Eviniz İçin Doğru Boya Nasıl Seçilir

Boyama, evinize yeni bir görünüm kazandırmanın en uygun yoludur. Ancak, en iyi sonuçları almak için, doğru tipin nasıl seçileceğine dikkat etmelisiniz. Şimdi, buna nasıl karar veriyorsunuz?

Doğru dokuyu seç

Boyalar, her biri farklı nitelikleri olan farklı dokular ve yüzeyler halinde gelir. Örneğin, lateks boyalar uzun ömürlü ve bakımı kolay olsa da, bir distemper çok uygun maliyetlidir.

Doğru rengi seçmek

Boyalardan bahsediyorsak, binlerce renk ve renk tonu olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmalıyız ve hangisini seçeceğimiz konusunda kafamız karışabilir. Tüm kişisel seçiminiz olduğunu söyleyebiliriz.

Yatıştırıcı ve ince bir renk istiyorsanız, pembeler, lavantalar, açık maviler veya yumuşak sarıları tercih edebilirsiniz.

Odanıza şık bir görünüm vermek için nötr tonları seçin. Bununla birlikte, nötr bir gölgeye çıkmak, beyaz veya bej için tek başına gideceğiniz anlamına gelmez; Ayrıca badem ve kırmızı tonda kahve gibi tonları da seçebilirsiniz.

Canlı bir görünüm için renkleri kırmızı, portakal ve mor gibi koyu tonlarda seçin.

Bütçenizi değerlendirin

En sevdiğiniz boyayı seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka faktör de paradır. Tüm duvarlarınızda duvar çıkartmaları ve desenli dokulu boyalar isteyebilirsiniz, ancak bu boyaların daha yüksek bir fiyat etiketi ile geldiğini unutmayın. Dahası, işi yapmak için, iş gücü maliyeti olarak daha fazla dışlamak zorunda kalabilirsiniz.

Aydınlatmaya dikkat edin

Odanızın aydınlatması, belirli bir boya tonunun nasıl görüneceğini tanımlar. Doğal gün ışığı, boyanın en gerçek rengini gösterecektir. Floresan veya renkli ışıklar duvarlara keskin bir ton verirken, akkor lambaları sıcak veya sarı tonları getirir. Odak noktası olarak boyanan koyu renkli bir duvar dolaylı ışıkla etkili görünebilir. Bununla birlikte, aynı parlak duvar, doğal ışık ile büyük boyutlu bir pencerenin yanında olduğunda daha fazla güçlenebilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.