Metal Asma Tavan

Neden asma metal tavan seçmelisiniz?

Modern dünyamızda sayısız tavan paneli türü vardır. Elbette, tesislerinde onarım yapmayı planlayan herkes bir seçim problemiyle karşı karşıyadır. Özel apartman ve evlerdeki birçok kişi, kolay kurulumları, fiyatları ve toplu bulunabilirlikleri nedeniyle gergi tavan kullanmayı tercih ediyor. Ancak gergi tavan gibi bir çözüm, kamusal alanlar için hiç uygun değildir. Sıradan ofislerde veya apartmanların koridorlarında Armstrong tavanlarını 600x600 mm kare kare şeklinde mineral elyaf paneller sıklıkla görürsünüz. Bu tip kaset tavanlar bir bütçe seçeneği olup yaygın olarak kullanılmaktadır ancak herhangi bir kişiliği yoktur ve ofisinize statü kazandırmayacaktır.

Asma tavanın faydaları

Peki ya sadece düz bir tavan yapmak değil, aynı zamanda benzersiz bir iç tasarıma da dikkat çekmek istiyorsanız? Kendine saygılı şirketler, ortaklarını ve müşterilerini etkilemek için ofislerini tahsis etmeye çalışır. Bu durumda metal asma tavan ideal çözümdür. Pek çok avantajı vardır ve en önemlisi metalden yapıldığı ve mükemmel yangına dayanıklılık özelliklerine sahip olduğu için kamusal alanlar için uygundur. Diğer bir artı ise tavan panellerinin askıya alınmış olmasıdır, bu da zemin yüzeyindeki iletişim ve düzensizliklerin tavanın arkasındaki boşlukta gizlenebileceği anlamına gelir. Bir sonraki önemli artı, perforasyon nedeniyle yüksek ses yalıtımı özellikleridir. (İdeal olarak, panelin arkasında sesi emen mineral yün gibi bir ek olmalıdır).

Tasarım fikirleri için metal tavan

Tavan panelleri farklı renklerde boyanabilmektedir. Örneğin LİNEER , ahşap benzeri tavan panelleri bile sunuyor. Havalimanlarında çok popüler olan metal asma tavanlar dikkat çeker ve oldukça işlevseldir. Modern ofisler, tel yönetimli asma tavanlar, aydınlatma armatürleri ve tavan panellerine havalandırma ve klima sistemleri ile donatılmıştır. Su boruları sayesinde organize soğutma sistemine sahip tavan panelleri de bulunmaktadır. Elbette bu çözüm, geleneksel standart kasetli tavanlardan daha pahalıdır, ancak aynı zamanda büyük talep görmektedir.

Metal tavan çeşitleri

İşlevselliğe ve üreticiye bağlı olarak birçok asma metal tavan türü vardır. En yaygın kullanılan asma tavan panelleri kancalı panellerdir. Ayrıca popüler olan alüminyum çıtalı tavan paneli sistemleridir. Bu nedenle, hala şüpheniz varsa, metal asma tavanın yıllar içinde paslanmayacağını veya sararmayacağını unutmayın. Yöneticilerimiz, projeniz için tavan tipini seçmenize yardımcı olacaktır.

Metal asma tavandan özel çözümler

Bazı projelerimizde müşterilerimize belirli kombinasyonlar ve kombinasyonlar sunduk. Tasarım projeleri için tavan panellerinin montajı ve montajı konusunda geniş deneyime sahip olarak belli bir temel ve bilgi birikimine sahip olduk. Bir odada birkaç tip tavan panelinin kullanıldığı bu tür çözümler, örneğin standart olmayan deliklerle sağdaki resimde olduğu gibi pahalı panellerin tüketiminden tasarruf sağlar.

Alüminyum tavanlar için hazır çözümler sınırlı stil seçeneklerine sahiptir, ancak bunlardan bile ilginç bir tasarım yapabilirsiniz. Petek tavan ucuz asma tavanların bir temsilcisidir ancak resimdeki gibi raster ışıklar kullanırsanız çekici bir tasarım oluşturabilirsiniz. Sosyal medya sayfalarımıza ilginç ve standart dışı çözümler ekliyoruz. Projenize göre diğer birçok tekniği bizzat anlatabiliriz.

Özel bir tavanın özellikleri

Standart olmayan tavanların önceden sipariş edilmesi gerektiğini lütfen unutmayın, belki de bu onların tek dezavantajıdır. Belirli bir panel boyutu yapmanız gerekiyorsa, bu, tasarımın dikkatli bir şekilde hazırlanmasını ve detaylandırılmasını ve ayrıca tasarımcılarla tartışmayı gerektirir.

Güvenilirlik çok önemliyse, metal asma tavanlar bugün için en iyi seçenektir.

Metal asma tavanlar güzel bir görünüme sahiptir ve oldukça güvenilirdir. Bu nedenle, genellikle alışveriş merkezleri, havaalanları, tren istasyonları vb. Tesislerde kullanılırlar. Böyle bir asma tavan, modern bir iç mekân oluştururken önemli olan her türlü aydınlatma ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Metal asma tavanlar

Metal tavanların avantajları
• Son kat kaplamalar
• Tasarım özellikleri
• Kurulum özellikler

Metal delikli asma tavan

Bugün, asma tavanlar nadir değildir. Ofisler, kafeteryalar, barlar, restoranlar, alışveriş merkezleri gibi kamu binalarının yanı sıra konut binaları ve daireler, dekoratif bir asma tavan olmadan nadiren yapılmaktadır.

Asılı yapının avantajları açıktır:
- elektrik kablolarından havalandırma ve iklimlendirme sistemine kadar mühendislik iletişiminin yerleştirilebileceği ilave bir alt boşluk yaratılır;
- ana döşeme içi örtüşme ve asma tavan arasındaki hava boşluğu bir tür gürültü ve ısı yalıtkanıdır;
- yüksek estetik özellikler.

Yeni ve yüksek teknoloji ürünü yapı malzemelerinin modern pazarındaki bolluk, tasarımcının en cesur fikirlerini gerçeğe dönüştürmeye izin veriyor. Asma tavan montajı için en yaygın malzemeler alçıpan ve Armstrong , Petek Tavan, çıta, vs. gibi dizgi yapılarıdır .

Bir malzeme seçerken, asma tavanın çalışma koşulları ve odanın gereksinimleri dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, örneğin, yüksek nemli havaya sahip odalar için (% 70'in üzerinde), yangına karşı dayanıklı, doğum evlerinde, hastanelerde ve sanitasyon için hijyenik şartlarda gereksinim duyulan diğer kurumlarda, yangına dayanıklılık gerektiren yerlerde, neme dayanıklı malzemeler uygulamak gerekir. Bugün, asma tavanın temel elemanlarının (alçıpan, mineral levhalar, cam elyafı, ahşap ve yerine kullanılan malzemeler, vb.) Yapıldığı diğer malzemeler arasında, çelik ve alüminyum gibi metaller ayrıştırılabilir.

Metal lamel asma tavan

Dünya pazarındaki metal asma tavanlar aşağıdaki markalar tarafından temsil edilmektedir:
- ARMSTRONG (USA);
- PROMETAL (İtalya);
- AMF (Almanya);
- CHICAGO METALLIC (Belçika);
- USG (ABD);
- HUNTER DOUGLAS (Hollanda);
- GEIPEL (Almanya);
- INLOOK (Finlandiya).

Ancak piyasa yalnızca ithal ürünlerle sınırlı değil, bugün asma tavanları ve yerli üretimi, uygun kalitede ve uygun bir fiyatla bulabilirsiniz.

Metal asma tavanların büyük çoğunluğu, ince (sadece 0.6 mm) galvanizli veya galvanizli çelikten, koruyucu ve son kat kaplamalarla kaplanmış veya alüminyum sacdan (kalınlık 0.7 mm) yapılmıştır.

Metal tavanların avantajları

Metal asma tavan sistemleri
Metal çok seviyeli asma tavan

Tabii ki, alçıpan ve mineral plakalar asma tavan montajı için mükemmel bir malzemedir. Alçıpan, eğri yüzeyleri ve geçişleri ile keyfi bir şekilde karmaşık çok seviyeli yapılar yapmanızı sağlar ve estetik ile birlikte Armstrong plakaları yüksek performans özelliklerine sahiptir: akustik, hijyenik, vb. Fakat bu malzemeler kesinlikle dayanıklılık ve dayanıklılık açısından çelik ve alüminyum ile rekabet edemezler.

Metal asma tavanlar, diğer benzer tavan tavanlarına göre aşağıdaki avantajlara sahiptir:
- dayanıklılık - metallerin mukavemet özellikleri nedeniyle, paneller şekillerini kaybetmez, çökmez ve yıllarca boyut değiştirmez;
- estetik özellikler - birkaç yıl çalıştıktan sonra bile, bu tür asma tavanlar sabunlu suda basit yıkama ile orijinal görünümlerine döndürülebilir;
- çalışma özellikleri - özel işlem görmüş çelik veya alüminyumdan yapılmış tavanlar, havanın yüksek bağıl nemi olan koşullar altında bile paslanmaz, ısıl bozulmaya maruz kalmaz, mantar ve küf enfeksiyonuna karşı yüksek direnç gösterir, böceklere maruz kalmaz, hijyeniktir ve tamamen yanmaz.

Kaplamalar

Metal asma tavanların estetik özelliklerini iyileştirmek için ek kaplamaya tabi tutulur: mat veya parlak boya, polimer veya ayna kaplama, ardından kimyasal parlatma. Kaplamalar renk ve doku bakımından değişebilir.

Tasarım özellikleri

Ayrı metal asma tavan modülleri, hücreler veya kasetler şeklinde veya uzun elemanlar - şeritler şeklinde yapılabilir. Kasetlerin veya çıtaların yüzeyi pürüzsüz, oluklu veya bir desenle damgalanmış olabilir.

Ne alüminyum ne de çelik kendi içinde ses geçirmez değildir. Bu nedenle, metal asma tavanların akustik özelliklerini iyileştirmek için, rayların ve modüllerin arkasına özel mineral veya cam elyaf kaplamaları yapıştırılır. Bazen modüller, akustik özellikleri arttırmak için ilave olarak delinir.

Kurulum Özellikleri
metal asma tavan sistemleri
Metal kaset asma tavan

Metal asma tavanların montajı için, "T" şeklindeki profillerden yapılmış aynı metal çerçeve kullanılır.geleneksel Armstrong tavanlarında olduğu gibi. Yani, hücresel bir metal çerçeve, asıl kat üste bindirilmesine askı ve süspansiyonlarla tutturulur ve metal modüller daha sonra hücrelerine yerleştirilir. Boyutların evrenselliği, modüllerin kombinasyonunun mühendislik sistemleri ve iletişimin son elemanları ile birleştirilmesini kolaylaştırır (örneğin, asma tavanın herhangi bir modülü kolayca sökülebilir ve bunun yerine bir havalandırma ızgarası veya bir havalandırma sisteminin difüzörü veya tavan lambası). Böyle bir kaset tavanının çalışması sırasında, içinde gizlenmiş iletişimlerin bakımı için özellikle önemli olan alt-boşluğa serbest erişim sağlanır, plakaların sökülmesi kolaydır (örneğin önleyici temizlik için) ve geri çekilir.

Biraz daha zor, raf ve oluk tavanındaki durumdur. Asma lamel tavan sisteminin ana elemanları: taşıyıcı profiller (teller veya lastikler), süspansiyonlar ve uç süpürgelikler.
Çıtalı tavanların montajı için özel olarak tasarlanmış asma sistemler kullanılmaktadır. Asma asma tavanın ayrı elemanları, odanın çevresine yerleştirilmiş kılavuz profillerine monte edilir. Tasarımın görünen bütün sadeliği için, bu tür tavanlar tasarım fikirlerinin uygulanması için geniş fırsatlar sağlar. Dokuların ve renklerin zenginliği, formların eğriliği ile birlikte, her iç mekana bireysellik vermeyi mümkün kılar. Standart olmayan raf tavan panelleri sipariş ederken, iç özellikleri göz önünde bulundurularak ayrı ayrı bükülür.

Asma asma tavan sistemi, hem yatay hem de dikey düzlemlerde farklı açılarda rayların monte edilmesini sağlar (raylar radyal olarak farklı bile olsa monte edilebilir).

Bir rayın standart uzunluğu 6 metredir. Gerekirse, özel kesici uçlar ile raylar (birbirine bağlanmış) oluşturulur. Çıta levhasının genişliği genellikle 30 ila 300 mm arasında değişir.

Metal asma tavanının sokakta çalıştırılması gerekiyorsa (örneğin bir benzin istasyonu dökümü), rayların tasarımını seçerken, rüzgar yükü direncini belirleyen dayanım faktörleri (sertleştirme çubukları, metal kalınlığı vb.) Önem kazanır.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.