklar için ana giriş alanını şık karolar ve rahat oturma alanlarıyla çamur odalarına dönüştürüyor, böylece çocuklar evin ana alanına girmeden önce kirli ayakkabılarını (ve botlarını) çıkarabiliyorlar. Bu, temizlik ve düzenlemeyi çok daha kolay hale getirir. Birçoğu bu alanı her çocuğun kendi cubby alanına sahip olduğu bir komuta merkezine dönüştürüyor ve ertesi gün için eşyalar bu alanda saklanabiliyor. Ve bazıları için, bisikletler ve diğer açık hava ekipmanları için ekstra bir depolama alanı haline gelir.

13. Ev ofis tadilat

Giderek daha fazla insan evde çalışmayı ya da evde yarı zamanlı (ya da haftada bir gün) çalışmayı tercih ediyor, bu nedenle alanları rahat bir çalışma ortamına dönüştürüyorlar. Genellikle, ekstra bir yatak odasını, den'i veya hatta bir yemek odasını bir ofise dönüştürmeyi içerir. Bazıları bunun için mutfağın bir bölümünü bile kullanıyorlar, özellikle de daha büyük bir mutfağa sahiplerse ve yeniden şekillendiriyorlarsa.

14. Ahşap döşeme ... ve ahşap görünümlü zeminler

Parke döşeme tercih edilen döşeme yüzeyidir ve büyümeye devam eder. Ve ilginç bir şekilde, ikinci en popüler seçim parke gibi görünen zeminler elde etmektir. Bu yeni ürün tahtaya benziyor, ancak su geçirmez ve mantar altlığı var, bu yüzden ayaklarınızda daha yumuşak ve biraz yalıtım sağlıyor. Renkler açısından, koyu zemin döşeme en popüler olanıdır (abanoz, espresso, koyu ceviz ve bu renklerin karışımlarını düşünün). Tonlar daha koyu ve kahverengidir ve kırmızılardan ve kırmızı alt tonlardan güçlü bir hareket vardır. Bunu çok açık sert ahşap zeminler, özellikle sarıyı boyanan daha soluk ve açık tonlar izler. Doğal, ışık söz konusu olduğunda en popüler olanıdır ve birçoğu daha doğal göründükleri ve yağ bazlı bir poli ile görebileceğiniz sarıyı göstermediği için yüksek kaliteli su kaynaklı poliüretanlara doğru çekilir.

Griler ve badanalar en popüler tonlardır. Bu tonları sert ağaçlarla elde etmek kesinlikle daha zordur (ve pahalıdır) ve kırmızı meşe yerine beyaz meşe ve akçaağaç üzerinde en iyi şekilde çalışma eğilimindedirler. Saten ve mat yüzeyler en popüler olanlarıdır. Çukurları, çizikleri ve kiri daha az gösterdiklerinden en pratik olanlarıdır. Parlak ve yarı parlak yüzeyler tarihli ve kusurları daha fazla gösteriyor. En son döşeme stillerini takip etmek için 2019 Parke Döşeme Trendleri hakkındaki bu makaleye göz atın .

15. Temiz çizgiler ve basitlik

Evet, "daha az daha fazladır" ve tasarımda kesinlikle geçerlidir. Ev genelinde sadelik ve aerodinamik tasarımlara yönelik bir eğilim olduğunu fark ettik. Mutfakta, bu bazen daha fazla alan, ışık ve nefes odası sağlamak için bazı bölgelerde üst dolapların çıkarılması anlamına gelir. Boya renklerinde ve döşemede, özellikle evin ana seviyesinde, zemin yüzeyi ve boya renklerinin daha tutarlı olmasını ifade eder. Ayrıca daha az karmaşık kalıplama tercihini görüyoruz. Çoğu ev sahibi güzel taban kalıplama ve taç kalıplamayı sever, ancak daha temiz hatlar ve daha az sırtlar ve oluklar tercih edilir. Birçoğu, yanıltıcılığın stresi azalttığını ve bölgenin daha büyük görünmesini sağladığını öğreniyor, bu yüzden sadece daha fazla alan ve genellikle daha az mobilya ... ve daha az "malzeme" görüyoruz o mobilyaların üzerinde. Birçoğu, yer kaplıyor ve kitaplıklar çıkarıyor, çünkü bunlar yer kaplıyor ve içindeki veya üzerindeki öğelerden daha fazla görsel dikkat dağıtıcı. Bazı insanlar bunu minimalizm yoluyla aşırıya götürür. Ancak, çoğunluk için, bu sadece bir ayrıştırma ve basitleştirme.

Sonuç:

Yani 2019 ve sonrası için en yeni ev tadilat dekorasyon trendlerine sahipsiniz. Malzemelerin fiyatları makul ve teknoloji gelişmeye devam ettiği için yeniden modelleme yapmak için harika bir zaman. Bu nedenle, pazarın hem değer hem de lüks segmentlerinde daha fazla seçenek var, bu nedenle bir projenin eviniz üzerinde büyük bir etkisi olabileceğini ve bütçenizle çalışabileceğini bulmak kolay.

Ev tadilat fiyatları, Ev tadilat fiyatları yaptıracağınız hizmetlere göre ve ürün kalitesine göre değişiklik gösterebilir.Sağlıklı bir ön çalışma yapılması gereklidir.

Daire içi hizmetlerimiz

  • Alçı sıva & Boya işleri
  • Alçıpan Bölme Duvar
  • Alçıpan asma tavan
  • Mutfak & Banyo Tadilatı
  • Elektrik & Su Tesisatı
  • Kartonpiyer & Stropiyer
  • Amerikan kapı &Çelik Kapı
  • Fayans & Kara Sıva
  • Pvc Doğrama,Alüminyum Doğrama
  • Tuğla Duvar,Ytong Duvar

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.