Klipin tavan

Klipin Tavan 60x60

Asma Tavan Klipin düz veya delikli tavan Klipin 30x30 Tavan'da basit veya klipin delikli tavan 30x60, koridorlarda ve geçiş bölgelerinde kullanım için idealdir. Bu model, 30 cm genişlik ve 2,5 metreye kadar değişken uzunluk ile veya gizli Profil sistemi ile 60x60 mm boyutunda yapılabilir. Her iki model de...

Tavanda düz veya delikli Klipin 30x30

Basit veya delikli klipin tavan 30x60, koridorlarda ve geçiş bölgelerinde kullanım için idealdir. Bu model, 300 mm genişlik ve 2,5 metreye kadar değişken uzunluk ile veya gizli Profil sistemi ile klipin tavan 60x60 cm boyutunda yapılabilir. Her iki model de, sıcakta eriyen akustik yün ilavesiyle veya isteğe bağlı olarak mineral yünü ile akustik performansı artırmak için delinebilir. Bu tavan, elektrik kablolarına veya ısıtma / klima sistemlerine bakım için erişimi kolaylaştıran ışık uyarlana bilirliği ile karakterizedir.

Klipin tavan modeli, gizli bir Profil sistemi sayesinde sürekli alan sağlar. Üç ana ızgara biçimi vardır:klipin tavan 60x60 cm, klipin tavan 60x120 ve klipin tavan 120x30 cm. Bu, farklı ortamlara adapte olmanızı sağlar. Kolay kurulum, her türlü kurulum için erişim sağlar. Mevcut çeşitli perforasyon özellikleri, tüm oda tipleri için akustik koşullar yaratmayı mümkün kılar ve akustik keçe veya mineral elyafın eklenmesi sistemin verimliliğini tamamlar. Levhalar, mükemmel mukavemet ve dayanıklılık sağlayan galvanizli ön vernikli çelik veya galvanizli ön vernikli alüminyum kullanılarak yapılır.

Ayrıca, alanınızı kişiselleştirmenize ve orijinal Kombinasyonlar, parlak ve modern estetik tasarımlar oluşturmanıza izin veren bir dizi renk vardır. Tavan yüzeyini bitirmek için çok sayıda teknoloji vardır. Bu alan için mükemmel bir çözüm - klipin tavanlar. Bu tür tasarımların sadece gücü değil, kolaylığı da var. Ek olarak, montajı kolaydır, dayanıklıdır ve neme karşı dayanıklıdır.

Asma yapıların teknik özellikleri

Klipin Tavan çok çeşitli şekil, boyut, renk tonu ve tabii ki fiyatlar ile karakterize edilir. Prestijli ve estetik bir görünüme sahip olan plastik raf veya kaset asma tavan, en cesur yazarın kararını somutlaştırabilir ve benzersiz bir tasarım öğesi yaratabilir. Bu ürünlerin yapısı pürüzsüz, pürüzlü veya delikli olabilir, parlak veya tamamen mat bir yüzeye sahip olabilir. Ayrıca, kendilerine herhangi bir görüntüyü uygulama yeteneği sağlarlar.

Böyle bir tavanın temeli, kaset, ray, ızgara, panel gibi çeşitli elemanlardan oluşur. Klipin tavan çerçevesi ve kare modüllerinden oluşmaktadır. Bazen dikdörtgen veya çok yüzlü detaylar olabilir. Küme metal yapıları herhangi bir yüksekliğe (tavana gereken mesafeye bağlı olarak) ve çeşitli odalara monte edilir.

Klipin tavan 60x60 aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Parçaları ana çerçevenin yüzeyinin üzerinde çıkıntı yaparken ya da düz olduğunda hacimli olabilir.
 2. Elementlerini imal etmek için elektro-galvanize çelik ve özel metal veya polimer fatura faturası ile kaplanmış alüminyum kullanılmaktadır. Bu, yüzeye orijinal bir doku verir.
 3. Kasetler 0,4-0,8 mm kalınlığa ve her tarafta açıklık sağlayan kavisli kenarlara sahiptir, ancak aynı zamanda yapının gücünü verir.
 4. Geniş renk yelpazesi, tavan arkaplanını değiştirmenizi sağlar. Tek sesli, renkli veya çeşitli çizimlerle olabilir.
 5. Klipin tavanlar ayrı plakalardan oluştuğundan, montajı oldukça kolaydır ve hasarlı bir elemanı istediğiniz zaman değiştirmenize olanak tanır.
 6. Farklı eleman biçimlerini tek bir tasarımda birleştirmelerine izin verilir.
 7. Klipin tavanları sadece tavanı kaplayan dilimler değil, uzun düz veya çeşitli kavisli raylardan yapılmış orijinal yapılardır. Kapalı ve açık olabilir. İlki, apartman dairelerinde veya diğer yerleşim yerlerinde daha sık kullanılır. İkincisi kamuya açık binalara, ofislere veya mağazalara monte edilir ve kurulumdan sonra ana elemanların monte edildiği profilin görünür kalması gerçeğiyle ayırt edilir.

 8. Bu tür klipin tavanlar için bir başka seçenek, hücresel metal asma yapılardır. Onların özelliği, sıradan bir metal çerçeveye monte edilmiş ve böylece bir çeşit kafes oluşturan özel eğimli profillerden yapılmış olmalarıdır. Hücreler, ızgaraların kendileri gibi, çeşitli boyutlarda olabilir. Tavanın istenen geometrik yapısı, profillerin içe eğimli uçları sayesinde elde edilir. Bu tür yapılar, altlarında havalandırma delikleri veya yangın söndürme sistemleri varsa çok uygundur.

Klipin tavan artıları ve eksileri

 1. En büyük dezavantaj, çok fazla görünmeleridir. Herkes kendi evinde benzer bir tavan yapmaya karar vermez.
 2. Özel bir çerçeve monte edilerek, odadaki duvarların yüksekliği önemli ölçüde azaltılır.
 3. Yüksek fiyat Alüminyum kendisi pahalıdır ve bu nedenle ondan üretilen ürünler ucuz bir zevk değildir.

Klipin tavan montajı ve montajı

Klipin tavan yapmaya karar verirseniz ve görünümünü seçerseniz, montajın özelliklerini tanımanız ve daha sonra kendisinin montaj olasılığını belirlemeniz gerekir. Her şeyden önce, odanın alanına bağlı olarak ne kadar malzeme gerektiğini hesaplamak gerekir. Gelecekteki yapının düzeylerinin sayısı da dikkate alınır. Ardından taban tavanı hazırlamanız gerekir: tüm eski dökülmüş kaplamaları ondan çıkarın. Duvarları düzleştirmek önemlidir, aksi takdirde yeni tavanı monte ettikten sonra bütün kusurlar fark edilir.

Bir sonraki aşamada, yapının monte edileceği yükseklik belirlenir. Kılavuz profili bu seviyede sabittir. Ardından, tavana sabitlenmiş süspansiyonların yardımı ile destek lastikleri monte edilir. Aynı zamanda kablolama yapılır. Tasarımın montajı profildeki detaylar sabitlenerek yapılır. Aydınlatma elemanları için delikler bir bıçakla kesilir.

 1. Modern teknolojiyi kullanarak ve tüm talimatları izleyerek, güncellenmiş tavanın orijinal görünümünü ve uzun süreli pratik kullanımını sağlayabilirsiniz. Farklı şekil, renk ve yapı kombinasyonları ile denemeler yaparak eşsiz ve eşsiz bir tasarımın sahibi olabilirsiniz.

  2. Bazı durumlarda, işin bağımsız performansını üstlenmemelisiniz, çünkü deneyim olmadan yapısal elemanların zarar görme olasılığı vardır. Yeteneklerine tam olarak güvenmiyorsa, uzmanlarla iletişime geçmek daha iyidir.

Bu yapıların avantajları not edilebilir:

Klipin Tavan özel koruyucu kaplama sayesinde, uzun süreli çalışma kalitesini ve görünümünü bozmaz; hizmet ömrü boyunca büyük problemler yaşanmaz; kurulum kolaylığı bu tasarımı kendiniz kurmanıza olanak sağlar; çok katlı tavanların oluşturulmasına izin vermek; mükemmel ses yalıtımı özellikleri sağlamak; işlevselliği farklı; nem direnci ve yangın dayanımı ile karakterize edilen;bazı ev kimyasallarının kullanımıyla bile bu tür tavanları kolayca yıkamak;ışığı yansıtma yetenekleri sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.