Metal asma tavan özellikleri ve çeşitleri

Metal asma tavan

Modern inşaat teknolojileri, kural olarak, yalnızca iş sürecinde kullanılan malzemelerin çeşitliliği açısından değil aynı zamanda işlevselliklerinde de farklılık gösterir. Bu nedenle, günümüzün en popüler tavan yapılarından biri, süneklik, hijyen ve nem direnci oldukça yüksek olan metal bir asma tavandır.
Ayrıca, bu tür tavanlar, kurulumları sırasında özel enerji tüketimi gerektirmez, uzun ömürlüdür ve herhangi bir kokuyu emmezler.
Metal asma tavan, çok çeşitli dekoratif kaplamalar ile işleme tabi tutulmuş, çinko ile işlenmiş çelik saclar veya alüminyum kullanılarak üretilir. Bu, polimer püskürtme, parlak veya mat bir yüzeye boyamanın yanı sıra kesinlikle herhangi bir renkte bir ayna yüzeyi olabilir.

Metal Asma Tavanın Teknik Özellikleri

 1. Metal asma tavan gibi bir tasarımın özelliklerinden biri, hemen hemen her türlü tasarım çözümünü gerçekleştirmenin ve benzersiz ve modern bir iç detay yaratmanın mümkün olduğu için şekil ve renk çeşitliliğidir.
 2. Bu tür tavanların yüzeyi çok farklı bir dokuya sahip olabilir: düz, delikli veya oluklu olabilir. Ek olarak, istenen herhangi bir görüntü ona her zaman uygulanabilir. Ayrıca bakınız:
 3. Armstrong asma tavan: teknik özellikler ."
 4. Delikli metal asma tavan mükemmel bir ses yalıtkanı görevi görür ve bu özelliğin seviyesi, kaç tane delikli delik bulunduğuna ve çaplarının ne olduğuna bağlıdır.
 5. Ek olarak, dış yüzeyine fiberglas veya mineral bazlı bir kaplama yapıştırılarak tavanın yalıtım özelliklerini geliştirmek mümkündür.
 6. Asma metal tavanların temeli kasetler, hücreler, paneller, ızgaralar ve çıtalar gibi modüllerdir. Bu nedenle tasarımların kaset tavanlarına , panellere, kafeslere, kafeslere ve lineer bölümlere ayrılmasının nedeni budur .

Metal asma tavanların avantajları:
 • uzun ömürlü;
 • kurulum kolaylığı;
 • tüm hizmet ömrü boyunca sorun yok;
 • iyi ses yalıtımı özellikleri;
 • işlevsellik;
 • mükemmel nem direnci özellikleri;
 • yangın güvenliği;
 • ideal bir hijyenik özelliktir, çünkü metal asma tavan bir dezenfektan solüsyonla kolayca yıkanıp arıtılabilir (daha fazla: " Bilmeniz gerekir: asma tavanın nasıl yıkanacağı ");
 • Dahili suni aydınlatma ile ışığı yansıtma yeteneği tasarımı sadece güzel kılmakla kalmaz, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar.

Kare tipi metal asma tavanlar

Bu tip tavanlar, süspansiyon sistemlerinin açık olmasıyla karakterize edilir.
Metal panelleri kullanmak en iyisidir:
 • düz;
 • hacimsel, yani çerçevenin düzleminin boyutunun aşılması.

metal asma tavan

Metal asma tavanı aşağıdaki özelliklere sahiptir:
 1. Metal panellerin imalatında, 0.45 ila 0.7 milimetrelik bir kalınlığa ve 0.4 - 0.7 milimetrelik bir kalınlığa sahip alüminyum, bir polimer veya metal kaplaması ile işlenmiş elektro galvanizli çelik kullanılır. Bu görünüm olarak güzel ve dokuda hoş bir yüzey oluşturmayı mümkün kılar.
 2. Çerçevenin kendisi bir T-24 süspansiyon sistemidir, geniş olanı T-24 ve dar olanı T-15'tir.
 3. Dışarıdan, metal kaset tipi asma tavan bir panele benzer. İçerdiği plakalar 595x595 milimetre parametrelere sahiptir ve kenarları her iki tarafta da bükülmüştür.
Bir metal asma tavanın faydaları şunlardır:
 • zengin renkler;
 • kurulum ve sökme kolaylığı; hasarlı bir kartuş her zaman yenisiyle değiştirilebilir;
 • özel durumlar için, istenen boyutta bireysel örnekler sipariş etmek her zaman mümkündür, bu da en orijinal tavan yapısını bile oluşturabilir;
 • kasetler ayrıca geniş tavanlara da takılabilir;
 • Diğer asma tavan yapıları ile kartuşların kombinasyonuna izin verilir.

Bir 60x60 metal asma tavanın doğrudan montajı şu şekilde yapılır: Paneller, bu amaç için özel olarak tasarlanmış bir profile veya çerçeveye sabitlenir. Hareketlerin algoritması standart bir asma tavan için aynıdır.

Panel asma tavanlar: özellikleri ve montajı

Bu kategorideki tavanlar aşağıdaki özelliklerle ayırt edilir:
 1. Tavan için bu elemanların temeli, 1 milimetreden daha fazla olmayan bir kalınlığa sahip çeliktir ve korozyon oluşumunu önleyen bir kaplama ile veya 0.6 - 0.7 milimetre kalınlığa sahip alüminyum ile işlemden geçirilir.
 2. Bu tip bir asma metal tavan bileşimi, eğri kenarları olan oldukça geniş paneller (300 milimetre) içerir.
 3. Konforlu kilitleme sistemi sayesinde, hasarlı bir panel çok hızlı bir şekilde değiştirilebilir.
 4. Tavandaki metal panellerin uzunluğu birkaç metreye ulaşabilir, bu nedenle bu tür örnekler en iyi koridorlarda kullanılır.
Panel asma tavan montajı aşağıdaki şemaya göre yapılır:
 1. Tavan panelleri, odanın duvarları boyunca özel olarak sabitlenmiş köşelere monte edilir.
 2. Elemanlar yatak tipindeki profillere takılarak ya da uç profillerin her birinde ilave bağlantı elemanları kullanılarak sabitlenir.
 3. Parçalar iki yoldan biriyle birleştirilir: 10 milimetre mesafedeki kapalı bir ek yer kullanarak veya V şeklinde bir pah ile donatılmış bir ek yer kullanarak.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.