Genişletilmiş Metal Asma Tavanlar

Genişletilmiş metal asma tavan fiyatları

Genişletilmiş metal kafes iç tasarım alanında popülerdir. Bu tür paneller asma tavanların tasarımı için çok fazla alan sağlar ve bağlantı elemanlarının üzerindeki yükü azaltan ve montajı kolaylaştıran düşük bir ağırlığa sahiptir.
Bu, örgü yapıya sahip metal paneller şeklinde modern bir tavan kaplama türüdür. Bir metal levhanın eşzamanlı kesilmesi ve çizilmesiyle elde edilir. Sonuç olarak, gücü artar, ancak ağırlık artmaz. Bu, güvenilir bir tavan kaplaması oluşturmanıza olanak sağlar. Bununla birlikte, bu tür levhalar, düz bir konfigürasyon vermek ve olası tüm deformasyonları ortadan kaldırmak için rulolar halinde yuvarlanır. Bununla birlikte, panel deseninin dokusu önemli ölçüde azalır. Bu göz önüne alındığında, genişletilmiş metal levhalar (PVL), farklı düzleme derecelerinde yapılır. Çeşitli tasarım kararları için geniş bir panel seçeneği sunar. Kural olarak, sırasıyla maksimum 3 ve 1.5 mm kalınlığa sahip galvanizli ve paslanmaz çelik kullanılır.


Tüm metal genişletilmiş ızgaraların üretimi neredeyse israfsızdır ve bu da işletmenin geri dönüşüm maliyetini azaltır. Bu nedenle, ürünlerin maliyeti önemli ölçüde azalır. Çeşitli ızgara tasarımı çeşitleri mevcuttur: Q - kare şeklinde küçük hücreler. Bu yapı minimum görsel geçirgenlik yüzdesini sağlar. Tavanın ve ilgili iletişimin hatalarını güvenle gizlemenizi sağlar. Ek bir akustik alt tabaka ile birlikte iyi bir ses emilimi vardır. R - elmas şeklindeki hücreler. Özellikler Q tasarımından farklı değildir. ST - büyük dikdörtgen-eşkenar dörtgen hücreler. Böyle bir ızgara, delikli çelik kasetlerle kolayca değiştirilebilir. Bu tasarım nadiren evsel amaçlar için kullanılır. Çok daha sık endüstriyel binaları döşerler.

Bu tür panellerin herhangi birinin asıl amacı tavandaki hataları gizlemek, gürültüyü emmek ve iyi ışık geçirgenliği sağlamaktır.

GENİŞLETİLMİŞ METAL SAC IN AVANTAJLARI

Akustik özellikler ve monte edilmiş yapılar için düşük örgü paneller hakkında zaten bilinmektedir.Ek olarak paslanmaz malzemeden yapılmış ve korozyona karşı güvenilir koruma sağlayan neme karşı dayanıklıdır, bu nedenle bu ağlar dış mekan kullanımı için kullanılır; iyi bir ışık geçirgenliğine sahip -% 40-70, lambaları süspansiyon yapısının içine yerleştirirken istenen ışık efektini elde etmenizi sağlar; yangın güvenliği sağlar ve montajı için özel sertifika gerektirmez. Yanmaz malzemelerin tipini belirtir; örneğin, yapıyı yeniden kurmadan eski panellerin değiştirilmesine olanak tanıyan Armstrong veya Amf gibi birçok süspansiyon sistemi ile çok yönlü ve uyumlu; Izgara, iyi bir dekoratif görünüme sahip olduğu için toz boyama yöntemiyle her renge kolayca boyanabilir; Karmaşık tasarım çözümleri de dahil olmak üzere çeşitli şekil ve boyutlarda tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Kafes Tavan Çeşitleri

Bu tür paneller mesh sac panel'den yapılmıştır. Çoğunlukla kare bir şekle sahiptir ve ağ boyutu 600x600 mm olan standart tavan tipleri için tasarlanmıştır. Ayrıca, gizli süspansiyon sistemlerinde kullanılan dikdörtgen paneller ve özel metal kasetler bulunmaktadır. Uzun servis ömrü farklı.


MODÜLER

Çelik veya alüminyum kendinden destekli dikdörtgen panelleri temsil eder. Çok yönlülük ile karakterizedirler, bu yüzden büyük talep görüyorlar. Bu süspansiyon için gerek kalmadan, kurulumu kolay. Görsel şeffaflığı nedeniyle küçük tavan yüksekliğine sahip odalarda harika görünün. Yüksek mukavemete sahiptirler, bu nedenle aydınlatma veya akustiği kullanmak için uygundurlar. Bu tip paneller kurulum yöntemine göre farklılık gösterir: Ve - uçtan uca bağlayın, bir dikiş oluşturmayın; B - kesintisiz yöntemle üst üste binme; C - kurulum bir dikiş ile uçtan uca yapılır Hoparlörler üst üste gelecek şekilde monte edilmiş, kavşaklar görünmez, sağır tipinde bir destek profili ile ayırt edilirler. Ek olarak, gizli süspansiyonlu kanca panelleri mevcuttur. Ürünün çevresine yerleştirilmiş, kavisli bir kenar ile donatılmıştır. Bu tür paneller, monolitik bir kaplamanın etkisini yaratan dikişler montaj işlemi sırasında oluşturulmadığından, birbirlerine bağlanırlar.

DİZAYN

Enfes tasarım çözümleri için, küçük bir düzleme derecesine sahip paneller özellikle uygundur (imalatlarında, haddeleme sırasında düşük basınç uygulanır). Bu, odanın standart olmayan tasarımı için genellikle önemli olan ürünün dokusunu korur. Tasarımcılar eğrisel tasarımlar ister. En tuhaf şekilde bir kafes tavan oluşturmanıza izin verir. Bundan dolayı, odanın içi parlak bir bireysellik kazanır. Çoğu zaman, tasarımlar S, C ve U harfleri şeklinde üretilir. Ancak, bireysel talepler üzerine başka örgü panel tipleri de üretilebilir. Üretiminde çeşitli alaşımlar kullanılır; örneğin düşük karbonlu çelik, alüminyum, pirinç.

GENİŞLETİLMİŞ SAC BAŞKA NEREDE KULLANILIYOR

Asma tavan yapılarının tasarımına ek olarak, aşağıdakilerin oluşturulmasında genişletilmiş metal örgü talep edilmektedir: merdiven basamakları - bu kullanım için büyük hücreli paneller; ofis bölmeleri ve raflar - çoğunlukla iç dekorasyonda tekno tarzında kullanılırlar; duvar ve cepheler için paneller - ofis ve idari binada talep vardır; çeşitli amaçlar için çitler - PVA korkuluk ve zemin yüzeyi arasındaki dikey boşluğu doldurmak için kullanılır. Ek olarak, bu tür paneller endüstriyel tesislerde zemin plakaları olarak kullanılır.
Genişletilmiş metal kafes uygun maliyetli bir son işlem seçeneğidir. En çeşitli formun kayıt elemanlarını oluşturmaya izin verir. Onların yardımı ile, evinize en az çabayla bir bireysellik verebilirsiniz - panellerin kurulumu kolaydır ve çok az ağırlığı vardır. En ünlü metal süspansiyon sistemleri üreticisi, önde gelen alüminyum ve çelik kaplama malzemeleri tedarikçisi olan Dek-Mar'dır . Mesh tavanlar pratik, ekonomik ve güvenli bir çözümdür!

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.