Lay in asma tavan

Lay İn Asma tavan

Asma tavan

Asma tavan, toplantı salonlarında, ofislerde, avm merkezlerinde, spor salonlarında ve her türlü işyerlerinde ısı ve ses yalıtımı için kullanılır. Bu fonksiyonel özelliklere ek olarak mekanlara modern bir estetik katar. Asma tavan uygulamaları, bazı iç sıcaklık ve nem gibi alanlarda tercih edilmeyebilir.

Asma Tavan Uygulama Aşamaları

Plan uygulamadan önce hazırlanır. Kullanılacak tabaka uygulama alanından 50 kat daha küçük olacaktır. Uzun simetrik eksenler uygulama alanında başlangıç ​​olarak kabul edilir. Bu şekilde çok daha başarılı bir dekoratif bütünlük elde edilir. Eksen boyutunun kesilerek 50 * 50 şeklinde bölünmesiyle ihtiyaç duyulan havalandırma, klima, yangın ikaz sistemi, aydınlatma armatürleri kullanılır.
Bir sonraki aşamada, kaset sistemi tavandaki mineral asma tavan plakalarını taşıyacak şekilde hazırlanır. Sağlıklı bir tasarım için L ve T profilleri kullanılmıştır. Karaloj planına göre kasetler oluşturulur. Montaj aşamasında duvar kotları yerden alarak işaretlenir. Kurulum için, boya ve badana gibi tüm işlemler tamamlanmalıdır. Bu şekilde, levhaların profillere tam olarak oturmasını sağlamak mümkündür.

Asma Tavan Çeşitleri

Alüminyum panel, taşyünü asma tavan, asma tavan akustik ve yangına dayanıklı asma tavan seçenekleri olarak mevcuttur. Son yılların en popüler trendleri arasında yer alan bu uygulamalar, çekici modellere sahip modern uygulamalardır. Şık ve estetik asma tavanlar, farklı dekorasyon stillerine ve kullanımlarına uyacak şekilde tasarlanabilir.
Farklı kategorilerde farklı üretim malzemeleri olarak inceleniyorlar. Bu farklılıklar hem kaliteyi hem de maliyeti doğrudan etkiler. Asma tavan uygulamaları iç mekan uygulamalarında önemli farklılıklardır. Birçok işlevsel özelliğe sahip lüks ve gösterişli alanlar yaratabilir.
Asma Tavanın Avantajları
Genel olarak, ısı, ses ve dekoratif görünüm sağlamak için kullanılan asma tavan uygulamaları metal, taş yünü ve taşıyıcı sistemlerden oluşur. Kötü görüntüler asma tavan uygulamaları ile saklanabilir. Günümüzde, bu tür uygulamalar genellikle modern binalarda kullanılmaktadır. Bir çok avantajı var.
  • En önemli avantajlardan biri hijyendir. Binaların hijyen ve sağlık koşullarına tam olarak uymasını sağlamak açısından önemli avantajlar sağlar. Binalarda hijyen koşullarının yerine getirilmesi asma tavan uygulamaları ile kolaylaştırılmıştır.
  • Asma tavan sistemleri binaların hassas kısımlarını emniyete alır. Bu dayanıklı bir yapıya sahip olmalarını sağla
  • Asma tavan uygulamaları oda ile tavan arasında bir boşluk oluşturur. Bu ayrıca neme karşı korur
  • İstenilen alanlara yerleştirilen revizyon müdahale kapakları ile istenilen noktalara pratik bir şekilde ulaşmak mümkündür.
  • Tasarım açısından önemli avantajlar sağlayan asma tavanlar, modern bir uyum yaratmaktadır.
  • Ses yalıtımında asma tavanlar çok önemlidir. Bu şekilde akustik gürültü azalır.
  • Odada önemli bir ses yalıtımı görevi gören asma tavanlar belli oranlarda absorbe edilebilir. Bu, sesin geri yansımasını önler.
Asma Tavan Kullanım Alanları
Evlerde daha estetik kaygılar için şık dekoratif unsurlar olan asma tavan uygulamaları, ticari ve kurumsal binalarda daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Sağladıkları avantajlara ek olarak, şık görünümleri ve pratik temizliği de tercihleri ​​için en önemli faktörlerdendir. Tüm bu nedenlerden dolayı, ticari ve konut binalarında kullanılan asma tavanlar mimari tasarım öğeleri olarak tanımlanabilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.