lineer alüminyum asma tavan

Doğrusal Asma Tavanlar

Doğrusal asma tavanların evrensel ve oldukça basit tasarımı, görsel çekicilik ve stil ile ayırt edilen modern bir tasarımda ilginç kaplamalar oluşturmanıza olanak tanır.

Böyle bir tavanın, destek profiline kolayca sabitlenen sıcak yöntem kullanılarak emaye kaplanmış alüminyum panellerden oluşturulması göz önüne alındığında, bu paneller çok çeşitli renk ve tonlarda deliksiz veya delikli şirketler tarafından üretilmektedir. Dikkatle seçilmiş ışığa dayanıklı kaplamalar ve hammaddeler, minimum bakım gerektiren oluşturulan ürünün dayanıklılığını garanti eder.

Doğrusal asma tavanın bazı panelleri, tavanlar arası boşluğa erişime izin veren özel aletler kullanılmadan hızla çıkarılır ve değiştirilir. Paneller doğrudan özel çıkıntılara sahip destek profillerine sabitlenir. Özel bir süspansiyon sistemi sayesinde, tavanı hassas bir şekilde dengelemek ve müşterinin görmek istediği şekilde oluşturmak mümkündür. Bu tür tavanların montajı için kit, 84x16x0.5 milimetre ölçülerinde ve özel emaye alüminyumdan yapılmış panelleri içerir.

Panelin delikli bir tasarıma sahip olması durumunda, deliklerin çapı iki milimetre içinde değişecektir. Oluşturulan deliklerin toplam alanı delikli alanın yaklaşık% 15'i olmalıdır.

Kite dahil olan destek profilleri ayrıca 62 × 29 milimetre boyutunda, 0.95 milimetre kalınlığında alüminyumdan veya 0.5 milimetre kalınlığında çelikten yapılmıştır. Bu elemanlar siyah bir renge sahipken, üzerlerinde bulunan flanşlar panelleri monte etmek için tasarlanan çıkıntılarla donatılmıştır.

Standart olarak, modülün genişliği 16 milimetre boşluklu 100 milimetre veya 27 milimetre boşluklu 111 milimetredir. Çeşitli montaj yöntemleri sağlamak için, çıkıntılara yapısal olarak bağlı olmayan kelepçeler kullanılır. Bu kelepçelerin kullanılması, panellerin destek profiline 50 derecelik bir açıyla sabitlenmesini mümkün kılar. Kolye ucu asılı çubuklar, şeritler ve tel kullanılarak oluşturulur. Alüminyum elemanların 2 kg / m2'lik küçük bir ağırlığa sahip olması göz önüne alındığında. ve rijit bir yapıda, 2 metrekare başına bir süspansiyon düzenlemek mümkündür.

Armatürlerle birlikte açık bir boşluğu ve yuvarlak kenarları olan panellerin doğrusal tavanı, geniş yüzeylerde harika görünen ilginç sürekli çizgiler yaratacaktır. Paneller arasında oluşan boşluğun asma tavanın rengini arttırdığı unutulmamalıdır.

Kutu şeklindeki panellerden yapılmış asma tavan, tavanın standart tasarımında kullanılan varyasyonlarla keskin bir şekilde kontrast oluşturan yeni, orijinal doğrusal modeller oluşturmayı mümkün kılar. Keskin kenarın kesiti birkaç kez paneller arasında oluşturulan siyah boşluğu güçlendirir. Geleneksel modellere ek olarak, bu sistem alternatif tavanlı asma tavanların gerçekleştirilmesini mümkün kılar.

Ayrıca oldukça sık, kapalı bir boşluk ve dikey plakalardan oluşturulan açık tavanlar ile donatılmış asma tavanlar oluşturulur. Odanın hacmini görsel olarak azaltmak için benzer tasarımlar kullanılır. Panjurlu açık tavanlar, orijinal bir estetik model oluşturarak yüzeyi dönüştüren kutu şeklindeki elemanlardan yapılır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.