Köpük Asma Tavan

Köpük Asma Tavan, Strafor tavan, Tavan strafor

Makalenin içeriği:

1. Köpük asma tavan nedir

2. Köpük karo nasıl yapılır?

3. Köpük asma tavan avantajları

4. Seçim sorunu

5. Köpüğün tavana sabitlenmesi

6. Köpük asma tavan süslemeleri nasıl

Evde onarım her zaman zahmetli ve uzun bir iştir. En azından bir şekilde evinizi yenilememek için harcanan zamanı azaltmak için en pratik malzemeleri kullanmanız gerekir. Bununla birlikte, sadece montajı kolay olanları değil, aynı zamanda mümkün olduğunca uzun süre dayanacakları da seçmek gerekir. Bu nedenle gergi tavanların ve köpük asama tavan başarısı. İkincisi gittikçe daha sık kullanılır, çünkü minimum zaman harcanarak ve en önemlisi çabayla kendi ellerinizle monte edilebilir. Ayrıca, polistiren tavan dekorasyonu en uygun fiyatlandırma çözümlerinden biridir.

Köpük asma tavan nedir

 • Darbe olmadan güzel bir tavana sahip olmak istiyorsanız, aynı zamanda küçük bir fiyata, o zaman en iyi seçenek bir köpük tavandır. Herhangi bir renkte, lamine edilmiş veya sadece standart bir beyaz renkte olabilir.

Tavanın yüzeyini kaplayan plakalar, sırasıyla 50x50 cm ve 100x16 cm kare veya dikdörtgen şeklindedir. Mutfakta, böyle bir tavanın kesinlikle lamine bir filmle kaplanması gerekecektir, çünkü bu tavana hızlı zarar vermeyi önleyecektir. Ek olarak, tavana köpük takılması, tavan yüzeyinizdeki çok sayıda düzensizliği gizleyecektir.

Köpüğün tavana nasıl sabitleneceğini anlamak zor değildir. Önerilen yüzeyi işlemek, daha sonra gerekirse, fayansları çaba harcamadan soyulacak özel tutkal satın almak gerekir (daha fazla: " Tavanda köpük nasıl yapıştırılır: adım adım talimatlar "). Tabii ki, böyle bir tavan aşırı hava nemi nedeniyle deforme olabilir veya ana dezavantajları olan zamanla sararır.

Köpük asma tavan nasıl yapılır?

Bu montaj kaynağının temel olumlu özelliklerinden biri, tam çevre dostu olmasıdır. Böyle bir tavan, mevcut çevre durumunda şüphesiz ilgili alerji hastaları için güvenlidir. Buna ek olarak, köpük asma tavan, alanı iyi izole ettiği için daha fazla ısı tasarrufu yapmanıza izin verecektir.

Böyle bir köpük asma tavan, ister bir koridor, bir yatak odası veya bir oturma odası olsun, düşük nemin olduğu herhangi bir oda için mükemmeldir. Tipik olarak, köpük asma tavan plakaları enjeksiyon, damgalama ve ekstrüzyon olarak adlandırılan üç standart teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

 • Enjeksiyon- bu yöntemin avantajı, tavana sorunsuz uygulamanın benzersiz teknolojisidir. Buna rağmen, plakalar arasındaki minimum mesafe hala orada, ancak sadece 1 mm. Dikişleri çıplak gözle görünmez yapacak olan dolgu macunu veya macunla kolayca onarılabilir. Zaman içerisinde sararmaya döneceğinden silikon dolgu macunu kullanılması önerilmez, bu nedenle akrilik en iyi seçenektir. Ek olarak, bu teknikle, yapıya kolayca ve zarar vermeden boyayı aktaran, ancak sadece su dağılım tabanına sahip maddelerle bir karo elde edilir.
 • Damgalama- damgalama tekniği ile karoların oluşturulmasını ima eder, bu da onu en ucuz muadili yapar. Kaynak malzeme, daha sonra yüksek tane çıktısı olan beyaz bir malzeme veren özel kalıplar tarafından işlenen polistirendir. Bununla birlikte, bu karo lamine edilebilir ve düz karoları güzel bir dekor unsuruna dönüştürecek özel çözümlerle kaplanabilir. Bu yöntemle üretilen karoların dezavantajları aşırı kırılganlık, zayıf ses yalıtımı ve neredeyse tamamen nem toleransı eksikliğidir.
 • Ekstrüzyon , erimiş köpükten fayans oluşturma tekniğidir. Daha sonra, maddeyi bir karoya dönüştüren özel vakum kalıplarına dökülür. Bu yöntemin avantajı, nihai ürünün dayanıklılığının yanı sıra fiziksel strese karşı yüksek derecede direnç olacaktır. Ek olarak, fayanslar, köpüğü eritme aşamasında bile boya ekleyerek elde edilen çeşitli renklerde olabilir. Gerekli kalitenin rengini elde etmek için, karonun yüksek fiyatına dönüşen geometrik özellikleri kesinlikle gözlemlemek gerekir. Bu tür karoların yüksek maliyetine rağmen, presleme sorusunu tüketiciye kolayca cevaplar: köpük tavanın nasıl boyanacağı, çünkü satın alma aşamasında çok çeşitli renk ve boya sunar.

Köpük Asma Tavan Avantajları

 • Pazar çok sayıda varyasyon sunduğundan, istediğiniz döşeme desenini kolayca seçebilirsiniz.
 • Lamine varyasyonlar, küfün tavana yerleşmesini önleyen iyi su direncine sahiptir.
 • Tavanların temizlenmesi kolaydır.
 • Tavan strafor karo su geçirmezdir.
 • Karo doğru yapıştırma için hazırlanırsa, sıcaklık değişikliklerinden korkmaz.
 • Strafor tavan, alçıpan tasarımlarla mükemmel bir şekilde birleştirilir ve karonun desenleriyle birleşince, oda lüks bir görünüm alır.
 • Sızdırmazlık maddesinin uygun kullanımı, fayanslar arasındaki küçük boşlukları gizlemenizi sağlar, ayrıca, böyle bir tavanın birçok tipinde dikiş izleri yoktur.
 • Böyle bir tavan strafor, kendi ellerinizle bir köpük tavan naif bir ifade değil, gerçek bir ifade olacaktır, çünkü kurulum kolaylığı, deneyimsiz sanatçılara bile hızlı bir şekilde yapıştırılmasına izin verecektir.

Yaşam alanınız için en iyi döşemeyi seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları vardır:

 • Karo, ezik veya yuvarlama olmadan mükemmel bir şekilde pürüzsüz olmalıdır. Döşemeyi bir sütuna katlayıp katlamadığınızı kontrol etmek zor değildir.
 • Karonun mukavemetini ve kullanılan malzemenin kalitesini kontrol etmek için, karoyu kenarlardan biri ile almak ve sallamak gerekir. Karo parçalanırsa, kaliteli bir kopya mekanik stresten korkmadığı için kötüdür. Ayrıca, her zaman küçük bir ek karo rezervine sahip olmak gerekir, çünkü yapıştırma sırasında farklı sürprizler olabilir.
 • Nasıl oluşturduğunuza göre bir döşeme seçin. Bu nedenle, örneğin, ekstrüde edilmiş varyasyon en pahalı olacak, ancak en iyi tarafı değil, çünkü yanlış tarafı genellikle düzensizdir ve dış taraf ilginç bir desene sahip değildir.
 • Enjeksiyon daha ucuzdur, ancak diğer birçok olumlu kalitenin yanı sıra kesintisizdir: temizlenmesi kolaydır, yangına dayanıklı, mükemmel yalıtım özelliklerine sahiptir ve bazı boyama türlerini tolere eder.
 • Damgalama tabanlı karolar düşük ses yalıtımına sahiptir ve kırılgandır. Ek olarak, geometrik şekilleri genellikle arzulanan çok şey bırakır.

Tavan strafor, tavana montajında ​​gizli veya erişilemez bir şey yoktur. Strafor tavan, iddiasız bir malzemedir, aynı zamanda ucuzdur, çünkü bazı problemler için her zaman birkaç fayans satın alabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir yüzeye kolayca tutturulur.

Önemli olan aşağıdaki algoritmayı takip etmektir:

ADIM BIR. EĞITIM

 • İlk olarak, gerekli tüm ekipmanı malzemelerle birlikte satın almanız gerekir. Minimum araçlar aşağıdaki öğelerden oluşur: delme ve kesme nesneleri (makas ve bıçak), ölçüm nesneleri (mezura ve seviye) ve ayrıca yapıştırıcı uygulamak için bir fırça. Malzeme satın almadan önce tavanı ölçmek gerekir ve hemen satın alma sırasında her şeyi bir marjla almalıyız. Ayrıca, bir yapıştırıcı satın almayı ve bir frizi çerçevelemeyi de unutmamalısınız.
 • Pişirme yüzeyi. Bir astar ile büyük düzensizlikleri giderir, küfü yok ederiz, tavanı antiseptik ile tedavi ederiz.

 • Yapıştırmaya başlamadan önce, karoyu kuru bir odada tutmanız gerekir. Üç gün sürecek, ancak aşırı nemden kurtulacak. Şu anda işaretlemeye başlayabilirsiniz. Odanın ortasından kenarlarına uzanan bir boya kordonu uygulamak uygun olacaktır.
 • Stropiyer tavan nasıl yapıştırmak istediğimi hesaba katmak gerekir: çapraz olarak veya uzunlamasına satırlarda. İlk seçenek odanın alanını artıracak, ancak daha fazla zaman alacaktır. Ana şey, köpüğü odanın merkezinden yapıştırmaya başlamaktır.

İKiNCi ADIMDA PANELLERi TAVANA BAĞLAMA

Bu, tüm işin en önemli aşamasıdır, çünkü tavanın geleceği buna bağlıdır: düzgün ve hatta ya da gerçeküstücülük tarzında biraz olacaktır. Strafor tavan, gerektiğinde makas veya bıçakla azaltılır.

En iyi sonuçlar için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz:

 • Olayları önlemek için, avizenin bağlı olduğu kablolara yanlışlıkla dokunmamanız için odadaki elektriğin enerjisini kesmeniz gerekir.
 • Fayansların daha fazla temizlenmesini sağlayacağından eldivenlerle çalışmak daha iyidir.
 • Tutkal, tercihen köşegenler ile ve panelin yanlarına noktadan uygulayın.
 • Daha iyi yapışma için, tutkalın yaklaşık 5 dakika demlenmesine izin verin.

 • Yapıştırırken, karoyu tavana mümkün olduğunca sıkı bir şekilde bastırmak gerekir.
 • Fazla tutkalı zamanında çıkarmak için nemli bir bez kullanabilirsiniz.
 • Tutuşu daha da iyileştirmek için çift taraflı bant kullanılabilir.
 • Tavan ve duvarlar arasındaki köşeleri ve boşlukları gizlemek için köpük bir süpürgelik kullanabilirsiniz.

ADIM ÜÇ KÖPÜK ASMA TAVAN BAKIMI

Burada varyasyonlar mümkündür:

 • Strafor doğrudan güneş ışığını sevmez, bu yüzden onlardan korumak gerekir.
 • Kapak mümkündür, bir ile köpükten yapılmış tavan panelleri özel su-esaslı boya. Bu, karonun ömrünü büyük ölçüde artıracaktır.
 • Karo başlangıçta neme dayanıklıysa, silebilirsiniz, aksi takdirde bir elektrikli süpürge ile temizleyebilirsiniz.

·Köpük asma tavan nasıl dekore edilir

 • Köpük asma tavan karoların çok sayıda farklı şekli ve rengi nedeniyle, tavanda küçük bir başyapıt yaratmak zor olmayacaktır. Bir arama motorundaki en güzel tavanların fotoğraflarına bakabilir veya böyle bir tavanı doğrudan dairenize uygulayabilirsiniz!

 • Tavanın görünümünü iyileştirmek için iki seçenek vardır. Tahmin edebileceğiniz gibi, basit ve karmaşık. Basit bir versiyonda, ikinci çok seviyeli yapılarda standart bir düz tavan dekore edilmiştir. Ayrıca bakınız: " Polistiren köpük tavan nasıl kendi ellerinizle yapılır - köpük levhaların seçimi ve dekorasyonu ."

·BASIT SEÇENEK

 • Tavanı daha sonraki boyama ile beyazlatmak, en hafif kaplama seçeneği ile kastedilmektedir. Başlangıçta, yüzeyin temizlenmesi ve astarlanması gerekecektir. O zaman doğru boyayı güvenle seçebilirsiniz. Ana şey, renkleri karıştırmakla aşırıya kaçmamaktır, çünkü sonuç beklenenden çok uzak olabilir.
 • Rengin nasıl düşeceğini daha iyi anlamak için, önce küçük bir alanı boyamalı ve biraz beklemelisiniz. Sonuç tatmin edilirse, tavanın birkaç

ZOR SEÇENEK

Bu seçenek, örneğin, polistiren köpükten yapılmış iki seviyeli bir tavana sahip olmak isteyenler için mükemmeldir, çünkü alçıpan, gergi tavanlar ve fantezinin proje sırasında ulaşacağı her şey gibi her türlü tasarımın kullanımını ima eder. Dahası, çok seviyeli bir tavan, tavandaki birçok kusuru gizleyebilir.

Daha etkileyici bir dekor için çeşitli şekillerin kesonlarını kullanabilirsiniz. Bunlar çeşitli şekillerin tavanındaki girintilerdir ( keson nedir ). Ancak, bu tür dekorasyon evin yüksekliğini azaltacaktır. Ne yazık ki, bu katmanlı çok katlı asma tavan köpükten yapılmıştır.

Ayrıca tavanı en sevdiğiniz renkte boyayabilirsiniz. Burada küçük bir hile var: odada ne kadar az yer varsa, renk o kadar parlak olmalıdır. Ayrıca, bu kural ters yönde uygulanır. Ek olarak, duvarların ve tavanın biraz farklı renklerini, en az 2-3 ton yapmak daha iyidir.

Kendin yap köpük asma tavanlar bir efsane değil, bir gerçekliktir. Saygılarımla, herkes uygun renkleri ve fayans desenlerini kullanarak evlerinde hayallerinin tavanını yaratabilecektir. Buna ek olarak, tavanı her zaman fazla çaba harcamadan yeniden yapabilirsiniz. Ana şey uygun planlama. Sonra geri kalanı başarılı olacak!

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.