Geleneksel Görünüm ve Toksinler için Boya Yerine Badana Kullanın

Boya Yerine Badana Kullanın

Evlerimiz tuğla ve sıvadan, metal ve plastik arabalarımızdan ve kereste kümeslerinden ve kulübelerinden yapılmış olabilir, ancak yüzeyleri gördüğümüz kısım genellikle boyalıdır. Bu gösterişli renkler, çoğu zaman endişe verici bir güveç içeriyor - benzen, trikloroetilen, formaldehit ve daha birçokları - hepsi zaman içinde dökülüyor, ama kesinlikle bizi terk ediyor. Bu, uzun zaman yasaklanmış olan ama nesiller boyu toprakta kayan kurşun bile saymıyor.

Boya Badana

Badana, bir kaç dakika içinde neredeyse hiç enerji ile karıştırılabilen ve hazırlanabilen iki kısa içerikten (kireç ve su ) oluşabilir. Hayvanların aslında çok az veya hiç hastalığa neden olmadan yatabildikleri, ancak kooperatif veya süt ürünlerindeki bakterileri caydırmaya yetecek kadar antiseptik yapabilecek kadar toksin değildir.

Kireç, meyveye veya alakasız ağaçlara değil, bir fırında kireçtaşından yapılan bir ürüne atıfta bulunur. Kireç taşı esas olarak mercanlar ve uzun süren deniz canlıların kabukları olup, katı bir kalsiyum karbonat kütlesi veya CaCO3 içine sıkılmışlardır. Yangında, uçucu kalsiyum oksit ( CaO ) veya ''sönmemiş kireç'' bırakarak karbon dioksit (CO2) tahliye eder. Suyla ısıtılmış yada ''söndürülmüş'' ile birleştiğinde, kalsiyum hidroksit veya Ca (OH) 2 veya basitçe denir. Misket limonu.

İnsanlar binlerce yıldır bu şekilde kireç yaratıyor, bir çok kullanıma sokuyorlar; bina için bir harç olarak, erken bir çimento formu olarak, hayvanlar için antiseptik bir merhem olarak veya ağaçlar için anti - fungal kaplama olarak. Bir parça kireç tüylerin tüylerden temizlenmesine, suyu, ağartıcı kağıdın sterlize edilmesine, sümüklü böceklerin bir bahçeden caydırılmasına yardımcı olabilir. Doğurganlığa bir çok kez arttırmak için boggy ve asit topraklarda çalışabilir. Ayrıca duvarları renklendirir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.