Gergi tavanların tamiri

Gergi Tavanların Tamiri

Gergi tavanların tamiri, son zamanlarda gergi tavanları ile, ama bizim sempati kazanmak başardı ve iç tasarım için en popüler seçeneklerden biri haline gelmiştir. Bu, inkar edilemez avantajları göz önüne alındığında şaşırtıcı değildir: neme dayanıklı, kolay ve hızlı kurulabilir ve dekoratif potansiyelleri genellikle sınırsızdır. Ancak, özgür ve zarif Fransız tavanlar ve eksikliklerden değil: keskin nesnelere ve sıcaklıktaki değişikliklere karşı çok hassastırlar ve çeşitli sebeplerden dolayı aniden sarkabilirler. Bu makalede, tamamen veya kısmen değiştirildikleri zaman ve gergi tavanların tamirinin mümkün olduğu durumlara bakacağız.

Içerik

 • Nedenleri ve hasar tipleri
 • Onarım faaliyetleri türleri ve yöntemleri
  • Onarım kesim gergi tavan
  • Erime ve yanma izlerini çıkarma
  • Sel durumunda asma tavanların onarımı
  • Ne bıçak sarkmışsa
  • Dikiş ve kurulum evliliğindeki boşluk
 • Asma tavanların çalışma kuralları

Nedenleri ve hasar tipleri

Yapısal olarak, asma tavan - metal çerçeve polivinilklorür film veya kumaşa sabitlenmiş olan asma tavanın teması. İnce film ve ara kat arasında yeterli miktarda birkaç santimetre boşluk olduğu için, yüzey mekanik strese ve dışa ve içeriye karşı hassastır. Bazı durumlarda, kusurlar küçüktür ve hatta onarımı elleriyle tavana çekebilir, ancak bazen yalnızca bir uzman, felaketin gerçek ölçeğini değerlendirebilir ve en uygun finansal ve estetik bakış açıları ile bir onarım önerebilir.

Gergi tavanının onarılmasının en yaygın nedenleri:

 • Delinme, yırtılma, keskin bir nesne ile kesilmiş;
 • Su baskını nedeniyle su girişi;
 • Tavanı ihmal edilebilir şekilde ya da lambaların bulunduğu yerlerde;
 • Sarkık tavan;
 • İmalat hataları;

Onarım faaliyetleri türleri ve yöntemleri

Bu vakaların her birini detaylı olarak ele alalım, sorunlara çözüm ve çözümler getirelim.

Onarım kesim gergi tavan

Sıkışma bezini delin, yırtın ya da kesin. Kurutmadan sonra ilk birkaç gün içinde en sık rastlanan cisimler, çok sıkı olduğunda ve sahipler, iç kısmının yeni elemanını dikkatle işlemeye alışık değildir. Kusurun sebebi, çocuk oyuncağı tarafından keskin ayrıntılar ve zadevshy tavana monte edilmiş köşe kabini ile donatılabilir ve armatürlerin montajı sırasında aletlerin dikkatsiz şekilde taşınması.

Keskin bir nesnenin delinme deliğinin oluşturulmasından dolayı, 1 mm'den küçük delik çapı oluşuyorsa, kendi yapışkanlarını bile tedavi etmek mümkündür ve kumaş çözülmez ve delinme noktası neredeyse fark edilmez olacaktır.

Komplike olmayan ve tamir edilen kesim gerdirme tavanı, dikişsiz kumaştan yapılır ve hasar 5-10 cm'den fazla değildir. Bu durumda, bir resim veya iki taraflı bant oluşan yarıkların kenarlarını derhal uzaklaşmasını önlemek için derhal düzeltmeniz gerekir. Kenarları yapıştırıcı bant konstrüksiyonu ile sabitlenebilir

PVC filmin hasarlı tavan da kopma yeri düzeltmek veya bandı kesti, ama kurtarma ilerletmek için çok çabuk olması gerekiyorsa uzmanlar davet etmek daha iyidir. Kusurun büyüklüğüne bağlı olarak elimine edilebilir veya en azından aşağıdaki şekillerde gizlenebilir: Yerinde gerçekleştirin ince bir dikiş kesti. Teknoloji kesintileri üzerinde çok ince ve düzgün dikiş sağlar gerçeğine rağmen, bunlar sadece mat tavanlarda neredeyse algılanamaz ve parlak hala herhangi bir fonksiyonel veya dekoratif unsurlar maskelemek gerekir.

Bıçak, tavan kenarından 10-15 cm mesafede hasar görmüşse, düzgünce kırpılmış bir parça kesilmişse, film yapıştırılmış zıpkın bıçağı ısıtılır, çekilir ve kullanıcının profiline tekrar yüklenir.

Kesilebilen duvarın yanında küçük bir boşluk tuval gergi tavan

Bu yöntemin izleri gitmez, ancak hasar 5 cm'den daha büyükse, ek bir lamba veya başka bir simülasyon elemanı takmanız gerekecektir. Eğer kusur boyut olarak küçükse, ancak kenardan uzakta ise, ek lambayı, yanlış ızgarayı, yangın alarm sen sörün veya herhangi bir dekoratif elemanı kamufle eder.

Erime ve yanma izlerini çıkarma
Tuval üzerinde bir başka sık görülen neden tavan gergin tavan- yanma veya eriyik. Yangın güvenliği gibi asma tavan bu önemli özellik, eriyor ve patlama olabilir, malzeme yakmak anlamına gelir, ancak yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında düzgün havai fişek veya yaldızlı gelen armatürleri veya kıvılcım veya açık alevleri yüklendiğinde.

Demirbaş tavan clothoplavitsya montaj alanında, eğer 40 W aydınlatma lambaları veya kumaştan 10 cm daha yakın bir mesafede yer alan, güçlü lambalar avizeler üzerinde kullanılabilir. Bu, üreticilerin beyan ettiği asma tavanların çalışma şartlarına aykırıdır. Eğer delik çok gerilmişse, o zaman oplavivshiesya, ısıya dayanıklı plastiğin daha büyük çapındaki lamba set halkasının kenarı etrafındadır.

Lambanın kaynaşmış kenarlarına monte edilecek ısıya dayanıklı plastik halkanın hazırlanması

Diğer tüm durumlarda, kesiklerde olduğu gibi 15-20 cm'den uzun hasarlar geri alınamaz ve tavanı örten tuvalin, mevcut eke çekilerek değiştirilmesi gerekir.

Sel durumunda gergi tavanların onarımı

Su baskını durumunda gergi tavanın büyük miktarda su ile temas edilmesi, onarımına neden olan sebeplerin listesini ortaya çıkarır. Asma tavanın bir tarafında yaklaşık 100 litre su tutulabilir ve böylece pahalı mobilyaların ve parke zeminlerin zarar verici etkilerinden korunabilir, ancak aynı zamanda kendi kendini onaracak ve bazı durumlarda değiştirilmelidir.

Kumaşın tipine ve su sıcaklığına bağlı olan asma tavanı restorasyon ve onarımı sonrasında orada olmak. Keten kumaş, neme özellikle duyarlıdır ve kuruduktan sonra lekelenmiş olabileceği için muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir. Tavanlar PVC filmden yapılmış olup, soğuk sudan etkilenmez, ancak kaynar sudan büyük ölçüde kopmaya kadar uzanabilir.

Tamir için su basması durumunda gergi tavan: tekstil kumaş genellikle değiştirmek zorunda, PVC tabanca ısındıktan sonra kurtarır

Her halükârda, hızlı bir şekilde su basması gerekliliği, ancak film ile su arasında biriken suyun tahliyesi yavaş yavaş devam etti. Önce, gömülü nesnelerin etrafındaki mevcut deliklerden faydalanmamız gerekiyor- lambalar, ışıklar, davlumbazlar. Eğer bu açıklıklar mevcut değilse veya toplam su miktarını elde etmek için yeterli değilse, tavan yapısının bir bölümünü bir köşede veya bir duvara karşı sökmek için bir uzmandan faydalanmalıdır.

Soğuk suyun tamamen çekilmesinden ve bir ısı tabancası veya başka bir ısıtma cihazı malzemesi kullanılarak iyice kurutulduktan sonra tekrar eski formu alacaktır ve özelliklerini kaybetmez.

Onarım sonrası su basması durumunda gergi tavan

Su sıcaklığı 70 ° C'nin üzerine çıkarsa, film tabakalı tavan kaplamaları bile uzayabilir ve artık geri kazanmaya tabi değildir. Mevcut bağlantı sistemini kullanarak değiştirilmesi gerekiyor.

Ne bıçak sarkmışsa

Sarkma kumaş- birçok şeyin neden olabileceği asma tavanların yeterince yaygın kusuru:

 • 10 yılı aşkın tavan servis ömrü;
 • Uzun bir süre için bir odada çok yüksek bir sıcaklık;
 • Kurulum çok deneyimli ustalar değilse düz olmayan web gerginlik;
 • Çok ucuz malzeme kullanılırsa, kumaşın kalitesizliği.

Sel basıldıktan sonra sadece tuval, çerçeve onarımı ve değişmeye gerek kalmaz

Eğer web hasar görmüyorsa ve geleneksel onarım gerektirmiyorsa, bu durumlardan herhangi birinde, onu darbelere maruz bırakan profesyonelleri davet etmek veya gerekirse değiştirmek gerekir.

Dikiş ve kurulum evliliğindeki boşluk

Germe tavanların ağının dikişte kırılmasının nedeni şu olabilir:

 • Kalitesiz kaynak bezi;
 • Malzemenin norm üzerindeki gerginliği;
 • Ucuz düşük kaliteli malzeme kullanımı.

Dikiş kumaşında bir boşluk varsa, dikişsiz tavanlarda her şeyi değiştirebilir ve en iyisi olabilir. Kusurun bu nedenlerinin her birinin, bir evliliğin, tavanı monte eden şirketin, onu ücretsiz olarak değiştirmesi ile ilgili olduğu düşünüldüğünde.

Bu tür kusurlar, monte edilen teknik hatalardan dolayı, asma tavan duvarlarından bir çıkış olarak asma tavanlar ve ağın duvarların kenarlarından kısmen ayrılmasıdır.

Kumaşın kenarlarının kısmi ayrılması, tavana gerilen tavana- evlenme ve yerleştirme, kuruluşun kurulmasını ortadan kaldırmalıdır.

Su baskını, su kütlesinin oranını aşmak için su basması durumunda bile, tavan montajını yapmak için şirket, profesyonel olmayan hesaplamalar yapıldığı için değiştirmeye mecburdur. Garanti onarımları sona erdiyse, ağın kenarlarındaki duvarların kısmen sistemde ve kendi başına sabitlenmesi kolaydır.

Filmin koparma zıplaması ekipmanın kendisine atıfta bulunur. Bu kusur kendiniz veya uzmanların yardımı ile kolayca düzeltilir.

Asma tavanların çalışma kuralları
 1. Gergi tavanlar, sıcaklığın 0 ° C'nin altına düşebileceği ısıtılmamış odalara monte edilemez: kumaş elastikliği kaybeder ve düşük sıcaklıklarda patlayabilir.
 2. Kumaş tavan sistemini germek için oda içinde zamana sarkmaz, 20-22 ° C sabit bir sıcaklığın muhafaza edilmesi arzu edilir.
 3. Aydınlatma armatürlerindeki güç lambaları, dahili gerilimli tavan sistemi W'yi 40'ı geçmeyecek, aksi takdirde yaprak kenarlarını yeniden aktaracaktır.
 4. Gergi tavan, yüksek mekanik yüklere dayanabilir, örneğin, korkunç, şampanya mantarları darbe, ama keskin nesneler ve aletleri savunmasız değildir.
 5. Gergi tavanlar anti statiktir ve bir toz ve kir kaynağı oluşturmaz. Temiz tutmak için mükemmel bir yol- ayda bir kez vakum temizliği.
 6. Tuval üzerine gerilmiş tavan spotsfatını mutfaktaki veya banyodaki sabunla silmek için, sadece aşındırıcı parçacıklar, çözücüler, asitler ve alkaliler içermeyen yumuşak bir sünger ve nötr deterjan kullanın. Fırçalar, tüy bırakmayan bez, film ağı tavan sisteminin görünümünü ve hatta bütünlüğünü bozabilir.

Gergi tavanların tamiri, germe tavanların kurulumu ve kullanımı kolaydır, güzel ve zariftir, özel ilgi ve özen gerektirmezler. Ortalama olarak, farklı üreticiler en az on beş yıllık ömürlerini garanti ederler, ancak Batı Avrupa ülkelerinin deneyimi, dikkatli bir taşıma ve dikkatli bir bakım streç tavan sisteminin otuz yıl dayanabileceğini kanıtlar.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.