LED tavan panelleri

Led Tavan Panelleri

Tavanlar için LED'ler temelinde yapılan ışık panelleri, konut ve ofis binaları için aydınlatma sisteminin düzenlenmesinde en umut verici yön haline geliyor. Bu tür panellerin tasarım unsurlarından biri olarak kullanılması, bu alanda bir yenilik olarak kabul edilir. Yakında, böyle bir aydınlatma büyük bir başarıyla kullanılacak, bu nedenle bugün LED tavan panellerinin avantajının ne olduğunu ve bunları geleneksel aydınlatma cihazlarından ayıran özelliklerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor.

led avize, led spot,

Faydaları

Tavan LED panelleri bir çok inkar edilemez avantaja sahiptir:

 • Bu tür aydınlatma armatürlerini benzersiz yapan düşük güç tüketimi. Bu alandaki uzmanlar aşağıdaki değerlendirmeyi yapar: elektrik maliyetinin yarısından fazlasını kurtarırsanız, odada yeterince ışık alabilirsiniz.
 • LED aydınlatma üretiminde kullanılan yenilikçi enerji tasarruflu teknolojiler sayesinde benzersiz bir iç mekan yaratma yeteneği. Sonuç olarak, tasarımcılar fikirlerini hayal etme ve gerçekleştirme fırsatına sahiptir. Konunun ekonomik yönünden sonra bu faktör ikinci sırada yer alıyor.
 • LED tavan panelleriyle aydınlatma ev, ofis veya dairenin binalarını orijinal yapar ve rakipsiz bir aydınlatma efektiyle etkilemesini sağlar.
 • LED panelinin tavana nasıl monte edileceği sorusuna oldukça basit bir çözüm, asma tavanların aydınlatılması için LED teknolojisinin kullanılmasına ve eski floresan lambaların kademeli olarak değiştirilmesine olanak sağlar.
 • LED paneller, tavana eşit şekilde dağıtılması gereken odayı aydınlatmak için kullanılır. Bazı iç elemanların bölgesel aydınlatmasıyla paneller istenen konumda konsantre edilir.
 • LED panelini tavana tam olarak nasıl yerleştireceğinizi biliyorsanız, gölgelerle oynarken güzel alanları veya iç mekanı vurgulayabilirsiniz. Sonuç olarak, dikkat çekici olmayan bir köşe susturulmuş bir ışıkla aydınlatılır.
 • Parlak ve eşit ışık sayesinde, paneller geleneksel avizelerle ve spotlar dahil çeşitli lamba tipleriyle mükemmel bir şekilde birleşiyor. Her bir panel LED'lerle donatılmıştır, çalışmalarındaki bazı özellikler nedeniyle, aydınlatma yoğunluğunu, ayrıca parlaklığı ve gölgeleri değiştirebilirsiniz.
 • Büyük boyutlu LED aydınlatma tavan panelleri yüksek pratiklik ve performans ile karakterizedir. Bir büyük aydınlatma cihazı, 40 metrekarelik bir oda için yeterli.
 • Tavan LED panellerindeki lambalar nadiren değişir ve aydınlatma cihazlarının kendileri özel bir özen gerektirmezler. Bu sayede odaya erişilemez yerlerde benzer aydınlatmalar kullanılabilir. Yüksek tavanlarda paneller görkemli ve uyumlu görünür ve temizlik sırasında yüksek tavan yüksekliği nedeniyle basit bakım çok fazla sorun yaratmaz.

spot lamba, led lamba modelleri, asma tavan spot lamba çeşitleri, asma tavan spot lamba modelleri

Tavan ışık tasarımı

 • Modern tavan ışık paneli, aydınlatma elemanlarının montaj işlemini mümkün olduğu kadar basit hale getiren, güvenilirlik ve sabitleme gücü sağlayan bir tasarıma sahiptir.

  Aydınlatma cihazlarının çerçevesinin özel tasarımı nedeniyle, asma tavanlara monte edildiğinde tavan için ışık panellerinin önü ve dekoratif tavan yapısının yüzeyi aynı seviyededir.

 • Ek olarak, modern tavan panelleri, aydınlatma armatürlerinin tavanın beton plakalarına monte edilebileceği özel süspansiyonlarla donatılmıştır. Süspansiyonların yardımıyla tavana LED panellerin montajı sırasında yapının yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Bağlantı elemanlarına gelince, çoğu durumda ışık panelleri ile birlikte gelirler. Aksi takdirde, benzer parçaları herhangi bir uzman mağazadan satın alabilirsiniz.

Tavan için LED panel çeşitleri

 • Asma tavandaki modern LED paneller tüketiciye üç şekilde sunulur: daire, kare ve dikdörtgen. Aydınlatma cihazlarının boyutları farklı olabilir, fakat çoğu zaman kalınlığı 1.5 cm'yi geçmez.

  Mat yayılma ışıltısı sayesinde tavan panelleri görsel olarak alçak tavanları yükseltirken, oda herhangi bir rahatsızlık hissetmez.

 • İnce ışık panelleri tavana farklı pozisyonlarda, yerleştirilmiş veya asılı olarak monte edilebilir. Ayrıca spot ışıkları ile aynı anda kullanılabilir veya alçıpan levhalardan veya başka malzemeden yapılmış tavan yapılarına gömülü olarak kullanılabilir. Düz LED panellerin ışığının güç seviyesi ve rengi farklı olabilir.

 • Tavan aydınlatma panelleri, LED endüstrisindeki en son yeniliklerdir. İçerisinde benzersiz bir iç mekan yaratmak, bu tür aydınlatma cihazlarının ana ayırt edici özelliğidir.

 • LED tavan panellerinin popülaritesi, yalnızca geleneksel bir ışık kaynağının sıkılmış görünümünden dolayı artmaktadır. Ekonomik konuya yetkinlikle yaklaşan ticari işletmeler, bu tür aydınlatmayı daha ekonomik enerji tüketimi için kullanırlar. Bu cihazlar, çok sayıda alternatif seçenek kitlesinden ayırt edilerek tercih edilir.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.