Koridor Asma Tavan

Koridor Asma Tavan

Koridor gibi küçük bir oda bile ayrıcalık ve özgünlük sağlamaya yardımcı olur. Ne yazık ki, dairelerin düzeni genellikle koridorun birkaç mobilya parçasına uyacak acıklı bir alan olacak şekilde yapılandırıldı. Tavan, alanın tasarımı ile sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Gergi tavan yardımı ile koridorun nasıl hassaslaştırılacağını öğrenmek istiyorsanız, aşağıya bakın.

Koridorda asma tavan oda tasarımı

Genellikle insanlar koridor asma tavanın tasarımına, diğer alanlara vurgu yaparak özel dikkat göstermezler. Ancak, bu koridor insanları alan dairenin ilk kısmıdır. Bu nedenle, mekânın tasarımını dikkate almak önemlidir.

Koridor asma tavan odanın iç kısmına akmalı ve daha parlak ve daha güzel hale getirilmelidir

Salonun geri kalanından aşağıdaki özelliklerle ayırt edilir:

 • Küçük alan;
 • Avizeyi kuramama, sadece spot aydınlatma spotu veya lambalar;
 • Olası açılar da dahil olmak üzere karmaşık tesis biçimi, bükülmeler;
 • Odanın tarzının göreceli tarafsızlığı.

Gergi tavan, tüm bu gereksinimleri karşılamak için kolaydır. Koridordaki her köşenin arkasındaki gerçek ayrı olarak ödemek zorunda kalacak, ancak tavan karolarının kesilmesinin yanı sıra tavanın fırlatılması ile ilgili problemlerden kaçınacaksınız. Gergi tavanı mükemmel düzdür ve kurulum bir günden az sürer. Profesyonel çalışma iz bırakmaz: odada toz ve kir olmaz. Koridor asma tavan en çok düşünülenlerin hayatı olmalı, çünkü bir koridor tüm dairenin ilk izlenimini yaratır.

Uzun bir koridorda asma tavanlar nasıl kurulur

Gergi tavanı ve uygun aydınlatma yardımıyla uzun bir koridor çok iyi bir şekilde yürütülür. Bu odadaki gergi tavanın ana görevi, alanın görsel bir uzantısı haline gelir.Uzun koridor için açık renkler tavan ve aydınlatma tavan alanı boyunca eşit yapmak daha iyidir

Aşağıdaki teknikler uzun bir koridorda hacim duygusu yaratmaya yardımcı olacaktır:

 1. Parlak yüzey. Kalitatif parlak yansıtma yeteneği ayna yüzeyi ile neredeyse karşılaştırılabilir. Alanı genişletmek istiyorsanız bu etki çok faydalıdır. Ayrıca, yüzeye yansıyan lambalardan gelen ışık iki katına çıkar.
 2. Koridor uzunluğu boyunca birbirinden eşit mesafede birkaç nokta yerleştirin. Bu odada doğru aksanı yaratacaktır.
 3. Asla hacimsel aydınlatma asmayın; avizeler, aplikler ve zemin lambaları diğer odalar için büyük bir izin.
 4. Tavan duvarlardan daha hafif birkaç ton yaptı, alanı da genişletecek.

Mobilya seçiminde son derece dikkatli olun. Küçük şirin dolaplar için tercihi durdurun. Yüksek mobilya zaten küçük alanı darmadağın.

Tavanlar dar küçük bir koridorda nasıl düzenlenir

Koridorun tescili için gönderilmesi çok dar ve küçükse, tavan da bu durumla başa çıkmaya yardımcı olabilir. Şekiller ve projeksiyonlar olmadan açık parlak yüzeylere olan seçimi durdurun.

Beyaz germe tavan, küçük bir koridor için sadece mükemmel bir seçim olacaktır

Küçük ve dar bir koridoru çeşitlendirmeye yardımcı olacak bazı orijinal fikirler:

 • Orijinal aydınlatma. Noktalara ek olarak, harika ışık şeridi veya bir koridorun ortasında bulunan tüm ışık panelleri veya koridorun uzunluğu boyunca birkaç küçük panel görünecektir. Genel olarak, ışıkla oynamak biraz yer tasarrufu sağlayarak hoş ve hoş bir oda olmasını sağlar.
 • Tavan rengi. İç mekânın bazı unsurları (resim çerçeveleri, duvar kâğıdı şeritleri, kapı kolları vb.) İle birlikte parlak kontrast tavana bakmak için çok sıradışı ve çok uygun. Daha açık tonları favori renkleri seçin.
 • Şık ve orijinal tavan parlak siyah radikal görünüyor. Parlak noktalar koyu kaplamanın şıklığını vurgulamaya yardımcı olabilir. Yansıtıcı özellikler karanlık tarafından maskelenen efektin kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Sadece yüksek kaliteli kumaşların ışığı yansıtma yeteneğinin yüksek olduğunu unutmayın. Şirket üzerinde eksik olmayın; ünlü marka- güvenilir, dayanıklı ve güzel bir tavanın anahtarıdır.

Koridorda iki seviyeli gergi tavanlar

Geleneksel olarak, geniş odalarda, hayal gücünüzün vahşi çalışmasına izin verebileceğiniz ve farklı dokular, renkler ve desenler kullanarak ciddi bir kompozisyon oluşturabileceğiniz iki seviyeli bir tavan. Dubleks asma tavan, iç koridorunuzu süslemenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, görsel koridoru artıracak, süsleyecek ve ideal bir konum aydınlatması sağlayacak şekilde iki katmanlı bir asma tavan oluşturmaya izin veren gelişmiş teknikler.

Filmin iki gerginlik seviyesinin düzenlenmesi için dar bir boşlukta uygulanabilir:

 1. Küçük bir projeksiyon koridorunda, daha koyu parlak yüzey için bir çerçeve yapmak mümkündür. Bu popüler teknik alanı genişletir ve tasarımı daha eksiksiz hale getirir.
 2. Koridor boyunca yer alan hoparlör kareleri. Uzunluğa bağlı olarak 2 ila 5 kare arasında sığabilir. Bu tür tasarımlar hafif kompozisyonlar için bir tür platform haline gelebilir. Renkli LED'li bant, yükselen bir tavanın etkisini yaratacak ve parlak renkler tavan yüzeyine lüks ve eğlenceli bir vurgu yapacaktır.
 3. Alan koridorunuza izin veriyorsa, geleneksel 2 veya 3 seviyeli dalgayı yapabilirsiniz. Basamaklı çatı - büyük bir dikdörtgen salon için uygun güzel bir resepsiyon.

Koridordaki seviyelerle oynayarak, orijinal mat yüzey parlaklığı deseniyle birleştirmeyi deneyin. Fotokopi veya dokulu desenlerle örtmeye hazır - siz karar verin.

Salonda ve koridorda asma tavanlar

Koridor- salon ve diğer küçük dairelerde yaşayanlar için özellikle zor bir konudur. Ancak doğru tavsiyeyi kullanarak ve bir uzmana danışarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Asma tavanların ve aydınlatmanın kurulumundan sonra koridorunuzu bilmiyorsunuz! Mobilya düzenini dikkate almayı unutmayın; onarımın başlaması için ustalara koridorun geleceğinin şemaları verilmelidir. Şirket seçiminde dikkatli olun! Sınıfında her şeyi sadece kanıtlanmış şirket

Koridorda germe tavan tasarımı

Gergi tavanlar, tavan yüzeyleri odalarının en karlı çeşididir ve koridor, en iyi bitirme seçeneğidir.

Koridordaki gergi tavanın tasarımı, kullanılan malzemeye bağlı olarak değiştirilebilir:

 • Saten kumaş;
 • Parlak kanvas;
 • Mat boyama.

Koridordaki tavanın modern tasarımı çeşitli

Gegi tavan tasarımı da farklı olabilir, koridordaki tavan tek seviyeli, çok seviyeli ve yükselen olabilir.Salon odası tasarımının yaratılmasında çok önemli bir faktör tavanın rengini oynar. Saten kumaş kullanarak tavan tasarımı, herhangi bir salon meydanı için iyi bir çözümdür. Mat taneli kumaş yapısı, düzensiz tavan yüzeyini ortadan kaldırır, minimalist bir iç stil ve canlı renk kontrastı oluşturmak için uygun sakin tonlar, odanın boyutlarını vurgulayacaktır.

Salondaki parlak tavanlar da çok avantajlı bir görünüm. Bu tür tavanlar, görsel genişleme alanını kolaylaştırır, zemin alanını arttırır, %60'tan fazla ışığın yansımasıyla ek ışığın etkisini yaratır.

Mat gergi tavan kullanan salon tasarımı, renk resimleri ile deney yaparak çeşitli mimari stiller oluşturmak için kullanılabilir.

Koridor asma tavan hem küçük hem de geniş alan için herhangi bir koridor için idealdir. Bu nedenle, genellikle monofonik olan tek seviyeli tavanlar, rahat bir atmosfer ve iç mekânın kısıtlanmış bir tarzını oluşturmayı önerir.

Çok seviyeli tavanlar, aynı anda birkaç renkle denemeler yapılmasını ve birbirleriyle birleştirilmesini sağlar. Aynı şey, LED renkli kumaş kullanılarak çok seviyeli tavanlardaki aydınlatma ile de yapılabilir.

Koridordaki yükselen tavanlar, küçük olması gereken odanın alanına izin verirse monte edilebilir, aksi takdirde yükselen tavanın etkisine ulaşmak imkânsız olacaktır.

Vestibüller için tavan tasarımı önemli bir rol alanı alanı oynamaktadır. Çok seviyeli ve yükselen asma tavan, inşaat hacmi nedeniyle küçük alanların yüzeyini gizler, bu nedenle küçük alanlarda tasarım için önerilmez.

Küçük bir koridorda tavanlar nasıl yapılır

Küçük bir koridor için en iyi seçenek gerginlik tavanı parlak bir tavandır. Parlak ağ, ışığın%60'ından fazlasını yansıtır, odayı görsel olarak geliştirir ve ek aydınlatma efekti oluşturur. Bu nedenle, aydınlatma maliyetlerinde azalma. Ancak, saten ve mat boyama gibi, küçük koridorlardaki tavanlar için de kullanılır.

Bunu yapmak için, odanın her köşesine ışık sağlayacak iyi bir aydınlatma olmalıdır:

 1. Merkezi aydınlatma;
 2. Yanal ve açısal lamba;
 3. Çevre aydınlatması.

Pazarda salondaki aydınlatma için çok çeşitli tasarım seçenekleri var

Küçük koridorlar için odanın alanını gizlediği için renkli aydınlatma kullanılması önerilmez. Tek renkli aydınlatma, dış mekân avizeleri ve duvar lambaları, floresan lambalar kullanmalısınız.

Küçük bir koridorda gerilmiş tuval rengi açık, orta ve pastel renkler olmalıdır, gergi tavan filmi renginin mobilyaların, zemin kaplamalarının ve diğerlerinin rengiyle parçalarının geri kalanıyla karışması en iyisidir.

Koridorda siyah tavanlar

Siyah tavanlar özel stil odası sağlar, bu nedenle koridorlardaki tavan yüzeylerini bitirmek için kullanılırlar. Siyah oldukça karanlık ve soğuktur, tavana ve salonda bakmak ilginçtir, insanlar diğer konut alanlarından daha az zaman harcarlar.

Tavanın rengi ile deney yapabilirsiniz:

 • Siyah renkli tek renk kumaş;
 • Beyaz baskılı siyah kumaş;
 • Siyah fotoğraf tuvali;
 • Siyah renkle birlikte birkaç farklı renkli kumaşın kombinasyonu;
 • Çift yönlü gerilmiş kanvas.

Dubleks asma tavan siyah, siyah kumaşın aynı renkle daha fazla bağlanması veya hacim odasını ağırlaştıracak hacimli hacimli tavan yapısını çevirmesi gerekir. Siyah bir bezle iyi harmanlanmış kırmızı, sarı, beyaz, bej renk.

Koridor dar veya küçükse, asma tavan siyah beyaz veya parlak desenler ve görüntüler, parlak tek renkli ışık aydınlatması, tavanın ortasındaki lambalar ve avizeler olmalıdır.

Siyah gergi tavan için küçük bir giriş holü iyi görünüyordu, küçük bir giriş holü için tüm kapılar ve eğimler gibi görünmüyordu odanın uygun bir duvar parlak görünmüyordu.

Salonda asma tavanlar için doğru duvar kâğıdı nasıl seçilir

Koridorda, tavanla uyumlu olacak doğru duvar kağıdını seçmek için birkaç prensip tarafından yönlendirilmelidir.

Prensipler:

 1. Kullanılan renkler arasındaki kontrastı gözlemleyin;
 2. Oda dekorasyonu boyunca tonu koruyun;
 3. Koridordaki aydınlatma seviyesini düşünün.
 4. Koridordaki asma tavanın açık renkli duvar kağıdının, odanın tek bir alanda boşaltılmasını önlemek için tavandan daha koyu bir ton kullanılması önerilir.
 5. Dairede gergi tavanın koyu tonlarının altında açık duvar kağıtları kullanmak gerekir. Karanlık gergi tavan ve hafif duvar kağıtları ile ayar kapıları, altlıklar ve mobilyalar tavanla aynı renktedir. Tavan koyu takım arka plan parlak duvar kâğıdı germek için.
 6. Tavan koyu tonları ve siyahı germesi planlanan koridor için. İç kapıları ve camlı beyaz kapıları monte edebilirsiniz, karanlık bir odada iyi tavan ve ışık ekleyin.
 7. Bir desen, desen, süs ve gergi tavan ışık tonları ile uyumlu renkli baskılar ile duvar kâğıdı.

Salonda ve koridorda asma tavanlar

 1. Gergi tavan koridoru farklı olabilir ve birçok varyasyonu vardır, ana görev uzay salonunu tutmak ve odayı daha hafif yapmaktır. Filmin koridordaki tavana olan gerginliğinin renginin önemi yoktur, aydınlatmanın iyi dekore edilmiş olması ve bu odada belirli bir renk bezle uyumlu bir şekilde görünmesi önemlidir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.