led tavan aydınlatma

Led tavan lambası

LED tavan lambaları, enerji açısından verimli bir aydınlatma sunar. LED bileşenleri düşük enerji tüketimi, güvenilirlik ve son derece uzun hizmet ömrü sunar. Ayrıca cıva içermedikleri için geleneksel aydınlatmaya göre daha çevre dostudurlar.

Tavan lambası, her evde en önemli ışık kaynaklarından biridir. Temel düzeyde bir parlaklık sağlar ve odaya eşit olarak dağıtılır. Genellikle herhangi bir odaya eklenen ilk ışıktır. Diğer bir avantajı ise herhangi bir odada kullanabilmesidir - ister oturma odanız, yemek odanız, mutfağınız veya yatak odanız olsun. Tavan ışığınızı seçerken çok çeşitli seçeneklerimiz var - klasik, düz, yarım daire şeklindeki ışıktan benzersiz, modern tavan spotlarına veya sarkıt ışıklara.

Tavan lambası, uygun değer ambiyansı yaratır

LED Tavan Işıkları

LED TAVAN LAMBALARI, 50.000 SAATE KADAR KADAR OLAN LAMBA ÖMRÜ SAYESİNDE, TOPLULUKLAR VE KONUT GELİŞTİRMELERİ İÇİN ENERJİ KULLANIMINI VE MALİYETLERİNİ ÖNEMLİ OLARAK ETKİLEYEBİLİR.

Şekiller ve Tasarımlar

LED tavan aydınlatma serimiz çok yönlülük ve çeşitlilik sunar. Basit, sade bir ışıktan rustik tarzdaki LED tavan lambalarına, özellikli aydınlatmadan klasik yuvarlak şekillere kadar, mükemmel ışığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Olası kullanımlar

LED ışıklarımız sıcak beyaz bir ışık yayar. Bu, oturma odası, yatak odası veya yemek odası olsun, her yaşam alanı için mükemmeldir. Oturma odasında veya yemek odasında, tek tip temel aydınlatma oluşturmak için çoklu aydınlatma armatürleri genellikle yararlıdır. İdeal olarak kısılabilir LED tavan lambaları ile daha küçük ışık kaynakları kullanılarak yatak odasında rahat bir atmosfer yaratılabilir. Aydınlatmanızı tamamlamak için led tavan aydınlatma gibi dolaylı ışık kaynaklarını LED tavan lambalarıyla birleştirmek.

Ofis Aydınlatması

Ofis aydınlatması veya herhangi bir çalışma alanı için aydınlatma, vurgulara odaklanmayı gerektirir. Çocuklarınız yemek masasında ödevlerini yapıyor mu? Uzun kış gecelerinde vergi beyannamelerinizi doldurmanız gereken bir masanız var mı? Bu tür bir ışığa ihtiyacınız olduğunda.

 • Bu çalışma saatlerinde tamamen uyanık ve üretken olmasını sağlamak için parlak bir ışık seçin.
 • İşe odaklanmasına yardımcı olması için gün ışığı renginde bir ışık kaynağı bulmanızı öneririz.
 • Oda aynı zamanda rahat akşamlar için kullanılıyorsa, kısılabilir lambaları seçin.
 • Sert gölgeler olmadığından emin olmak için ofisinizi veya çalışma alanınızı birkaç açıdan aydınlatın.

İyi bir okuma lambası, çalışma aydınlatması için başka bir örnektir. Böyle zamanlarda tetikte olmak ama rahat bir aydınlatma ortamına sahip olmak istersiniz.

 • İyi bir okuma lambası, sıcak ve rahat bir aydınlatmaya sahiptir.
 • Işığınız yorulmadan okumanıza ve yoğunlaşmak olmanıza izin verecek kadar parlak mı?
 • Ancak gözlerinizi kamaştıracak veya iş akışınızı bozacak kadar parlak değil.

Yüzey aydınlatması ne kadar parlak olmalıdır?

Bu tür bir ışık için gerçekte kaç lümen ve Kelvin'e ihtiyacınız olduğuna dair birkaç ipucu daha


Konsantrasyon mu istiyorsun?

 • Çalıştığınız odalarda, çalışma odası veya mutfak gibi konsantrasyonu korumak için sürekli parlak bir ışığa ihtiyacınız var, 300 lm/m2 kullanmalısınız.
 • Ofisler veya çalışma yüzeyleri için evrensel beyaz ışık kaynaklarını seçmenizi öneririz. Örneğin, 3.300 ile 5.300 Kelvin (K) arasında. Bu, gözleriniz için daha kolaydır ve sizi daha uyanık tutar.
 • Bodrum katlarda, depolarda veya garajlarda soğuk beyaz ışıklı lambaları da kullanabilirsiniz. Bu 5.300K'dan fazladır ve bu tür açık renk güneş ışığına karşılık gelir.
 • Nerede çalışırsanız çalışın veya yaratıcı etkinlikler yapın, renklerin tutarlı görünmesi için tek tip renk tonuna sahip lambalar kullandığınızdan emin olun.

Rahat bir atmosfer ister misiniz?

 • Koridorlar veya oturma odaları gibi rahat ve dinlendirici odalarda yaklaşık 100 lm/m2 yaşam alanına ihtiyacınız vardır.
 • Evinizde ve dış aydınlatmanızda hoş bir atmosfer için 3300 K'dan daha az sıcak beyaz ampuller seçmenizi öneririz.
 • Oturma odanızda vurgulu aydınlatma ve temel aydınlatma kullanırken, uzaktan kumanda veya uygulamadan kontrol edebileceğiniz renkli ışık kaynaklarını da kullanabilirsiniz.

LED Tavan Işıkları - Faturalarınız Üzerinizde Bir Tavan

LED tavan lambaları

Tavan lambaları, bir tasarım ifadesi yapmak, dekorunuzu tamamlamak ve hayatınızı aydınlatmak için harika bir fırsat sunuyor. Ama c LED tavan ışığı ve ayrıca 125,000 saate% 90 enerji tasarrufu ve ampulleri geçen yukarıya edersiniz. Bu, yaklaşık on yıllık daha düşük faturalar demek.

Led tavan aydınlatma bu kadar geniş bir LED tavan aydınlatması yelpazesi ile yaşam alanınız için doğru ışığı nasıl seçersiniz? Sonuçta, tasarımcı LED tavan lambaları, rustik LED tavan lambaları, modern LED tavan lambaları, yatak odası LED tavan lambaları ve daha fazlasını sunuyoruz.

Doğru yapmak tamamen ölçek ve stil ile ilgilidir. Bak odanızda, senin tavan yüksekliği, sizin mobilyalar ve renk düzeni boyutuna. Odanın boyutlarıyla orantılı bir boyut ve dekorunuza uyan bir isim seçin. O zaman tamamen sen olan bir açıklama yap.

Neden LED ışıkları seçmelisiniz?

LED teknolojisi, son derece gelişmiş bir gelişmeden geçmiştir ve herhangi bir eski ışık kaynağının yerini en iyi şekilde alabilir. LED tavan lambaları, elektriğin neredeyse %100'ünü ışığa dönüştürür. Çok enerji verimli bir şekilde sıcak beyaz veya renkli ışıkla harika bir iyi hissettiren atmosfer yaratabilirsiniz. Satın alma maliyetleri, geleneksel tavan lambalarına göre biraz daha yüksek olsa da, bu, uzun ömür ve düşük güç tüketimi ile dengelenir.

LED tavan ışıklarının faydaları nelerdir?

LED tavan lambaları, her inçte standart tavan lambaları kadar pratik ve güzeldir, ayrıca çok büyük bir avantaj sağlar. %90 daha az enerji tüketen ampullerle, elektrik maliyetlerinden bir servet tasarruf edeceksiniz... Ve aynı zamanda Dünya'nın da kurtarılmasına yardımcı olacaksınız. Tavan lambaları, fazla yer kaplamadıkları için alçak tavanlı odalar için mükemmeldir ve ışığın odaya güzel ve eşit bir şekilde dağıldığı harika bir genel aydınlatma kaynağı sunarlar.

Hangi LED tavan lambaları sizin için uygun?

Işık türü, yarattıkları estetik etkide büyük bir fark yaratacaktır:

 • Gömme montaj - aydınlatma armatürü ile tavan arasında çok az boşluk olacak veya hiç boşluk olmayacak şekilde tavana tutturun
 • Yarı gömme - tavan ve ışık arasında bir boşluk oluşturan bir sap ile tutturun
 • Spot ışıkları - ayarlanabilir ışık belirli alanları vurgular ve diğerlerini örter
 • Gömme Spotlar - çok alçak tavanlar için mükemmel olan modern, şık, minimalist bir görünüm

Mükemmel tasarımı nasıl seçersiniz?

LED tavan lambaları çok yönlüdür ve burada her tür dekora ve her bütçeye uygun bir stilimiz var. Sonuçlarınızın aradığınız şeyle mükemmel bir şekilde eşleşmesi için aramanızı filtreleyebileceğiniz, ürünlerin üst kısmındaki filtre bölümüne gidin. Seçeneklerde gezinmek basitliğin kendisidir. Aramanızı üretici, oda, malzeme, renk, stil ve taban türüne göre daraltmak için açılır kutulara tıklayın. Hatta sadece indirimli ürünleri bile seçebilirsiniz. Aşağı kaydırdığınızda, bir kutu kategori önerileri oluşturduğumuzu da göreceksiniz.

Mutlaka gözünüze çarpan bir şey vardır.

LED tavan lambaları hangi özel özellikleri sunar?

 • Kısılabilir LED ışıklar
 • Kısılabilir bir LED tavan lambası mı arıyorsunuz? Ürün detay sayfasındaki teknik özelliklere gidin ve 'Kısılabilir: evet'i seçin. Ürünlere genel bir bakış getirmek için de 'kısılabilir' web mağazası filtresini kullanın. Her armatür için uygun değildir, bu nedenle şüpheniz varsa her zaman bir elektrikçiye danışın.
 • Sensörlü LED tavan lambaları
 • LED tavan lambaları bir anahtara ihtiyaç duymaz. Işık sanki sihirle yanıyor. Koridorlar gibi bir şeyleri taşımanız gereken ve bir düğmeye basmak için üçüncü bir elinizin olmadığı alanlar için idealdirler. Kazaları önlemek için harikalar.
 • Fanlı LED Tavan lambaları
 • LED ampullü tavan vantilatörlerini aramak için kullanışlı teknoloji filtresini kullanın.

LED tavan lambaları nasıl kurulur?

Size LED tavan aydınlatmanızla ilgili ayrıntılı bir adım adım kılavuz gönderiyoruz. Oldukça basit, ancak emin değilseniz lütfen elektrikçi nize danışın.

LED'ler yerleşik mi?

Çoğu LED ışığının yerleşik olduğunu göreceksiniz, ancak ürün sayfasındaki teknik özellikleri kontrol edin. Teknik özelliklerde temel tip belirtilmemişse, yerleşik bir ampuldür. Dâhili ampuller 20.000–25.000 saat kullanım sunar – bu yaklaşık on yıl demektir.

Neden LED'e geçelim?

LED ampullerde yeniyseniz, banka hesabınız enerji tasarrufu potansiyeline bayılacak. LED ampuller, standart ampullerden yaklaşık %90 daha az enerji kullanır. Bu, enerji faturalarınız için harika ve gezegen için de harika. Standart bir ampulün ne kadar sürdüğünü düşünün. Uzun değil, değil mi? LED ampuller, yeni ampuller satın almak için mağazalara yapılan bitmek bilmeyen gezileri unutabilir, ardından merdivenlerle uğraşabilirsiniz... LED ampullerden 25.000 saate kadar kullanım elde edersiniz. Bu, normal kullanımda yaklaşık on yıllık bir değer.

Tüm bunlara ek olarak, LED ampuller hemen ısınır ve tam parlaklıkta titremeyen ışık sunar. Bir dizi parlak renkte gelirler. İç yaşam alanları için sıcak beyazı (3.000 Kelvin'e kadar), ofis alanları için evrensel beyazı (3.300 – 5.300 Kelvin) ve bodrum veya çamaşır odaları için gün ışığını (5.300 Kelvin ve üstü) seçin.

LED ampuller de güvenlidir. Enerji tasarruflu ampullerde bulabileceğiniz cıva gibi tehlikeli gazlar içermezler.

Işık ne kadar parlak?

Parlaklığı lümen cinsinden ölçüyoruz. Her bir ürün sayfasındaki teknik özelliklere bakın.

Peki ya bu parlak renk?

İnsanlar, LED tavan ışıklarının tek bir standart parlak soğuk mavi renkte geldiğini varsayar. Ama durum böyle değil. Bu günlerde sıcak ve nötr açık renkleri de tercih edebilirsiniz. Evinizdeki her oda için bir LED ampul var.

Banyomda her LED tavan lambasını kullanabilir miyim?

LED tavan ışıklarının banyo dostu olup olmadığı bağlıdır. Son rakam 4 veya daha büyükse banyo aynasının üzerindeki ışığı kullanabilirsiniz. Duşun üzerinde bulunan bir ışık için son rakamın 4'ten büyük olduğundan emin olun.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.