Garajdaki plastik tavanların avantajları ve dezavantajları

Garaja Plastik Asma Tavan ve Plastik Duvar Yapımı

Bir garajda plastik tavanları yapmak için bir malzeme seçerken, kaplamanın gücünden görünüşüne kadar birçok nüansı dikkate almanız gerekir. Bakım kolaylığı da önemlidir - burada tüm yüzeyler odanın özelliklerinden dolayı ciddi kirliliğe maruz kalır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, plastik paneller garajdaki tavanı süslemek için mükemmeldir .

Böyle bir finişin özellikleri ve avantajları

Plastik paneller, monte edilmiş yapının yeterli mukavemetini sağlayan, boşluklar olmadan birleştirilmelerini sağlayan özel bir şekle sahip düz plakalardır. Ek olarak, parçaların uzunluğu, bu yapıların çoğunun bir duvardan diğerine bloke edilmesini mümkün kılar, bu da kaplamanın iyi bir görünümünü sağlayacaktır.

Diğer plastik ürünler gibi paneller de neme dayanıklıdır. Garaj kutularında, bu özellik finisaja bir artı ekler - bu odada sürekli nem vardır. Ek olarak, küf veya mantardan korkamazsınız - bu tür kaplamalarda üremezler. Aynı zamanda, panellerin görünümünü seçmek mümkündür - bunlar odaya konfor katacak farklı renk ve boyutlarda yapılır.

Tüm kirleticiler normal deterjanlar ve ıslak bezler veya süngerler ile yüzeyden kolayca çıkarılır - bu tür yüzeylerin bakımı sorun olmayacaktır. Asma tavan montaj teknolojisine aşina iseniz kurulum da zor değildir. Böyle bir deneyiminiz yoksa, yapıyı birleştirme sürecinde doğrudan öğrenebilirsiniz.

Önemli avantajlardan biri fiyattır. Garajın sonunu mümkün olduğunca bütçe dostu yapmaya çalışırlar ve malzemenin düşük maliyeti önemli bir artı olacaktır. Bununla birlikte, düşük maliyete rağmen, kaplamanın görünümü oldukça çekici olacaktır.

Çerçevenin asma yapısı, ana kat ile yeni tavanın düzlemi arasında bir miktar boşluk sağlayacaktır. Bu alana, garajı daha sıcak hale getirecek bir yalıtım malzemesi tabakası yerleştirebilirsiniz.

Eksileri Kararları

Garajı bitirmek için kullanılan plastik panellerin pratikte hiçbir dezavantajı yoktur. Dikkate alınması gereken sadece birkaç nüans vardır:

  • Plastik düşük sıcaklıklarda çok kırılgan hale gelir. Bu, yapıların çalışması sırasında dikkate alınmalıdır - garajınız ısıtılmazsa, kışın tavanı kullanmak daha doğrudur.
  • Diğer tüm asma yapılar gibi, plastik tavanlar da garajınızda biraz yer kaplar. Duvarların yüksekliği hakkında - biraz daha alçalırlar. Seçilen baz tipine bağlı olarak, yükseklik hem çok az değişebilir hem de on ila yirmi santimetre kadar azalabilir.

Benzer bir tavan nasıl monte edilir

Bu garaj plastik asma tavan tasarımın kurulumu birkaç aşamada gerçekleşir. Odanın yalıtım gerektirip gerektirmediğine bağlı olarak, eylemler biraz farklı olacaktır. Her durumda, çerçeveyi veya sandığı ilk monte eden. Yalıtım malzemesinin montajı için sandık uygun değildir, çünkü yerleştirilmesi için çok az boş alan sağlayacaktır, bu nedenle yalıtım için çerçeve tabanının monte edilmesi gerekir.

Hiçbir şeyin yalıtılması planlanmıyorsa, zemine sıradan bir tahta çıta veya çubuk sandığı monte edilir . Kurulum süreci basittir ve ayrıntılı olarak demonte etmek mantıklı değildir; tavana yaklaşık 40 cm 'lik bir adımla sadece birkaç ray monte edilir. Çerçeve aynı şekilde monte edilir, tek fark destek parçalarının tavana tutturulmuş süspansiyonlara monte edilmesidir.

Taban monte edildiğinde, kılıflamaya devam edin. Odanın çevresini çevreleyen, panellerin uç elemanları ile aynı anda hizmet eden parçalara ve paneller ve duvarların eklemini maskeleyen dekoratif bir parçaya bir montaj şeridi takılır.
Paneller kendileri odanın büyüklüğüne göre kesilir ve uç yüzleri montaj plakasına sokulur ve tabanın yatak parçalarına vidalarla vidalanır. Sonraki her panel, bir öncekinin oluğuna bir çıkıntı ile sokulur ve vidalanır. Çatlaklar ve boşluklar olmadan neredeyse sürekli bir yüzey ortaya çıkar.
Gerekirse, çerçevenin montaj aşamasında kablo döşenmesi gereken kaplamada gömme aydınlatma delikleri kesilir. Armatürler, tüm yapı monte edildikten sonra en son monte edilir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.