Metal asma tavanlar

METAL ASMA TAVANLAR

Tavan yüzeyini bitirmek için çok sayıda teknoloji vardır. Bu alan için mükemmel bir çözüm - metal asma tavanlar. Bu tür tasarımların sadece gücü değil, kolaylığı da var. Ek olarak, montajı kolaydır, dayanıklıdır ve neme karşı dayanıklıdır.

Asma yapıların teknik özellikleri

Metal asma tavanlar çok çeşitli şekil, boyut, renk tonu ve tabii ki fiyatlar ile karakterize edilir. Prestijli ve estetik bir görünüme sahip olan plastik raf veya kaset asma tavan, en cesur yazarın kararını somutlaştırabilir ve benzersiz bir tasarım öğesi yaratabilir. Bu ürünlerin yapısı pürüzsüz, pürüzlü veya delikli olabilir, parlak veya tamamen mat bir yüzeye sahip olabilir. Ayrıca, kendilerine herhangi bir görüntüyü uygulama yeteneği sağlarlar.

Böyle bir tavanın temeli, kaset, ray, ızgara, panel gibi çeşitli elemanlardan oluşur. Metal panel asma tavan çerçevesi ve kare modüllerinden oluşmaktadır. Bazen dikdörtgen veya çok yüzlü detaylar olabilir. Küme metal yapıları herhangi bir yüksekliğe (tavana gereken mesafeye bağlı olarak) ve çeşitli odalara monte edilir.

Metal kaset tavanı aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Parçaları ana çerçevenin yüzeyinin üzerinde çıkıntı yaparken ya da düz olduğunda hacimli olabilir.
 2. Elementlerini imal etmek için elektro-galvanize çelik ve özel metal veya polimer fatura faturası ile kaplanmış alüminyum kullanılmaktadır. Bu, yüzeye orijinal bir doku verir.
 3. Kasetler 0,4-0,8 mm kalınlığa ve her tarafta açıklık sağlayan kavisli kenarlara sahiptir, ancak aynı zamanda yapının gücünü verir.
 4. Geniş renk yelpazesi, tavan arkaplanını değiştirmenizi sağlar. Tek sesli, renkli veya çeşitli çizimlerle olabilir.
 5. Asma tavanlar ayrı plakalardan oluştuğundan, montajı oldukça kolaydır ve hasarlı bir elemanı istediğiniz zaman değiştirmenize olanak tanır.
 6. Farklı eleman biçimlerini tek bir tasarımda birleştirmelerine izin verilir.
 7. Asma tavanları sadece tavanı kaplayan dilimler değil, uzun düz veya çeşitli kavisli raylardan yapılmış orijinal yapılardır. Kapalı ve açık olabilir. İlki, apartman dairelerinde veya diğer yerleşim yerlerinde daha sık kullanılır. İkincisi kamuya açık binalara, ofislere veya mağazalara monte edilir ve kurulumdan sonra ana elemanların monte edildiği profilin görünür kalması gerçeğiyle ayırt edilir.

 8. Bu tür tavanlar için bir başka seçenek, hücresel metal asma yapılardır. Onların özelliği, sıradan bir metal çerçeveye monte edilmiş ve böylece bir çeşit kafes oluşturan özel eğimli profillerden yapılmış olmalarıdır. Hücreler, ızgaraların kendileri gibi, çeşitli boyutlarda olabilir. Tavanın istenen geometrik yapısı, profillerin içe eğimli uçları sayesinde elde edilir. Bu tür yapılar, altlarında havalandırma delikleri veya yangın söndürme sistemleri varsa çok uygundur.

Metal tavan artıları ve eksileri

 1. En büyük dezavantaj, çok fazla görünmeleridir. Herkes kendi evinde benzer bir tavan yapmaya karar vermez.
 2. Özel bir çerçeve monte edilerek, odadaki duvarların yüksekliği önemli ölçüde azaltılır.
 3. Yüksek fiyat Alüminyum kendisi pahalıdır ve bu nedenle ondan üretilen ürünler ucuz bir zevk değildir.

Metal tavan montajı ve montajı

Asma metal bir tavan yapmaya karar verirseniz ve görünümünü seçerseniz, montajın özelliklerini tanımanız ve daha sonra kendisinin montaj olasılığını belirlemeniz gerekir.

Her şeyden önce, odanın alanına bağlı olarak ne kadar malzeme gerektiğini hesaplamak gerekir. Gelecekteki yapının düzeylerinin sayısı da dikkate alınır. Ardından taban tavanı hazırlamanız gerekir: tüm eski dökülmüş kaplamaları ondan çıkarın. Duvarları düzleştirmek önemlidir, aksi takdirde yeni tavanı monte ettikten sonra bütün kusurlar fark edilir.

Bir sonraki aşamada, yapının monte edileceği yükseklik belirlenir. Kılavuz profili bu seviyede sabittir. Ardından, tavana sabitlenmiş süspansiyonların yardımı ile destek lastikleri monte edilir. Aynı zamanda kablolama yapılır. Tasarımın montajı profildeki detaylar sabitlenerek yapılır. Aydınlatma elemanları için delikler bir bıçakla kesilir.

 1. Modern teknolojiyi kullanarak ve tüm talimatları izleyerek, güncellenmiş tavanın orijinal görünümünü ve uzun süreli pratik kullanımını sağlayabilirsiniz. Farklı şekil, renk ve yapı kombinasyonları ile denemeler yaparak eşsiz ve eşsiz bir tasarımın sahibi olabilirsiniz.

  2. Bazı durumlarda, işin bağımsız performansını üstlenmemelisiniz, çünkü deneyim olmadan yapısal elemanların zarar görme olasılığı vardır. Yeteneklerine tam olarak güvenmiyorsa, uzmanlarla iletişime geçmek daha iyidir.

Bu yapıların avantajları not edilebilir:

Özel koruyucu kaplama sayesinde, uzun süreli çalışma kalitesini ve görünümünü bozmaz; hizmet ömrü boyunca büyük problemler yaşanmaz; kurulum kolaylığı bu tasarımı kendiniz kurmanıza olanak sağlar; çok katlı tavanların oluşturulmasına izin vermek; mükemmel ses yalıtımı özellikleri sağlamak; işlevselliği farklı; nem direnci ve yangın dayanımı ile karakterize edilen;bazı ev kimyasallarının kullanımıyla bile bu tür tavanları kolayca yıkamak;ışığı yansıtma yetenekleri sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.