İç Cephe Boya

İç tasarımda sık sık, daha sonradan düşünülmüş bir duvar sanatı görüyoruz. Son kat boya, duvarlarda kurumuş boya kuruduktan ve mobilyaların tümüyle düzenlendikten sonra, her şey halledildikten sonra, en sonunda ne ile uğraşılır.

Ancak, biz duvar sanatını yan çizgilere bırakarak, inanılmaz bir tasarım fırsatını kaçırdığınızı iddia etmek için buradayız. Düşünceli bir şekilde seçildiğinde, doğru duvar sanatı tüm oda için sağlayabilir. Dare biz dedik, ama biz duvar sanatı en iç tasarım önemli olduğunu düşünüyorum.

Ancak, duvar sanatına tasarım planlarınızda bu kadar önemli bir rol vermekten biraz endişe duyuyorsanız, endişelenmeyin. Bu gönderiyi, mevcut alanınızla uyumlu olacak parçaları doğru bir şekilde nasıl seçeceğiniz konusunda bir rehber olarak kullanın ve uyumlu bir iç mekana sahip olacaksınız.

Anında Renk Paleti Sağlar

Renk paletini seçmek iç mekanlarınızı tasarlamanın en göze çarpan yönlerinden biri olabilir. Yerel ev geliştirme mağazanızda bulunan çeşitli boya renklerinin miktarı kesinlikle sonsuz gibi görünebilir. Olanakları mekan için vizyonunuza en uygun renklere daraltmak zor olabilir.

En iyi tavsiyemiz boya cipslerini geride bırakmak ve bunun yerine duvar sanatını aramaktır. Kesinlikle sevdiğiniz bir resmi veya duvarı bulduğunuzda, o parçayı odanızın renk paletine ilham olarak kullanabilirsiniz.

İlk adımınız, dekorunuza dahil etmek istediğiniz duvar resminin iki veya üç tonunu seçmektir. Baskın rengi ve vurgu olarak çekmek istediğiniz birkaç ek gölgeyi seçin. Ardından, mekanınızı dekore etmek için kullandığınız öğelerdeki renklere bakın. Ek yardıma ihtiyacınız varsa, bu renkleri boya karşılık gelen renklerle eşleştirmenizi sağlayan polisan , dyo, gibi üretici firmalardan renk kartelalarını inceleyebilirsiniz.

Bir Odak Noktası Yaratır

En biri iç tasarımının temel ilkeleri her odada bir odak noktası veya anında uzaya göz çizmek ve izleyiciye ne olacağını duygusu verecek bir tek tasarım öğesi ihtiyacı var. Büyük bir duvar resmi parçasının bu pozisyonu kolaylıkla yerine getirebileceğini söylemeden de olsa.

En sevdiğiniz sanat eserini yaşam alanınızdaki şömine şöminenin üstünde asılı veya ana süitinizde yatağın üzerinde gururla ayakta tutun. Alternatif olarak, bir yaratıcı galeri duvarı daha geleneksel bir yemek alanını ya da birkaç asma halıyı bir oturma alanına rahat bir his olarak kolayca hazırlayabilir.

Mekanınız için bir odak noktası olmak için bir duvar resmi parçası seçerken, en önemli husus boyuttur. çok küçük bir sanat çevreleyen mobilya ve bitti dökülüyor sanki bakacağız çok büyük bir parça tarafından gölgede alacak. Mevcut duvar boşluğunun ölçümlerini aldığınızdan emin olun, böylece ne kadar alana sahip olduğunuzu bilirsiniz.

Doku Duygusu Getiriyor

Tüm duvar sanatlarının eşit olmadığını unutmayın. Bazı parçalar resimlerinde veya buna benzer iki boyutlu olsa da, uzaya doku değişen duygusu getirmek için farklı ortamlar çeşitli sanat bulmaya çalışmalısınız.

Resim ve baskılara ek olarak, odaya biraz derinlik katacak heykeller veya gölge kutuları gibi parçaları da düşünmelisiniz. Tarzınız daha avant garde ise, ekranlar ve dijital sanat içeren küçük bir karma medya kurulumu yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bu fazladan doku parçaları , odanızın tonunu belirlemeye yardımcı olan iç mekanlarınıza ihtiyaç duyulan görsel ağırlığı eklemenize yardımcı olabilir. Pürüzlü dokular odaya daha zarif bir tonlama getirirken, kaba dokuların bir alanın içten ve içten hissettirme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünün.

Oda Görünüyor Bitmiş

Gördüğünüzden daha az olan bazı iç mekanları düşünün. Okul bitirdikten sonra belki bir kolej daire veya ilk yetişkin bir alan. Oranlar bu boşlukların kenarlarda biraz kaba ve biraz bitmemiş hissettikleri. Oranlar da çoğunlukla beyaz duvarları vardı.

Duvar sanatı, bir mekânı bir araya getirmeye ve tamamlanmış hissettirmeye yardımcı olan sonlandırma elemanıdır. İç mekan tasarım dergisinin sayfalarını incelemek zorundaymış gibi sadece işlevsel görünmek yerine alanınızı alabilmeniz için ekstra bir dokunuş.

Anahtar, oda için daha önce seçtiğiniz dekorasyon stiline uyan bir sanat eseri veya başka bir duvar asması seçmektir . Bundan sonra, sevdiğin dekoru seçmekle ilgili her şey, gelecek yıllarda duvarınızda asmaktan mutlu olacak.

Yeni bir alan açarken duvar sanatının yapbozun son parçası olması gerekmez. Aslında olmamalıydı. Zihnimizde duvar sanatı, iç tasarım konusunda en önemli şeydir. Bunun nedeni, doğru şekilde kullanıldığında, duvar asmalarınızın, odanın geri kalanını planlayabileceğiniz mükemmel bir çerçeve sunmasıdır. Duvar resmini iç mekanlarınıza doğru bir şekilde nasıl seçip dahil edeceğinize dair bir rehber olarak yukarıdaki yazıyı alın ve profesyonel olarak bir araya getirilmiş bir tasarıma sahip olursunuz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.