İç Dekorasyon Projeniz İçin Renk Seçenekleri

Banyonuzu yeniden düzenleyecekseniz yapmanız gereken birçok seçenek var. Karar vermeniz gereken ana seçeneklerden biri, renk şemasıdır.

Renk teorisi hakkında bir ders vermek ve bazı terminolojiyi tanımlamak yerine, tüm bunları atlayabilir ve sizi memnun edecek renklerin gerçek köklerine inebiliriz.

Banyonuzu boyamak o kadar da karmaşık değil. Ancak boya renkleri seçmek oldukça korkutucu olabilir çünkü çoğumuz yanlış renkler kullanıldığında, alanın doğru görünmediğine ya da doğru görünmediğine ve tüm projenin sadece parçalara ayrılmış gibi göründüğüne inanıyoruz.

Banyoları için hangi rengin mükemmel olduğuna dair birini tavsiye etmekten daha iyidir, onlara neyin mükemmel olduğunu anlamanın yolları konusunda onlara tavsiyede bulunmaktır. Sizin için doğru olanı bulmak için, başarıya giden en iyi yol, bazı soruları yanıtlamak ve beğenilerinizi ve beğenmemenizi öğrenmek. Her insan, evlerinde tasarım tarafından temsil edilen farklıdır.

Renk seçimleri genellikle onları yapan bireyler kadar orijinal. Bazı soruları cevapladıktan sonra, en azından seçenekler olarak bakmaya başlamanız gereken renkleri anlamaya ve daraltmaya başlayabilirsiniz.

Bir renk şeması, bir araya gelen sadece bir renk kümesidir. Doğaya bir göz attığınızda dünyanın bir araya getirdiği tüm renkler var. Görünüşe göre, çok fazla renk olsa bile, hepsi oldukça iyi bir şekilde bir araya geliyor.

Doğada çirkin görünen herhangi bir renk gördünüz mü? Birkaç var, ama çok değil.

Bu, zihninizi rahatlatmak zorundadır, çünkü o zamanlar boya renk şemasını kirletmenin sadece birkaç yolu olduğunu ve bunları yapmamaktan hoşlanıyorsanız, muhtemelen favori seçimlerinizden iyi sonuçlar elde edeceğinizi biliyorsunuz.

Planınızı dağıtmanın bir yolu çok fazla renk seçmektir. Doğada, iğrenç görünen, çirkin bir şey düşünün. Artık aklınızdaki görüntüye sahip olduğunuza göre, bunun brüt olduğu gerçeğine katkıda bulunabilecek bir özelliği nedir?

Bazı Şeyler Renk Yüzünden Çok Kötü Görünebilir:

  1. Biri, dediğimiz gibi, karışımda çok fazla renk var.
  2. İki, renkler arasında çok az kontrast ile çok az renk var.

Çok fazla renk atıldığında, odaklanılacak bir şey yok ve odaklanmamız ve odaklanmamız için bazı şekil veya şeylerin etrafına bakmamız, aklımda tutmamız veya bize zemin hazırlamanız için aklımızı tetikliyor.

Boya renkleri arasında çok az kontrast olduğunda , özellikle de çok az alanda, alan ya da alan çok mülayim ve çekici değildir ve sadece gitmekten ya da ilgisiz kalmaya eğilimlidir. Ve bazı sebeplerden dolayı bu bizim aklımızın iğrenç olduğunu düşündürür.

Bu nedenle, başarmamız gereken en fazla sayıda doğru renk veya sayı aralığı olduğu sonucuna varabiliriz.

Yapmanız gereken en iyi şey, özellikle yeni tasarım deneyiminiz varsa, yeni görünümünüzü tasarlarken daha basit olmanın daha iyi olduğunu aklınızda bulundurmaktır.

Doğru renkleri seçebilmeniz ve doğru renkleri başarılı bir şekilde seçebilmeniz için, renk seçimlerinizin sınırlarını en fazla üç renge kadar daraltınız. Birlikte gelen üç rengi seçmek, beş veya daha fazla şeyi seçmek için çok daha kolay.

Peki, Üç Renk Seçmenin En Kolay Yolu Nedir?

  1. Bir, gerçekten sevdiğiniz bir renk seçin ve daha koyu almak için hafif ve üç tonları almak için üç ton yukarı gidin.
  2. Birlikte iyi gidecek iki renk seçin. Aralarında yeterince fazla kontrast olduğundan emin olun. Muhtemelen bunu yapmayacak olsanız bile, aynı duvara asılacak kadar iyi görünmelerini istiyorsunuz. Döşeme, beyaz ya da ahşap gölgesini boyamayı tercih edeceğiniz üçüncü seçenek olsun.
  3. Tüm duvarlar için birlikte iyi görünen iki renk ve yalnızca bir renk tonu yaratacak aksesuarlarda kullandığınız bir renk seçin.

Ama, sadece bu birkaç rengi nasıl seçiyorsunuz? Önümüzdeki günlerde kendinize bu zorlu soruları sormaktır. Ancak ilki kolay.

  1. Sevmediğin hangi renkleri biliyorsun? Sadece onlardan kaçının.
  2. Dışarda olmanın tadını çıkarır mısın? Ardından, dağları, ormanları yemyeşil bir vadide mi yoksa plajları mı daha iyi seveceğinizi düşünün.
  3. İçeride olmaktan hoşlanıyor musunuz? Evinizin en sevdiğiniz alanı hangisidir?
  4. Yılın en sevdiğiniz zamanı. Kış, yaz, sonbahar veya baharı mı tercih edersiniz?

Soru 2 için, dağları seviyorsanız, muhtemelen kaya, tepeler, turuncu-kırmızı killer, maviler, morumsu toprak renklerine çekilirsiniz. Yemyeşil bir vadide ormanlar, yeşillikler ve koyu mavi maviler için çekildiğiniz anlamına gelir. Okyanuslar, mavilerin ve yeşilliklerin ve kırmızıların ve portakalların ve günbatımının sarılarının, deniz hayvanlarının şeftali, kum ve yıpranmış, kuru ağaçların kapalı beyazlarının karışımlarını akla getirir.

3. soruda, evinizi ve en sevdiğiniz odayı düşünmek, hangi aktivite seviyesini tercih edeceğiniz konusunda size fikir verecektir.

İyi bir kitap okuyabileceğiniz şöminenin yanında bir köşenin tadını çıkarır mısın? Ya da belki bir film izlediğiniz veya bilgisayarda oynadığınız oturma odanız. Ya da koşu bandında yürüdüğünüz ve ev ofisinize gittiğiniz çoğu egzersiz alanınızın tadını çıkarırsınız.

Sabrınız varsa ve oturup okumaktan hoşlanıyorsanız, hızlı duş ve tıraştan çok hoş, sıcak bir banyo yapmayı tercih edeceksiniz. Hızlı bir duşa sahip olan kişi, daha fazla aktiviteye doğru çekilir ve daha parlak boya renklerini denemek için daha uygun olurken, diğeri daha yumuşak renklerden daha iyi seçim yapar.

Son sorudaki yılın zamanları kar beyazı, ıslak koyu renkli ahşaplar ve koyu yeşiller ve tatillerin kırmızılarını akla getirir. Güz, yanmış portakallar, altınlar, sarılar ve zengin kaşıklar.

Bu en sevdiğiniz şeyleri tasavvur etmek size hangi renklerin çizildiğinizi söyleyecektir. Bu yöntemle, tercihlerinizi daraltmaya daha yakın ve yaklaşabilirsiniz. Seçimleriniz daraltıldıktan sonra, bir kova veya iki boya almanın ve denemenin zamanı geldi.

Renkleri denemek için en iyi yönteminiz boşlukta boş bir duvar almak ve boşlukta iyi görünüp görünmediklerini görmek için hemen altındaki ilk renk ve koyu renkle geniş bir alan boyamaktır.

Devam et, çabucak bir şey bulmalısın! Sadece banyonuz için elde etmek istediğiniz duyguya sadık olun ve uzayda sizi mutlu edecek seçeneklere sadık olun. Zamanında, bir iç boya yüklenicisini çağırmaktan çekinmeyin, çünkü bu yolda size yardımcı olabilirler!

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.