LED tavan panelleri

Led Tavan Panelleri

Tavanlar için LED'ler temelinde yapılan ışık panelleri, konut ve ofis binaları için aydınlatma sisteminin düzenlenmesinde en umut verici yön haline geliyor. Bu tür panellerin tasarım unsurlarından biri olarak kullanılması, bu alanda bir yenilik olarak kabul edilir. Yakında, böyle bir aydınlatma büyük bir başarıyla kullanılacak, bu nedenle bugün LED tavan panellerinin avantajının ne olduğunu ve bunları geleneksel aydınlatma cihazlarından ayıran özelliklerin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Asma tavan sistemi içerisinde yer alan tavan döşemelerinin yanı sıra asma tavan aydınlatmalarına da rastlayabilirsiniz. Bunlar, aynı şekilde ızgaraya sabitlenen karolarla aynı şekil ve boyutta olabilir veya karolara tutturulmuş veya içine sabitlenmiş ayrı ışıklar olabilir.

Geniş bir stil yelpazesinde asma tavanlar için çeşitli ışık türleri mevcuttur. Tüm alanlar, özellikle ofisler, sergi salonları veya okullar gibi kamu binaları için uygun aydınlatma şarttır. Bu bölümde, asma tavan lambaları için mevcut seçeneklere hızlı bir genel bakış sunuyoruz.

LED Tavan Armatürü

LED tavan armatür ışıkları, asma tavanlar için enerji açısından verimli bir seçenektir ve normal bir karo gibi bir ızgaraya sığacak şekilde tasarlanmıştır. İnce ve hafiftirler, yani daha fazla veya ek desteğe ihtiyaç duymazlar. LED tavan aydınlatma led, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak çeşitli lümenlere sahiptir ve kurulumu hızlı ve kolaydır. LED panel ışıklarının sunduğu ana fayda, titreşimsiz olmaları ve düşük enerji kullanımına sahip olmalarıdır.

Tavan armatür led, farklı aydınlatma şemalarına izin veren 4000k, 5000k ve 6000k olmak üzere üç ana renk sıcaklığında gelir.

4000k daha nötr bir renktir. Genellikle ofislerde, salonlarda, mutfaklarda ve okullarda kullanılır. 4000k sıcak bir etkiye sahiptir ve altında çalışmak için yeterince parlaktır ve ticari ortamlardan yemek odalarına kadar her şey için mükemmeldir.

6000k daha soğuk bir beyaz efektidir. Bu, depolar, dişçi muayenehaneleri ve hastaneler gibi görünürlüğün en önemli olduğu yerlerde kullanılır.

Asma tavanlar için tavan armatürü, kare bir ışığı çevreleyen ince metal bir çerçeveyle, asma tavana sorunsuz bir şekilde uymalarını sağlayan evrensel bir tarza sahip olma eğilimindedir.

60x60 led, 60 60 panel led, 60x60 panel led, 60x60 led panel fiyatları

Tavan led Aydınlatma Faydaları

Tavan LED panelleri bir çok inkar edilemez avantaja sahiptir:

 • Bu tür aydınlatma armatürlerini benzersiz yapan düşük güç tüketimi. Bu alandaki uzmanlar aşağıdaki değerlendirmeyi yapar: elektrik maliyetinin yarısından fazlasını kurtarırsanız, odada yeterince ışık alabilirsiniz.
 • LED aydınlatma üretiminde kullanılan yenilikçi enerji tasarruflu teknolojiler sayesinde benzersiz bir iç mekan yaratma yeteneği. Sonuç olarak, tasarımcılar fikirlerini hayal etme ve gerçekleştirme fırsatına sahiptir. Konunun ekonomik yönünden sonra bu faktör ikinci sırada yer alıyor.
 • Asma Tavan LED panelleriyle aydınlatma ev, ofis veya dairenin binalarını orijinal yapar ve rakipsiz bir aydınlatma efektiyle etkilemesini sağlar.
 • LED panelinin tavana nasıl monte edileceği sorusuna oldukça basit bir çözüm, asma tavanların aydınlatılması için LED teknolojisinin kullanılmasına ve eski floresan lambaların kademeli olarak değiştirilmesine olanak sağlar.
 • Tavan led aydınlatma paneller, tavana eşit şekilde dağıtılması gereken odayı aydınlatmak için kullanılır. Bazı iç elemanların bölgesel aydınlatmasıyla paneller istenen konumda konsantre edilir.
 • LED tavan armatürü tavana tam olarak nasıl yerleştireceğinizi biliyorsanız, gölgelerle oynarken güzel alanları veya iç mekanı vurgulayabilirsiniz. Sonuç olarak, dikkat çekici olmayan bir köşe susturulmuş bir ışıkla aydınlatılır.
 • Parlak ve eşit ışık sayesinde, paneller geleneksel avizelerle ve spotlar dahil çeşitli lamba tipleriyle mükemmel bir şekilde birleşiyor. Her bir panel LED'lerle donatılmıştır, çalışmalarındaki bazı özellikler nedeniyle, aydınlatma yoğunluğunu, ayrıca parlaklığı ve gölgeleri değiştirebilirsiniz.
 • Büyük boyutlu LED aydınlatma tavan panelleri yüksek pratiklik ve performans ile karakterizedir. Bir büyük aydınlatma cihazı, 40 metrekarelik bir oda için yeterli.
 • Tavan LED panellerindeki lambalar nadiren değişir ve aydınlatma cihazlarının kendileri özel bir özen gerektirmezler. Bu sayede odaya erişilemez yerlerde benzer aydınlatmalar kullanılabilir. Yüksek tavanlarda paneller görkemli ve uyumlu görünür ve temizlik sırasında yüksek tavan yüksekliği nedeniyle basit bakım çok fazla sorun yaratmaz.

spot lamba, led lamba modelleri, asma tavan spot lamba çeşitleri, asma tavan spot lamba modelleri

Tavan ışık tasarımı

 • Modern tavan ışık paneli, aydınlatma elemanlarının montaj işlemini mümkün olduğu kadar basit hale getiren, güvenilirlik ve sabitleme gücü sağlayan bir tasarıma sahiptir.

  Aydınlatma cihazlarının çerçevesinin özel tasarımı nedeniyle, asma tavanlara monte edildiğinde tavan için ışık panellerinin önü ve dekoratif tavan yapısının yüzeyi aynı seviyededir.

 • Ek olarak, modern tavan panelleri, aydınlatma armatürlerinin tavanın beton plakalarına monte edilebileceği özel süspansiyonlarla donatılmıştır. Süspansiyonların yardımıyla tavana LED panellerin montajı sırasında yapının yüksekliğini ayarlayabilirsiniz. Bağlantı elemanlarına gelince, çoğu durumda ışık panelleri ile birlikte gelirler. Aksi takdirde, benzer parçaları herhangi bir uzman mağazadan satın alabilirsiniz.
60 60 kare led, 60x60 led panel, 30x30 led panel, 30x120 led panel

Tavan için LED panel çeşitleri

 • Asma tavandaki modern Tavan LED paneller tüketiciye üç şekilde sunulur: daire, kare ve dikdörtgen. Aydınlatma cihazlarının boyutları farklı olabilir, fakat çoğu zaman kalınlığı 1.5 cm'yi geçmez.

  Mat yayılma ışıltısı sayesinde tavan panelleri görsel olarak alçak tavanları yükseltirken, oda herhangi bir rahatsızlık hissetmez.

 • İnce ışık panelleri tavana farklı pozisyonlarda, yerleştirilmiş veya asılı olarak monte edilebilir. Ayrıca spot ışıkları ile aynı anda kullanılabilir veya alçıpan levhalardan veya başka malzemeden yapılmış tavan yapılarına gömülü olarak kullanılabilir. Düz LED panellerin ışığının güç seviyesi ve rengi farklı olabilir.

 • Tavan aydınlatma panelleri, LED endüstrisindeki en son yeniliklerdir. İçerisinde benzersiz bir iç mekan yaratmak, bu tür aydınlatma cihazlarının ana ayırt edici özelliğidir.

 • LED tavan panellerinin popülaritesi, yalnızca geleneksel bir ışık kaynağının sıkılmış görünümünden dolayı artmaktadır. Ekonomik konuya yetkinlikle yaklaşan ticari işletmeler, bu tür aydınlatmayı daha ekonomik enerji tüketimi için kullanırlar. Bu cihazlar, çok sayıda alternatif seçenek kitlesinden ayırt edilerek tercih edilir.

let panel fiyatları, siyah led panel, panel led aydınlatma, 60x60 kare led

LED Tavan Panelleri, geniş bir ışık yayılmasına izin veren 120 derecelik maksimum ışın açısında dağıtılır. Soğuk beyaz (4000k), gün ışığı (5000k) ve soğuk gün ışığı (6500k) gibi çeşitli renk sıcaklıkları sunuyoruz. LED Tavan Paneli, 27W'dan başlayarak size 2700 lümen ve 50W'a kadar değişen 4100 lümen sağlayan çeşitli wattlarda gelir. Geniş LED Tavan Panellerimiz, ofisler, restoranlar, oteller, okullar ve hastaneler gibi ticari alanlar için idealdir. Düşük verimli çalıştırma maliyeti şirketleri, geleneksel şebeke tabanlı floresan aydınlatma armatürlerinin maliyetinden %80 oranında tasarruf ettirir. LED Tavan Panelleri 30.000 saat dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Paneller iki versiyonda gelir Panellerin

Çoğu yandan aydınlatmalı olarak da bilinir. LED'lerin yanlarda bulunduğu yer burasıdır. Arkadan aydınlatmalı olarak bilinen daha derin, troffer tipi paneller de vardır. Bunlar, difüzörün ortasına monte edilmiş LED'lere sahiptir.

Kenardan aydınlatmalı paneller çok ince olabilir ve genellikle döşeme kiremit tavanlar için iyileştirme aydınlatması olarak kullanılır. Ayrıca troffer türlerinden daha ucuz olma eğilimindedirler. Yandan aydınlatmalı paneller ayrı, uzak sürücülere sahipken, arkadan aydınlatmalı panellerde sürücüler yerleşiktir.

Arkadan aydınlatmalı panellerin temel avantajı, kenar aydınlatmalı panellere göre watt başına daha fazla ışık çıkışı vermeleridir. Çalışma alanınızdaki aynı aydınlatma seviyesi için, arkadan aydınlatmalı panel, eşdeğer yandan aydınlatmalı versiyonundan%25 daha az elektrik tüketebilir. Üreticiler arasında büyük farklar var. Aynı üreticiden bile%15- 20 fark olabilir.

Elbette arkadan aydınlatmalı paneller, yandan aydınlatmadan çok daha derindir. Tipik olarak, yandan aydınlatma için 12,5 mm veya daha azına kıyasla 75- 100 mm yüksekliğinde olabilirler.

Bazı üreticiler hem arkadan hem de yandan aydınlatma sunar. Ayrıca, kalite ve fiyat açısından farklılık gösteren çeşitli kenar aydınlatması versiyonları da sunabilirler.

Görünüm ve Parlama Mekânın

Görünümünü düşündüğünüzde, gömme bir armatürün tavana ışık yayamayacağını unutmayın. Yani tavana doğrudan ışık gelmeyecek. Zemin ve masa üstleri oldukça soluk renkte olmadıkça, oda kasvetli görünebilir ve BS EN 12464-1 gibi çalışma alanı düzenlemelerinin minimum gereksinimlerini bile karşılayamayabilirsiniz. Birçok aydınlatma tasarımcısı ve danışmanı bu nedenle panellerden hoşlanmaz.

Bununla ilgili olarak karanlık bir tavana karşı görülen panellerden parlama olabilir. Bazı LED paneller, değiştirdikleri floresan ünitelerden%50 daha fazla ışık yayar. Bu onları daha göze batan yapar. Daha fazla ışık çıkışı, daha iyi aydınlatma anlamına gelmez. LED'leri kısabilirsiniz, ancak daha iyi bir çözüm, daha düşük voltajlı bir panel kullanmaktır, ancak flüoresan panele benzer ışık çıkışı vardır.

Bir alternatif, ilave yukarı aydınlatmalar kullanarak tavandaki ışığı artırmaktır.

Genellikle çalışma alanının pozitif kutuplu bilgisayar ekranlarına sahip olacağını varsayıyoruz. Örneğin beyaz bir arka planda siyah yazı görülüyor; örnekler metin belgeleri veya elektronik tablolardır. Bu durumda, maksimum panel parlaklık sınırı (BS EN 12464-1'de) 3.000 cd / m2'dir.
Bununla birlikte, birçok CAD ve çizim yazılımı, siyah bir ekrana karşı çizgiler ve metin görüntüler ve bu armatürler için önerilen maksimum panel parlaklığı 1.500 cd / m2'dir.

Parlama riskini azaltmak için, panelin maksimum parlaklığı (cd / m2 veya Nit) ve ayrıca farklı bakış açılarındaki yoğunluğu için veri sayfasına bakın.

Son olarak, bir veya daha fazla tavan plakası yerine paneller yerleştirmek yaygın bir uygulamadır. Yani, 600 mm'lik merkezlerin katları halinde aralıklıdırlar. Ancak seçtiğiniz yeni panelin çalışma alanında dengesiz aydınlatma üretmeyeceğini nereden bileceksiniz? Bu bilgiler, özellikle bütçe aralığı fikstürleri olmak üzere, veri sayfalarında sıklıkla verilmemektedir.

Bazı LED paneller, panjurlu bir floresandan daha yüksek bir açıda ışık yayar. Bu muhtemelen daha göze battıkları anlamına gelir. Tersine, bazı LED paneller çok fazla ışığı aşağıya yönlendirebilir ve duvarlarda veya insanların yüzlerinde yeterince ışık alamayabilirsiniz.

Çözüm, eski ve yeni panellerdeki parlama derecesini ve tekdüzelik karşılaştırmaktır. Parlama ve UGR sistemi hakkında tam bir makale yazabilirim ama sadece bir yönünü vurgulayacağım. Yazılım, panelin çeşitli bakış açılarında görünümünün homojen olduğunu varsayar. Yani görebileceğiniz tüm aydınlık alan boyunca tek tip. Bununla birlikte, bazı paneller, 600 x 600 mm'lik yüzün yalnızca küçük bir kısmında ışık yayar. Bu, kaçınılmaz olarak daha göze batan olduğu anlamına gelir, ancak ne kadarıyla hesaplamanın basit bir yolu yoktur.

Maliyet

Ama ne kadara mal oluyorlar? Belirli miktarda belirli bir projeniz olmadıkça, kesin bir fiyat elde etmek zordur, özellikle bazı armatürlerin doğrudan tedarikçiden sipariş edilebileceği, diğerlerinin ise toptancılar gibi çeşitli dağıtım kanalları aracılığıyla satılabileceği akılda tutulmalıdır.
Daha ucuz paneller, genellikle dayanıklılığın ve enerji tasarrufunun önemli olmayabileceği geçici veya küçük ofis kurulumlarında kullanılır. Daha pahalı, tanımlayıcı paneller genellikle büyük projeler için sipariş edilir.

Yıldız derecelendirmeleri, fiyat, yapı kalitesi, enerji ve optik performanstaki fark nedeniyle yalnızca yaklaşıktır. Derecelendirmeler, mutlak yapı kalitesi ve optik / enerji performansından çok paranın karşılığını almaya dayanmaktadır.

Neden daha fazla ödeyesiniz?

Bir panel için çıplak minimumdan fazlasını harcamanın birçok nedeni vardır.

Belki de en önemli neden, panelin ne kadar sürmesini istediğinizdir.

Aydınlatma Endüstrisi Derneği laboratuvarı, düşük maliyetli panellerin ortak bir özelliğinin, ışık çıkışının belirli bir süre içinde hızla düşmesi olduğunu söylüyor. En kötüleri çıktılarının%30'unu 1.000 saat içinde kaybeder- bu, bir ofiste yaklaşık dört aylık kullanım anlamına gelir. Düşüşü görsel olarak fark etmeyebilirsiniz, ancak unutmayın: a) ödediğinizi alamıyorsunuz ve b) aydınlatma seviyesi planladığınızdan çok daha erken ulusal standartların altına düşebilir.

Bütçe panelleriyle ilgili diğer bir yaygın başarısızlık, difüzörün kenarlarının kısa bir süre sonra sarıya dönmesidir.

Birçok köklü firma 10- 15 yıldır LED panel üretmektedir. Onları nasıl kalıcı kılacağını biliyorlar.

Daha fazla ödeme yapmanın bir başka nedeni daha düşük işletme maliyetidir. Verimlilik, genellikle yanlış kullanılan bir kelimedir, ancak verimli sürücüler, optikler ve LED'ler bazen çalıştırma maliyetlerini "daha ucuz" panellere kıyasla%25 oranında azaltabilir.

Güvenilir veri sağlamak, para ve zamana mal olur. Bağımsız testler için ödeme yapılması gerekir. Armatür veri sayfasına güvenmiyorsanız ürünü satın almayın.

Modern LED paneller

Bir odanın tasarımında önemli bir rol sadece ortam tarafından değil, aynı zamanda doğru aydınlatmayla da oynanır. İyi ışık, uygun bir ortam, rahat bir iç mekân ortamı yaratmanıza ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Daha yakın zamanlarda, LED paneller adı verilen yeni armatürler piyasaya çıktı. Bunlar, odayı aydınlatmak ve çalışma ve dinlenme için en uygun koşulları yaratmak için hangi görevleri çözmeleri gerektiğine bağlı olarak herhangi bir şekilde kurulabilen evrensel lambalardır. Bu tür benzersiz modern panellerin bir dizi avantajı vardır. Hem ev hem de ofis veya alışveriş merkezleri için neredeyse ideal ışık kaynağıdırlar.

LED paneller kesinlikle son teknolojiye göre üretilmektedir. Çoğu modern mimar, tasarımcı ve inşaatçı tarafından şimdiden tanınmışlardır. Bu tür lambalar oldukça incedir, kurulumlarında çok kullanışlıdır ve çeşitli renk paletlerine sahiptir.

LED lambalar tavana ve duvara, bir kapıya veya kornişe, sütunlara veya bir kemere monte edilebilir. Ek olarak, bu tür lambalar sadece ana aydınlatma olarak değil aynı zamanda dekoratif aydınlatma olarak da kurulabilir.

LED paneller, difüzörü, camı ve paneli barındıran bir alüminyum gövdeden oluşur. Panel yapısı boyunca, ışık huzmesini yayılan cama yönlendiren LED'ler eşit aralıklarla yerleştirilmiştir. Akı gücü, yansıtıcı panel ile daha da geliştirilmiştir. Panelin profili çok pratiktir, optimum sıcaklığı uzun süre koruyabilir, bu da tüm yapının aşırı ısınmasına izin vermez. Paneller farklı şekil, boyut ve kapasitelerde farklılık gösterir.

LED armatürler, eskimiş flüoresan lambalara göre birçok avantaj sunar. Öncelikle yayılan ışık akısının gücünü kaybetmeden enerji tasarrufu sağlarlar, sessiz çalışırlar ve hiç titreşmezler. Panellerden gelen ışıklandırma yumuşaktır, gözleri kesinlikle kesmez ve insanlar için rahattır.

Paneller özgün bir tasarıma ve hafif alüminyumdan yapılmış pratik bir gövdeye sahiptir. Bu tür lambalar evleri, ofisleri, kurumları, eğitim kurumlarını ve alışveriş merkezlerini aydınlatmak için başarıyla kullanılmaktadır.

LED paneller, her stile sahip iç mekâna mükemmel uyum sağlar. Bir kişinin içinde kalması için odanın olabildiğince rahat ve konforlu olmasına yardımcı olacaklar. İyi bir sıcak aydınlatma yorgunluğun azalmasına ve moralinizin artmasına yardımcı olacaktır. Gerekirse, odanın tasarımına parlak bir vurgu ekleyebilirler.

LED ampuller uzun süre düzgün çalışabilir. Kurulumu yeterince kolaydır ve herhangi bir özel bakım gerektirmezler. Ek olarak, bu tür lambalar ultraviyole ışık yaymaz ve ısınmaz. LED panellerin ana dezavantajı, oldukça yüksek maliyetleridir. Ancak adil olmak gerekirse, bunun çok görece bir dezavantaj olduğu belirtilebilir.

LED tavan lambaları- LED paneller

Alternatif ışık kaynakları, günlük yaşamımıza giderek daha sıkı bir şekilde dahil edilmektedir. LED paneller, aydınlatma endüstrisinde yeni bir kelimedir. Bu tür cihazların artısı nedir? Bu bizim için her zaman önemli olan enerji tasarrufu. Ayrıca, panellerin oldukça uzun bir servis ömrü vardır. Şaşırtıcı derecede ayrıntılı tasarım, en talep kar uzmanları bile tatmin edecek. Ve kurulum kolaylığı, daha önce böyle şeylerle karşılaşmamış olanlar için kolaylaştıracaktır.

LED paneller ofislere, endüstriyel tesislere ve depolara başarıyla kurulur. Eğlence merkezleri ve spor kulüplerinin sahipleri de led paneller konusunda geniş bir üne sahiptir. Aydınlatma cihazının popülaritesi, modern dünyada benzeri olmayan benzersizliğinden kaynaklandı.

600x600 led panellerin kullanılması ayrı bir unsurdur. Modern tanınmış tasarımcılar ve mimarlar, tam da böyle bir ışık kaynağı modelini seçerler. Birçok açıdan, led paneller, akkor lambaları olduğu kadar iyi bilinen halojen ve flüoresan lambaları da atlar. Panelin radyasyonu oldukça parlak, ancak hoş, yumuşak ışığı nedeniyle gözleri rahatsız etmeyecek. Ve tabii ki, çok çeşitli renkler ve gölgeler hiçbir tasarımcıyı kayıtsız bırakmayacaktır.

Kaliteli üreticilerin sürdürmeleri gereken bir itibarı vardır. Güvenilmez ekipman, bu itibarı kaybetmenin en hızlı yoludur. Fikstürün nominal ömrünü kendilerinin iş yaptıklarından daha uzun süre veren şirketlere karşı dikkatli olun. Son olarak, kurulu şirketlerden aldığınız güvence, yedekleme ve hizmet var. Bunun maliyeti olamaz, ancak ekipmanın maliyetinden çok daha değerli olabilir.

Özet

Önce sizin ve personelinizin aydınlatma ihtiyaçlarını karşılayan paneli seçin ve ardından fiyata bakın. Her zaman nominal ömrü ve garantiyi kontrol edin. Verimli olsa bile, yüksek lümen çıkışına sahip bir panel kullanmaktan çekinmeyin. Parlama nedeniyle üretkenlik kaybı, herhangi bir enerji tasarrufundan çok daha pahalıya mal olacaktır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.