Metal asma tavan nedir

NEDEN METAL TAVAN KULLANMALISINIZ

Metal tavanlar her açıdan mükemmel performans seviyeleri sunar. Tasarım ve üretim uzmanlığımız, mimarlara ve tasarımcılara tavan boşluğuna neredeyse her türlü yüzeyi oluşturma esnekliği sağlar. Kullandığımız metallerin özelliklerini ve görsel hedeflerinize ulaşmak için onları en iyi şekilde nasıl çalıştıracağımızı anlıyoruz.

METAL ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ

Yüksek performanslı iç mekân metal tavanlarımız çok çeşitli varyasyonlarda mevcuttur. Bunlar, kullanılan taşıyıcı sisteme bağlı olarak tümü çeşitli şekil ve eğrilerde belirtilebilen doğrusal, kiremitli, açık ve kapalı hücre sistemlerini içerir. Sunduğumuz tavan sistemleri seçimini tam olarak anlamak için tüm seriye göz attığınızdan emin olun.

METAL TAVANLARDA AKUSTİK

Dek-Mar asma tavan serisi iç mekân metal tavanları, çeşitli farklı performans seviyeleri içerir. Delikli paneller, özel akustik pedlerin eklenmesiyle önemli ölçüde iyileştirilebilen gelişmiş akustik sunar. Akustik performans özellikle geniş alanlarda önemlidir, bu nedenle lütfen ihtiyacınız olan akustik ortam hakkında ekibimizin bir üyesine danışın.

AKUSTİK NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Zayıf akustik performans sağlığı, iletişimi, güvenliği, üretkenliği ve öğrenmeyi etkileyebileceğinden, bir ofis alanı, okul veya kamu binasındaki akustik konfor refahımıza katkıda bulunur. Metal asma tavan yüksek performanslı akustik tavan ürünleri, olağanüstü akustik performans, konfor ve estetik açıdan hoş bir ortam sağlamak için en iyi çözümdür.

METAL TAVAN RENKLERİ

Metal tavanlarımız bir dizi standart renkte mevcuttur ve herhangi bir RAL renginde kaplanabilir. Bu düz renklere ek olarak, birkaç özel metalik renk ve krom kaplama mümkündür. Panellerin, ızgaraların, bandraster profillerinin ve kenar profillerinin eksiksiz programı, tek tip görünümlü bir tavan için tek renkte tamamlanabilir.

METAL TAVAN KALİTESİ

Kaliteye odaklanmamız (ISO9001 sertifikalı), en yüksek üretim süreçleri, malzeme, makine ve bitmiş ürün standardını sağlar. Metal asma tavan ürünlerinin üstün dayanıklılığı, ürünün kullanım ömrü boyunca daha düşük maliyet anlamına gelir.

Ekonomik Seçim

Geleneksel tavanların üzerindeki metal asma tavanlar, daha küçük ve daha sıkı bir yenileme bütçesiyle çalışıyorsanız, çok daha ekonomik bir seçenek sunar. Bu tür bir tavan, montajı için çok fazla ek ve kapsamlı çalışma gerektirmez ve bu süreçte herhangi bir şeyi yıkmanız veya yeniden inşa etmeniz gerekmez.

Montajı inanılmaz derecede kolaydır ve çıkarması da kolaydır, bu da diğer tavan türlerinde bulabileceğiniz tüm ekstra maliyetlere kıyasla metal bir asma tavan montajının genel maliyetlerini uygun fiyatlı tutar.

Geniş Malzeme ve Renk Seçimi

Metal asma tavanlarla, bir sonraki tadilatınız için aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli malzeme ve renklere sahip olursunuz. Dolayısıyla, bu tavanlar son derece işlevsel olmakla birlikte, aynı zamanda çok estetik olabilir ve kişisel tarzınıza ve zevkinize uygun olabilir.

Ek olarak, metal asma tavanınız için farklı aydınlatma seçeneklerine de erişebileceksiniz, böylece olasılıklar sonsuzdur.

Neme Dayanıklı Malzeme

Daha geleneksel bir tavanın üzerine metal bir asma tavan monte etmenin bir diğer büyük avantajı, neme ne kadar dayanıklı ve sağlıklı olabileceğidir. Neme dayanıklı olmaları nedeniyle bu tavanı, yüzme havuzu alanları, hastaneler, fabrikalar gibi çok su veya nem bulunan alanlar için de uygun bir seçim olmaktan çok daha fazlasını yapar.

Yangın koruması

Neme dayanıklı özelliklerinin yanı sıra, metal asma tavanların da yangından korunma ve ısı yalıtımı sağladığını göreceksiniz. Diğer faydalarının yanı sıra ek yangın güvenliği ve güvenliği ile geleneksel tavan türlerine çok yeşil bir alternatiftir.

Ses Sönümleme

Ses yalıtımı, bazı sahiplerin tadilatlarını tamamlarken sahip olmak isteyebilecekleri bir başka önemli özelliktir. Metal asma tavanlar ses yalıtımı sağlar ve binanın diğer seviyelerinden gelen gürültüyü engellemeye yardımcı olabilir. Bu, çalışılması çok daha kolay olan çok daha sessiz ve daha profesyonel bir ortam sağlayacaktır.

Metal Asma Tavanlar - Diğer Tavanlar

Daha önce de belirtildiği gibi, metal asma tavanların montajı, alçıpan tavanlara kıyasla nispeten kolaydır. Alçıpan tavanlar çok miktarda ek çalışma gerektirir ve her bir alçıpan levha tipik olarak her biri yaklaşık altmış pound ağırlığındadır. Bu nedenle, başarılı bir kurulum için birden fazla kişiye ihtiyaç duyacaktır. Metal asma tavanlar harika bir uygulama ev yenileme projesi olabilir ve sadece bir hafta sonunda kolayca tamamlanabilir.

Vinil ve fiberglas tavanlar, insanların ev tadilatı için yönelebileceği diğer seçeneklerdir, ancak örneğin fiberglasın gerçekten boyanamayacağını ve bu nedenle seçim yapabileceğiniz tasarım seçenekleri söz konusu olduğunda sınırlı olduğunuzu akılda tutmak önemlidir. Boşluk. Ayrıca metal asma tavanlar kadar çekicilik ve kişiliğe sahip değiller ve yine daha pahalı ve daha fazla zaman alıyorlar.

Son olarak, dekorasyon zamanı geldiğinde, alçıpan biraz daha fazla stil ve kişiliğiniz olmasını dileyerek sizi bırakacaktır. Alçıpan sade, yumuşak ve sıkıcıdır ve estetik açıdan diğer malzemeler kadar hoş değildir. Metal asma tavanlar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda farklı renk, stil, kaplama ve tasarıma sahiptir ve her biri mekâna doku, stil ve hatta derinlik katabilir.

Renkler de çok büyük olduğu için, hâlihazırda mevcut olan dekorunuza kolayca uyum sağlayabilir ve tamamlayabilirsiniz ve yalnızca kendi hayal gücünüzle sınırlı kalacaksınız. Bu nedenle, bir dahaki sefere bir ev tadilatı yapmayı düşündüğünüzde, sıklıkla kullanılan geleneksel tavan tiplerine göre metal tavan karolarında bulacağınız avantajlara daha yakından bakmalısınız. Hayal kırıklığına uğramayacaksın.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.