Mesh Asma Tavan Nedir

Metal Mesh Tavanlar

Mesh Asma Tavan Panelleri standart tavan süspansiyon sistemlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Tavan ağı, herhangi bir projeye endüstriyel ve çağdaş bir görünüm kazandırmak için ideal bir seçimdir. Ürün yelpazesi, mevcut tavan döşemelerinizi metal ızgara tavan döşemelerimizle kolayca ve ızgara sisteminizi değiştirmeden değiştirebilirsiniz. Mesh tavan panelleri ayrıca 15 mm ve 24 mm gibi yeni ızgara sistemleriyle de monte edilebilir.

Metal Mesh ,geniş açık alanların kapsanması gereken özel projelerde mimarlar, tasarımcılar ve müteahhitlerle doğrudan çalışıyoruz. Mesh asma tavan döşemeleri, nakliye merkezleri için idealdir, eski inşaatçıları yenileyerek modern bir görünüm ve his ve geniş tavan alanlarına sahip alanlar sunar. Her ürün farklı malzemelerden üretilebilir ve çok çeşitli renk ve renklerde elde edilebilir.

Mesh Tavan Anahtar Nitelikler

  • Çağdaş ve açık bir his yaratın
  • Yeni metal metal mevcut tavan sistemlerini kolayca iyileştirin.
  • 600x600 mm ve 600x1200 mm mesh tavan panelleri için on dört standart tasarım.
  • Bir odanın içindeki hava akışını iyileştirin.
  • Bir odadaki aydınlatma koşullarını iyileştirin.
  • Sipariş seçenek olarak mevcut ek boyutlar, renkler ve desenler.
  • Basit ve kolay kurulum - mesh tavan paneller standart 15 mm ve 24 mm ızgara sistemlerinde döşenmiştir.

Genişletilmiş Metal Mesh Tavan Aksesuarı:

Genişletilmiş Metal Mesh U-Kenar, genişletilmiş metal bir ürün aksesuarıdır. kenarları daha çekici ve homojen hale getirmek için genişletilmiş metal mesh ürünün kenarına tutturulmuş metal U şeklinde L şeklinde veya kare boru şerididir. Keskin kenarları kaplayan tabakanın kesim kenarında güvenlik bariyeri sağlar, karbon çeliği, paslanmaz çelik, alüminyum ve galvanizli sac olarak bulunur.

Dek-mar, genişletilmiş metal tavanı çeşitli ebat, desen ve renktedir. Mesh asma tavan benzeri bir malzeme oluşturmak için kesilerek uzatılır. Teller ve mafsallar, levha düzlemine düzgün bir açıyla yerleştirilir. Bu, mukavemet ve sağlamlık kazandırır ve yükü destek çerçevelerine dağıtır.

Mesh asma tavanlar da büyük açık alan olduğu için, metal tavan gibi tavanın ağırlığını, diğer tarafını daralttığı için, bina içindeki dış cephede olduğu gibi yangına dayanıklılıktan bitmiş ürüne kadar aynı avantajlara sahiptir, temizliği kolaydır. Daha verimli ısıtma ve soğutma sayesinde kullanım maliyetlerini düşürün. Sesi absorbe etmek veya yönlendirmek için genişletilmiş metal ağ da mevcuttur.

Genişletilmiş metal ızgara tavan, istediğiniz renkle boyanabilir ve farklı kaplamalar, pirinç, alüminyum ve krom ile yapılabilir. Farklı bir estetik görünüm sağlamak için farklı şekillerde dizayn edilebilir.

Mesh tavan nedir?

Ticari kullanım için birçok güzel tavan çözümü mevcuttur. Genişletilmiş metal asma tavanlar, bu tür sistemlerin çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Bu tür yapılar, T24 taşyıcı tipi sistemlerden herkesin aşina olduğu bir çerçeveye dayanmaktadır ve kaplama, metal ağdan yapılmış özel panellerden bir araya getirilmiştir.

Özellikleri

Genişletilmiş metal ağ veya genişletilmiş saç, aynı anda delme ve germe yöntemiyle aynı şekle sahip çok sayıda deliğin oluşturulduğu bir metal levhadır. Bundan sonra sac, delme sırasında ortaya çıkan deformasyonları ortadan kaldıran özel rulolar aracılığıyla haddelenir. Bu üretim teknolojisi, atık miktarını en aza indirmenize ve üretim maliyetini düşürmenize olanak tanır.

Elde edilen levhadan, T24 sisteminin çerçeve tabanlarına montaj için ideal olan presleme ile kasetler oluşturulur. Metal mesh tavan ağ ile kaplanmış tavanı daha çekici hale getirmek için tasarımcılar farklı görünümdeki tavan yapılarını modelleme fırsatı buldular, bu tür panellerden çeşitli tipler yapıldı. Deliklerin boyutu ve şekli bakımından farklılık gösterirler ve ayrıca farklı renklerde boyanabilirler.

Bu tür panellerdeki deliklerin ana şekli: eşkenar dörtgen, daire, kare ve altıgendir. Bu deliklerin boyutuna ve şekline bağlı olarak, sadece farklı görünümde değil, aynı zamanda farklı işlevsellikte bir kaplama elde edebilirsiniz. Kaset kaplamasının ses yalıtım performansını artıran özel bir alt tabaka ile ek olanaklar sağlanır.

Bu tür panellerin üretiminde ana malzeme olarak alüminyum alaşımları veya düşük karbon içerikli çelik kullanılır. Paslanmaz çelik, pirinç, bakır veya galvanizli sac da kullanılabilir.

İşlevsellik ve haysiyet

Ana düzlemi ızgara olan asma tavanın tavan boşluğuna sahip olmasından dolayı doğrudan tavan yüzeyinin üzerine çeşitli teknolojik iletişimler kurmak mümkündür.

Yapının bu bölümünde havalandırma sistemlerinin çıkışlarını, kabloları, çeşitli boruları ve diğer iletişimleri yerleştirebilirsiniz. Çok orijinal bir çözüm, yüzeyin üzerine aydınlatma armatürlerinin ağ kaplamasını yerleştirmek olacaktır. Geniş çap ve delik sayısı nedeniyle, ışık kaplamadan pratikte engellenmeden

geçecektir. Mesh tavan panellerinin ışık geçirgenliği %30 ile 53 arasında değişmektedir.

Bu tür çözümlerin temeli metal olduğundan, kasetler farklı sıcaklıklara maruz kalmaya mükemmel şekilde dayanıklıdır. Bu, bu tür sistemleri hem içeride hem de dışarıda kurmayı mümkün kılar. Ek olarak, tüm parçalar korozyon önleyici işlemden geçirilir ve yüksek nemli odalarda kullanılabilir.

Bu teknoloji kullanılarak yapılan tüm kasetler "NG" sınıfı yani yanmaz yangın güvenlik sertifikasına sahiptir. Kaplamanın ana metali, onu tamamen yanmaz bir çözüm haline getirir. Yangın durumunda kasetler çekici görünümünü kaybedecek, ancak yangının yayılmasına hiçbir şekilde katkıda bulunmayacaktır.

Mesh Tavan, T24 taşıyıcı sisteminin tavanı ile aynı tabana monte edildiğinden, bileşen alımında herhangi bir zorluk yaşamazsınız ve kurulum çok kısa sürede gerçekleşir. Bu tür çözümlerin ek bir avantajı, kurulacak yapının düşük ağırlığıdır- tavana monte edilen ağ, gerdirme sisteminden biraz daha ağırdır.

Böyle bir asma tavana monte edilen normal ağın rengi yoktur, ancak dekoratif çeşitli kasetler de vardır. Herhangi bir RAL renginde boyanabilirler. Bununla birlikte, en basit beyaz renkte renklendirme bile, çözümün maliyetinde, fiyatı iki katına kadar önemli bir artışa neden olur. Bu nedenle boyasız çeşitler en popüler olanıdır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.